Jump to content

ΒΟΗΘΕΙΑ...!!!!!!


akillis

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους...παιδια μια γνωμη ,καινουριο ενυδρειο 15 ημερων φυτεμενω για δισκους!!καταρχας να πω οτι μολις το εστεισα βουτιξα μεσα τα υλικα απο τα φιλτρα των 2 αλλων ενυδρειων μου,και ολα οκ.μετα απο 3 μερες εβαλα 1 kongo tetra 4cm και ολα οκ και το ψαρι και τα φυτα.μετα απο 2 μερες μια απο τις 3 ριζες που εχω μεσα μου εβγαλε ασπρο χνουδι.."μικητες", το εβγαλα το καθαρισα οκ..μετα απο μια μερα ξανα εβγαλε,,στο μεταξυ εβαλα 2 πλεκο και 2 γατοψαρα και ολα πανε καλα..εχθες δεν αντεξα και την εβγαλα την παλιο ριζα και οπως την εβγαλα μεσα στο νερο διασκορπιστηκε λιγο απο το χνουδι.το βραδακι παρατιρισα στο τζαμι κατι σαν αυτο το χνουδι,,αλλα παρατιρισα πιο καλα και ειδα κατι σαν διαφανες προς το ασπρο μικρες σαν "κλοστιτσες" 5mm το πολι να κινουντε σαν "σκουλικακια"...και με το κουνιμα του νερου φευγουν απο το τζαμι και αιωρουνται στο νερο.

τι να ειναι??δεν με πιανει υπνος!!να βαλω ενα χρυσοψαρο να τα φαΙ ολα? :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

μην πανικοβαλεσε .αυτο το χνουδι ειναι πολυ συχνω με τις ριζες.για να φυγει μια και καλη(απο δικες μου εμπειριες)βαλτο σε βραστο νερο επι 30 λεπτα και θα φιγει οπως και οι παραπανω βρωμιες και η τανινη που κανει το νερο καφε .δεν ειανι αναγκη ομως,επειδει προοριζετε για δισκους αστα μεσα να μαυρισει το νερο και θα ειναι χαρουμενα και τα δισκακια σου

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Υ.Γ καλυτερα βγαλε τους πλακοστομους ...θα εχεις προβλημα οταν μεγαλοσουν

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλησπερα...το νερο ειναι σκουρο οντως!!με τα αλλα τι κανω!!!!χθες ηταν περισσοτερα, σημερα πολυ λιγα.ελπιζω να φυγουν ,,αλλα τι να ειναι?λεσ να εχω προβλημα για αργοτερα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλησπερα...το νερο ειναι σκουρο οντως!!με τα αλλα τι κανω!!!!χθες ηταν περισσοτερα, σημερα πολυ λιγα.ελπιζω να φυγουν ,,αλλα τι να ειναι?λεσ να εχω προβλημα για αργοτερα?

οχι φιλε μου.ειναι απλα ενας ακακος μυκητας.θα κανει τον κυκλο του και θα φυγει απο μονος του.... :buttrock:
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου.ειναι απλα ενας ακακος μυκητας.θα κανει τον κυκλο του και θα φυγει απο μονος του.... :buttrock:

ok φιλε klaz,, εισαι καλητερα???ηρθα θεσσ για το καφεδακι που λεγαμε αλλα ησουν αρρωστουλης!!θα τα ξαναπουμε ...... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...