Jump to content

και αλλος εκανε αλλαγη σε αφρικανες :)


chriskousis

Recommended Posts

γεια σας!

σημερα εδωσα ολες τις αμερικανικες κιχλιδες μου.

αγορασα αφρικανες.. αλλα νομιζω εκανα μια πατατα :Ρ και σας το λεω εκ των υστερων...

πηρα ΚΑΙ haps ΚΑΙ mbuna....

απο haps πηρα 4 (αρσενικα ολα) Aulonacara (δεν ειχε ονομασιες... ηταν mix) ενα κιτρινο με μπλε κεφαλι , ενα ολο μπλε με λιγο πορτοκαλι , ενα κοκκινοπο και ενα full μπασταρδο με πολυχρωμιες. (κανενα δεν ειναι πανω απο 5εκ τα χρωματα τους ειναι αχνα ακομα)

1 Livingstoni

5 Labidochromis caeruleus (1 m , 4 fem)

5 Saulosi Red (πορτοκαλι μου φαινονται εμενα .. )

2 Labidochromis (αλλα ειναι το μπλε variation και δεν ειχε αλλα.. απο εβδομαδας μου ειπε θα φερει και αλλα)

4 Metriaclima Lombardoi

ειμαι στο ψαξιμο και για αλλα κοπαδια.. θελω τις γνωμες σας. το ενυδρειο ειναι 1400 λιτρα αλλα καθαρα βγαινει περιπου στα 1200

εβαλα και μερικες ανουμπιες... ο θεος να τις εχει καλα :buttrock:

σε λιγο θα ανεβασω και μερικες φωτογραφιες.

11112007134.jpg

11112007144.jpg

11112007141.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

γεια σας!

σημερα εδωσα ολες τις αμερικανικες κιχλιδες μου.

αγορασα αφρικανες.. αλλα νομιζω εκανα μια πατατα :Ρ και σας το λεω εκ των υστερων...

πηρα ΚΑΙ haps ΚΑΙ mbuna....

απο haps πηρα 4 (αρσενικα ολα) Aulonacara (δεν ειχε ονομασιες... ηταν mix) ενα κιτρινο με μπλε κεφαλι , ενα ολο μπλε με λιγο πορτοκαλι , ενα κοκκινοπο και ενα full μπασταρδο με πολυχρωμιες. (κανενα δεν ειναι πανω απο 5εκ τα χρωματα τους ειναι αχνα ακομα)

1 Livingstoni

5 Labidochromis caeruleus (1 m , 4 fem)

5 Saulosi Red (πορτοκαλι μου φαινονται εμενα .. )

2 Labidochromis (αλλα ειναι το μπλε variation και δεν ειχε αλλα.. απο εβδομαδας μου ειπε θα φερει και αλλα)

4 Metriaclima Lombardoi

ειμαι στο ψαξιμο και για αλλα κοπαδια.. θελω τις γνωμες σας. το ενυδρειο ειναι 1400 λιτρα αλλα καθαρα βγαινει περιπου στα 1200

εβαλα και μερικες ανουμπιες... ο θεος να τις εχει καλα :bowdown:

σε λιγο θα ανεβασω και μερικες φωτογραφιες.

11112007134.jpg

11112007144.jpg

11112007141.jpg

Haps kai Mbuna,εχουν διαφορετικες συμπεριφορες,διαφορετικο διαιτολογιο και συνηθειες.Βαλε πολλες πετρες και δημιουργησε κρυψωνες

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Dias,πολλεσ πετρεσ και κρυψωνες και σε αυτα τα λιτρα πιστεύω δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...