Jump to content

Aquavital Nitrigon 1 & 2


Recommended Posts

Χαίρετε και πάλι.όταν είχα πάρει ένα από τα ενυδρεία μου είχαν δώσει σκόνη Aquavital nitrigon 1 & 2 και μου είχαν πει αν θυμάμαι καλά να τη ρίξω μέσα στο φίλτρο όταν πρωτοβάλω σε λειτουργία το ενυδρείο μου.

επειδή δεν μπορώ με τίπτοα να βρω τις οδηγίες από τα κουτάκια σε τι άλλο μπορούν να μου χρησιμεύσουν τώρα???μπορούν να αντικαταστήσουν το nitrivec για μειωση ΝΟ2,ΝΟ3?έχουν κάποια χρήση στο στρώσιμο του ενυδρείου????και αν ναι που να τα ρίχνω σο νερό ή στο φίλτρο???

βοηθήστεεεε

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος επειδη δεν το ξερω το προιον,πρεπει να ειναι ετοιμα βακτηριδια για το

στρωσιμο του ενυδρειου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά

από ΄τοι κατάλαβα nitrigon 2 μπορώ να το χρησιμοποιήσω και σε στρωμένο ενυδρείο.αυτό που ψάχνω και δεν μπορώ να βρω είναι που να το ρίχνω???στο φίλτρο ή απευθείας στο νερό????

Link to comment
Share on other sites

στο φιλτρο εχει πιο αμεση επιδραση στην βιολογια του ενυδρειου σου αφου οπως καταλαβαινεις το φιλτρο σε υποστηριζει βιολογικα.αλλα και στο νερο να το ριξεις η διαφορα δεν ειναι αισθητη.

συμβουλη για καλυτερΑ αποτελεσματα : παρε αντιχλωριο και βακτηρια της ιδιας εταιρειας για να εισαι σιγουρος για την δοσολογια και το τι κανει το καθενα. πχ SERA(AQUTAN & NITRIVEC)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...