Jump to content

ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΨΑΡΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ


Recommended Posts

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΩΣΤΕ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ?

ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΨΑΡΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως πρέπει να φτιάξεις κρυψώνες για να κρύβονται τα μικρότερα.

Αυτό μπορεί να γίνει με σχηματισμούς από πέτρες και διάφορα ξύλα (ρίζες)...

Προσπάθησε να γράφεις με μικρά ,γράφοντας με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον......σε ευχαριστω south :buttrock::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με τι ψαρια θες να συνδιασεις,καποια ειδη οσες κρυψωνες και να βαλεις το μοιραιο δεν θα αργησει να γινει.

Link to comment
Share on other sites

stratos αν φτιαχναμε μια ειδικη πατεντα με καποιο δυχτι θα μπορουσε να λειτουργησει ως κρυσφηγετο για τα μικρα ψαρια? η θα ηταν ματαιο? :buttrock::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

stratos αν φτιαχναμε μια ειδικη πατεντα με καποιο δυχτι θα μπορουσε να λειτουργησει ως κρυσφηγετο για τα μικρα ψαρια? η θα ηταν ματαιο? :buttrock::thumbup:

ματαιοτης,ματαιοτητων.......ειμαι της αποψης,του φυσικου,δηλαδη,πετρουλες,φυσικες κρυψωνες κλπ...σε αυτο βεβαια θα βοηθουσανε και τα περισσοτερα λιτρα του ενυδρειου.... :angry2:
Link to comment
Share on other sites

klaz και εγω ειμαι υπερ του φυσικου τροπου που προτεινει ο south ομως οταν αυτο δεν ειναι εφικτο τι πρεπει να κανω?

οταν εχω επιχειρησει να βαλω μεγαλο ψαρι στο ενυδριο τοτε τα μικρα ψαρια χτυπιονται στο τζαμι αφου τα μεγαλα τα κηνυγανε.

Θα μου αρεσε η ποικιλια (μικρων-μεγαλων) ψαριων ομως αναγκαζομαι να εχω ψαρια παρομοιου μεγεθους.

:buttrock::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα πρέπει να υπάρχει συμβατότητα ψαριών. Στην περίπτωση αυτή το μεγάλο ψάρι δεν θα κυνηγήσει το μικρό. Αν όμως τα μεγάλα ψάρια είναι από τη φύση τους θηρευτές, κυνηγοί, τότε δεν πρόκειται να συνυπάρξουν σε κλειστό σύστημα, όσο και να προσπαθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα πρέπει να υπάρχει συμβατότητα ψαριών. Στην περίπτωση αυτή το μεγάλο ψάρι δεν θα κυνηγήσει το μικρό. Αν όμως τα μεγάλα ψάρια είναι από τη φύση τους θηρευτές, κυνηγοί, τότε δεν πρόκειται να συνυπάρξουν σε κλειστό σύστημα, όσο και να προσπαθήσεις.

Εδω ειναι η απαντηση μην ψαχνεσαι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΑΝΟΙΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΗΡΕΥΤΕΣ ΑΛΛΑ ΟΤΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΩΝ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΕΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΨΑΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΤΖΑΜΙΑ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΙΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ.

ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΦΩΛΙΕΣ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΝΔΥΑΣΩ ΜΙΚΡΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ ΕΝΥΔΡΙΟΥ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ? :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα να έχεις δυο η περισσότερα ενυδρεία ..

.. αν θυμηθούμε τι κάνουν στις ιχθυοκαλλιέργειες .. χωρίζουν τα ψάρια σε δεξαμενές ανάλογα με το στάδιο ανάπτυξης .. μοιάζει για καλή λύση

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι λες. Τα ψάρια παθαίνουν πανικό γιατί νομίζουν ότι απειλούνται από κάποιο μεγάλο ψάρι, που συνυπάρχει στον περιορισμένο χώρο τους.

Άρα θα συμφωνήσω με αυτό που λέει ο Τάσος. Δηλαδή τα ψάρια αυτά πρέπει να διατηρούνται μόνα τους, γιατί στη φύση, η μόνη άμυνά τους είναι η φυγή και όχι το κρύψιμο ή η επίθεση.

Τι μεγάλο ψάρι έβαλες μαζί τους???

Τι μέγεθος έχουν τα κεφαλόπουλα???

Υ.Γ. νομίζω πως το θέμα αυτό δεν έχει να κάνει με τους "αρχάριους γλυκού νερού", εκτός αν θέλεις να καταλήξεις κάπου αλλού.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΑ ΕΧΩ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΙ ΝΑ ΖΟΥΝ ΣΕ ΓΛΥΚΟ ΝΕΡΟ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ.

ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΨΑΡΙΑ ΑΛΜΥΡΟΥ ΝΕΡΟΥ.

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟ ΝΑ ΖΕΙ ΣΕ ΓΛΥΚΟ ΝΕΡΟ ΑΦΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΖΕΙ ΣΕ ΕΝΥΔΡΙΟ.

ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ.

Η ΣΥΜΒΙΩΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ.

ΤΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ.

ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΙΟ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΥΣΟΨΑΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΕΡΝΑ ΤΟΤΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΧΤΥΠΙΩΝΤΑΙ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΥΣΟΨΑΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.

ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΝΑ ΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ ΤΟ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΝΥΔΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΧΟΡΟ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΙΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΟ ΧΡΟΝΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Tora den menei para na ta ekpaideuseis na zoun kai exo apo to nero.H diarkeia zois tous 8a meio8ei shmantika apo ta 2 xronia pou itan prin alla den 8a exoun problimata me to na xtupoun ta tzamia.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΑΛΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΛΟjava script:emoticon(':buttrock:', 'smid_29')

Link to comment
Share on other sites

Tora den menei para na ta ekpaideuseis na zoun kai exo apo to nero.H diarkeia zois tous 8a meio8ei shmantika apo ta 2 xronia pou itan prin alla den 8a exoun problimata me to na xtupoun ta tzamia.

:buttrock::thumbup::angry2::thumbdown:

Μου θυμιζει τις διαφημισεις που βλεπεις "πως να εχετε θαλλασινα ψαρια σε γλυκο νερο και να μην κανετε αλλαγες νερου!"

Link to comment
Share on other sites

Πες μας λιγο τη διαδικασία που ακολουθείς για να εκπαιδευσης τα κεφαλοπουλα να ζουνε σε γλυκο νερο και σε ενυδρειο.

Φαινεται ότι το εχεις κανει πολλες φορες και εισαι πολυ εμπειρος με το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΖΟΥΝΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΣΕ ΓΛΥΚΟ ΝΕΡΟ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ .

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟ.

ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΡΑΧΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ.

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΑ ΨΑΡΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΙΑΣΕΙΣ.

ΕΓΩ ΤΑ ΠΙΑΝΩ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ .

ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΤΑΙΖΩ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΡΙΒΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΠΙΑΝΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΧΟΥΦΤΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΛΕΙΝΩ ΑΠΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΦΟΒΗΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΥΒΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΝΕΡΟ.

ΟΣΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΠΙΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ.

ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΑ ΣΚΕΠΑΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΠΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ.

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΜΕΡΙΚΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΖΟΥΝ ΣΤΟ ΓΛΥΚΟ ΝΕΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΟΥΒΑ ΜΕ ΓΛΥΚΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΜΥΡΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΓΛΥΚΟ.ΤΟ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΑΝΕΒ ΗΡΕΜΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΕ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΚΟΛΥΜΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΒΑΖΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΟΛΑ.

ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΙΝΑΙ 90% Ο ΚΟΥΒΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΞΥΓΟΝΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΠΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ.

ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΙΟ ΤΑ ΒΑΖΩ ΠΑΛΙ ΕΝΑ - ΕΝΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΘΑΡΟΣ .ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΛΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΕΝΩ ΤΑ ΠΑΛΑΙΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΘΑ ΑΓΡΙΕΨΟΥΝ .

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΖΟΥΝΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΣΕ ΓΛΥΚΟ ΝΕΡΟ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ .

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟ.

ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΡΑΧΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ.

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΑ ΨΑΡΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΙΑΣΕΙΣ.

ΕΓΩ ΤΑ ΠΙΑΝΩ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ .

ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΤΑΙΖΩ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΡΙΒΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΠΙΑΝΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΧΟΥΦΤΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΛΕΙΝΩ ΑΠΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΦΟΒΗΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΥΒΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΝΕΡΟ.

ΟΣΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΠΙΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ.

ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΑ ΣΚΕΠΑΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΠΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ.

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΜΕΡΙΚΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΖΟΥΝ ΣΤΟ ΓΛΥΚΟ ΝΕΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΟΥΒΑ ΜΕ ΓΛΥΚΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΜΥΡΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΓΛΥΚΟ.ΤΟ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΑΝΕΒ ΗΡΕΜΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΕ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΚΟΛΥΜΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΒΑΖΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΟΛΑ.

ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΙΝΑΙ 90% Ο ΚΟΥΒΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΞΥΓΟΝΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΠΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ.

ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΙΟ ΤΑ ΒΑΖΩ ΠΑΛΙ ΕΝΑ - ΕΝΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΘΑΡΟΣ .ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΛΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΕΝΩ ΤΑ ΠΑΛΑΙΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΘΑ ΑΓΡΙΕΨΟΥΝ .

Θεός!

Respect!

Sticky now!

Να γίνεί άρθρο!

:buttrock::thumbup:

Έγινε επεξεργασία - nikoskon
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέουσα η τεχνική που ακολουθείς!!

Τα νερά απ' όπου τα συλλέγεις, είναι υφάλμυρα? Κοντά σε εκβολές κάποιου ποταμού?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω το λογο να επεμβουμε στη φυση,ειμαστε σοβαροι?Καπως ετσι ξεκινανε ολα και καταληγουμε σε ιβρυδια,ψαρια βαμμενα και αλλα.Ειμαστε σοβαροι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι επέμβαση στη φύση σε ολες τις λιμνοθάλασσες στην Ελλάδα ζουν τα κεφαλοπουλα και σε όλα τα ποτάμια που παρατηρείτε εκτός απο τις εκβολές να προχωράνε και ποιο μέσα .

Υ.Γ. φιλε kefalos θα σε παρακαλούσα πολύ να γράφεις με πεζά γράμματα .

Link to comment
Share on other sites

Σε ερωτιση που εγινε στο φιλο μας ποσα χρονια ζουν τα ψαρια σε γλυκο νερο μας ειπε 2 χρονια.Εσυ πιστευεις πως στη θαλασσα το οριο ζωης ενος κεφαλοπουλου ειναι μονο 2 χρονια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...