Jump to content

Moss


macblack

Recommended Posts

Θέλω να φτιάξω ένα moss wall στο 120 λίτρο μήκους 80cm και ύψους 30cm. Καταρχήν τι Moss να χρησιμοποιήσω (java, christmas κτλ) και επιπλέον πόσο θα χρειαατώ για να καλύψω μια τέτοια επιφάνεια;

Έγινε επεξεργασία - macblack
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φτιάξω ένα moss wall στο 120 λίτρο μήκους 80cm και ύψους 30cm. Καταρχήν τι Moss να χρησιμοποιήσω (java, christmas κτλ) και επιπλέον πόσο θα χρειαατώ για να καλύψω μια τέτοια επιφάνεια;

java θα βαλεις και οχι την αλλη....

νομιζω οτι με 2-3 χουφτες θα εισαι καλα...

να υπενθυμισω επισης οτι την τοποθετουμε αρκετα αραιη......μην κανεις το λαθος και την τοποθετησεις μαζεμενη,για να φαινεται απο την αρχη καλυμμενη η επιφανεια που θελεις....αραια....εκει ειναι το μυστικο.. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

έχει ένα πολύ κατατοπιστικό άρθρο για την κατασκευή που θες να κάνεις στο www.aquamoss.net

klaz, γιατί λες μόνο Java?

η αλήθεια είναι ότι η christmas είναι πολύ πιο αργής ανάπτυξης...

αλλά είναι πιο ωραία η άτιμη και δεν μου σκορπάει σε όλο το ενυδρείο σαν τη java.

Link to comment
Share on other sites

klaz, γιατί λες μόνο Java?

η αλήθεια είναι ότι η christmas είναι πολύ πιο αργής ανάπτυξης...

.

χεχε,μονος σου το ειπες...ειναι πιο πρακτικη εαν θελουμε σχετικα γρηγορα και εντυπωσιακα αποτελεσματα... :buttrock:
Link to comment
Share on other sites

Σαν σιτα τι θα χρησιμοποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πλαστική σίτα σαν αυτή που βάζουν στα μπαλκόνια για τα παιδιά αλλά με πολύ μικρό άνοιγμα. Δεν το έχω ψάξει ακόμα. Έχεις να προτείνεις κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

To σπιτι αυτο που λενε το στοιχειωμενο(στην Β. Ολγας) πουλαει νομιζω τετοια πραγματα ισως βρεις εκει κατι.

Ηθελα και εγω να περασω απο εκει αλλα δεν προλαβα ακομα. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...