Jump to content

υπαρχει ελπιδα


yiapas

Recommended Posts

εχω ενα ενυδρει 120 λιτρα (80χ45χ40) με φιλτρο fluval 500 λ/ωρα

μεσα σ'αυτο το ενυδρειο κατα καιρους εχω επιτυχημενες γεννες (kribensis) πιο παλια (tilapia).ειδικα τα kribensis μου εβγαλαν πολλα ψαρακια και πολλες φορες .θελω να δοκιμασω καποιο αλλο ειδος το οποιο να αξιζει να παρακολουθησω ολη την διαδικασια . το ενυδρειο προσφερετε γιατι ειναι σε ησυχο δωματιο του σπιτιου και ειναι φυτεμενο με λιγα ανθεκτικα φυτα και πολυ μικρο ΄και ψιλο χαλικακι σε χρωμα καφε-μπεζ και επισης δεν θα κατοικει κανενα αλλο ψαρι εκτος το ζευγαρι που θα επιλεξω.

θελω να μου προτεινεται οτι νομιζετε. προτιμω κιχλιδες μικρου μεγεθους.

ευχαριστω εξ αρχης. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

ειναι απαιτητικα σε PH ?

το gh του ενυδρειου μου ειναι 4-5 και τοΡΗ 7,3-7,4.

ειχα παλια ραμιρεζι αλλα σε κοινοβιο ενυδρειο και ειναι διαολοι και υπερκινητικοι αλλα παρολα αυτα ειναι πολυ καλοι :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

για δες εδωq

λεει τα παντα.παντως ειναι ομορφα και σχετικα ευκολα ψαρια ακομα και για εναν αρχαριο σαν εμενα που καταφερα να τα αναπαραγω εστω και αποτυχημενα.

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια επιλογη ειναι ενα μικρουλι χαρεμακι απο apistogramma...

απλα καταπληκτικα ψαρια....

ιδιαιτερα αν εχεις βαρεθει τα ραμιρεζακια...... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

θα το ρυθμισω!!!

με εχει πιασει μανια να κανω κατι καινουργιο και διαφορετικο απο αυτα που εχω κανει μεχρι τωρα.

γι αυτο αλλωστε εχω στην κατοχη μου αυτο το ενυδρειο ,για να του βγαζω την πιστη αναποδα και για να ξεσπαω εκει και να μην βαζω χερι στο μεγαλο ενυδρειο που εχει δισκους και θελουν την ηρεμια τους. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...