Jump to content

ΧΑΛΙΚΙ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ


thesslove

Recommended Posts

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΒΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΧΑΛΙΚΙ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΛΥΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΡΩΤΗΡΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΦΥΤΟΥΛΙ (ECHINODORUS PALEOFOLIUS) ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ PET ΣΑΝ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΓΙΝΕ ΛΑΣΠΟΝΕΡΟ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑΓΗ ΝΕΡΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ Η ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΘΑΜΠΟ

Link to comment
Share on other sites

Τα ψάρια δεν έχουν πρόβλημα μην φοβάσαι αλλά όταν λες λασπόνερο τη εννοείς έγινε βούρκος. Μήπως δεν ήταν χαλίκι αλλά υπόστρωμα για φυτά?

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΣΤΡΩΜΑ ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΕ ΕΠΑΝΩ ΤΟ ΤΙ ΗΤΑΝ ΕΙΝΙΑ ΣΑΝ ΧΩΜΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ ΧΑΛΙΚΙΟΥ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΦΕ ΠΑΝΤΩΣ ΒΟΥΡΚΟΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΛΑ ΠΗΡΕ ΧΡΩΜΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΑΝΕΣ ΑΠΛΑ ΛΙΓΟ ΘΑΜΟ

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν επλυνες καλα το χαλικι;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν επλυνες καλα το χαλικι;

ΠΟΙΟ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΛΥΝΩ ΕΡΙΧΝΑ ΝΕΡΟ ΕΠΑΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν υπόστρωμα δεν χρειάζονταν πλύσιμο το βάζεις όπως είναι και από πάνω χαλίκι . Με το πλύσιμο το αχρηστεύεις διότι είναι εμπλουτισμένο με θρεπτικά στοιχεία.

Δεν έγραφε τίποτα πάνω ούτε μάρκα σκέτη σακούλα ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν υπόστρωμα δεν χρειάζονταν πλύσιμο το βάζεις όπως είναι και από πάνω χαλίκι . Με το πλύσιμο το αχρηστεύεις διότι είναι εμπλουτισμένο με θρεπτικά στοιχεία.

Δεν έγραφε τίποτα πάνω ούτε μάρκα σκέτη σακούλα ήταν;

ΕΝΑ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ 6,95 ΑΝ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΚΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΦΥΣΙΚΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΑΦΗ

ΦΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΟΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι υποστρωμα με τετοια τιμη...μαλλον χαλικι ειναι και μαλλον λαβα!!!

αν ειναι λαβα τοτε ειναι λογικο να γινει στην αρχη βουρκος ...

και οταν λεμε καλο ξεβγαλμα εννοουμε ΚΑΛΟ!!!

μην ανυσηχεις με καλο φιλτραρισμα και λιγο υπομονη θα ξεθωλοσει το εντδρειο

Link to comment
Share on other sites

Τι βλεπω εχεις και 2 κοριτσακια ετοιμα για γεννα κυριως η πλατυ σου, αν ειδα καλα πως ειναι πλατιτσα και η γκαπινα. Να σε ρωτησω Θηλυκα μολλυ δεν εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι βλεπω εχεις και 2 κοριτσακια ετοιμα για γεννα κυριως η πλατυ σου, αν ειδα καλα πως ειναι πλατιτσα και η γκαπινα. Να σε ρωτησω Θηλυκα μολλυ δεν εχεις;

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΕΣ ΠΛΑΤΥ ΚΑΙ ΜΟΛΛΥ ΕΤΣΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΔς ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΣΕΡΩ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΕΣ

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΕΣ ΠΛΑΤΥ ΚΑΙ ΜΟΛΛΥ ΕΤΣΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΔς ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΣΕΡΩ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΕΣ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΑΠΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ Η ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΦΕΝΕΤΕ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΗ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΤΡΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΚΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Τι βλεπω εχεις και 2 κοριτσακια ετοιμα για γεννα κυριως η πλατυ σου, αν ειδα καλα πως ειναι πλατιτσα και η γκαπινα. Να σε ρωτησω Θηλυκα μολλυ δεν εχεις;

ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΥΡΑ ΜΟΛΛΥ ΕΙΝΑΙ ΘΗΛΥΚΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΣΠΡΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΕΙ Η ΟΥΡΑ ΤΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...