Jump to content

Νέο ενυδρείο


Ζ.Χ

Recommended Posts

Γεία σας ξεκίνησα ένα 120 λιτρο που θα φιλοξενήσει δύο είδη απο tanganyika.

1-3.jpg

Πώς σας φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά μου άρεσε πολύ.ελπίζω να τα πηγαίνουν και τα 2 είδη καλά μεταξύ τους.περιμένω ανυπόμονα φώτο από τα juli και γενικά συμπεριφορά - χαρακτήρα . άντε και σε λίγο τα 500λιτ. :buttrock::blush:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιώργο,τα julido τα παραλαμβάνω σε λίγες μέρες.

Τα multi τα έχω μέσα μία εβδομάδα και έχουν εξαφανιστεί μέσα στης πέτρες :buttrock: .

Οταν έρθουν τα julido πιστευω να επιστρέψουν γρήγορα στην θέση τους.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου και πολυ καλη η φωτογραφια!!

:blink::(

Δεν ερχεσαι να τραβηξεις και το ενυδρειο μου καμια φωτογραφια γιατι εγω δεν τα παω καλα!! :buttrock::blush:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το νέο ενυδρείο και καλή αρχή εύχομαι :buttrock:

Πως όμως σκοπεύεις να ελέγξεις την άλγη; Μακάρι να μη φυτρώσει ποτέ πολλή άλγη! Τα Τanganyika είναι ψάρια ζιζάνια. Έχω 1 στα 60λίτρα και μόνο με σαλιγκάρια κουμαντάρω την άλγη :Ρ

Κάποτε είχα κι ένα Masked julie αλλά μου ψώφισε από στρες... Μου το δολοφόνησε 1 θυληκό kribensis!! :blush: Απίστευτο κι όμως αληθινό...

Έγινε επεξεργασία - Netspy
Link to comment
Share on other sites

μα η αλγη ,καλε μου φιλε ειναι κατι φυσιολογικο,και μαλιστα σε αυτη την περιπτωση θα το κανει 120% φυσικο το στησιμο εξομειωνοντας το περιβαλλον σχεδον οπως και στη φυση...

την καλημερα μου.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,το φόντο το έκανα τελικά με ένα απλό χαρτόνι μπλέ σκούρο.

Η άλγη όταν έρθει δέν νομίζω να με χαλάσει αλλά και πάλι θα φαίνεται κάπως φυσικό,θα την ελέξω με την διάρκεια του φωτισμού.

Εδώ και τα ψάρια που έβαλα http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=13174

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γειά σας,το φόντο το έκανα τελικά με ένα απλό χαρτόνι μπλέ σκούρο.

Η άλγη όταν έρθει δέν νομίζω να με χαλάσει αλλά και πάλι θα φαίνεται κάπως φυσικό,θα την ελέξω με την διάρκεια του φωτισμού.

Εδώ και τα ψάρια που έβαλα http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=13174

Ομορφο στησιμο,αψογη φωτο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...