Jump to content

ηλθα επιτελους στην παρεα σας!!!!


JOHNPALAVOS

Recommended Posts

:angry2: επιτελους μιλαω στην μεγαλη παρεα σας!!!!!γεια σε ολους !!!

με λενε γιαννη και ειμαι νησιωτης. εδω και 5 με 6 χρονια φτιαχνω ενυδρεια για μενα και για να βγαζω και κανενα χαρτζιλικι! στο νησι το δικο μου μαγαζια με ενυδρεια εχει τουλαχιστον......... κανενα! καλο ε ???:thumbup: βοηθατε το φτωχο λοιπον :buttrock: !

φτιαχνω ενα μικρο ενυδρειο για μενα (400 λιτρα) και θελω να βαλω ενα τερατωδες φιλτρο. για ψαρια ακομη δεν ξερω.... πολλα και μεγαλα και ανθεκτικα!!! πακου ισως..τα φιλτρα που σκευτομαι ειναι ....EHEIM classic 2217 -external filter- /EHEIM External filter 2250. τα φωτα σας παρακαλω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηλθες ... ευχομαι καλη διαμονη στην παρεα!!!

το EHEIM 2217 το εχω σε ενα ενυδρειο εγω προσωπικα και το συνηστω :buttrock::thumbup:

τωρα η γνωμη μου ειναι οτι τα φιλτρα αυτα ειναι κορυφη!!!

σε 400 λιτρα ενυδρειο τα δυο φιλτρα αυτα που ανεφερες πιστευω οτι ειναι πολυ οκ

αν και μονο του το 2217 σηκωνει το ενυδρειο σου ...παντα καλυτερα να βοηθαμε την λειτουργια του ενυδρειου μας με δευτερο φιλτρο

Link to comment
Share on other sites

Για τα λίτρα σου καλό θα ήταν να έβαζες 2x2217.

Επίσης θα σου έλεγα να ξεχάσεις τα πακού λόγο του τελικού τους μεγέθους το οποίο είναι απαγορευτικό για το μέγεθος του ενυδρείου σου.

Link to comment
Share on other sites

ειδα κ 1 ακομη φιλτρο σε αλλα κυβικα βεβαια που το σκευτομαι κι αυτο....

fluval fx5. θελω να βαλω ενα και οχι δυο φιλτρα. ακουω σχολια!!!!

ΥΓ. σας ευχαριστω για το καλοσορισμα!!!

Link to comment
Share on other sites

FLUVAL παλι απο προσωπικη εμπειρια δεν ειμαι ευχαριστημενος,δεν ειναι λειτουργικο καθολου (γνωμη μου)

για τα 2 φιλτρα σκεψου το καλυτερα αφου ηδη 2 ατομα σου εχουμε προτεινει να βαλεις καλυτερα 2φιλτρα :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

FLUVAL παλι απο προσωπικη εμπειρια δεν ειμαι ευχαριστημενος,δεν ειναι λειτουργικο καθολου (γνωμη μου)

για τα 2 φιλτρα σκεψου το καλυτερα αφου ηδη 2 ατομα σου εχουμε προτεινει να βαλεις καλυτερα 2φιλτρα :thumbup:

:buttrock: Ευχαριστω και παλι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...