Jump to content

το ενυδρειο μου


Recommended Posts

καλησπερα.εδωκαι δθομιση μηνες εχω παρει το ενυδρειο του carrefour.οι κατοικοι του ειναι 12 neon,2 microgeophagus altispinosa,3 platy,1 ancistrus sp? και 4 corrydoras albino.100*45*30 ειναι οι διαστασεις του εξωτερικα.παρακατω επισυναπτω φωτογραφιες.οποιοδηποτε σχολια ευπροσδεκτα.

post-248-1134512775_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο το ενυδρείο σου Ηλία! :busted_cop:

Προσωπικά θα έβαζα ποιό ψιλό υπόστρωμα και ποιό ψhλά ξύλα έτσι ώστε να έμοιαζαν ποιό πολύ σε ρίζες από κάποιο ποταμό! :busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Δημητρη.τα ξυλα ειναι ευκολο να αλλαχτουν.σχετικο με το υποστρωμα τι θα προτεινες και ειναι σωστο να το αλλαξω γιατι ειναι δυσκολη διαδικασια και προφανως θα στρεσαρει τα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Ηλία. :busted_cop:

Καλό θα ήταν να μην έχεις πέτρες, ρίζες στη σειρά αλλά σε "τυχαία" σημεία. Επίσης θα αντικαθιστούσα το πήλινο με μια μεγάλη ρίζα.

:busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

Ηλία ξέρω ότι μπορώ να γίνω σπαστικός με αυτό που θα σου πώ αλλά εγώ θα έβγαζα και την πέτρα που έχεις αφού από ότι βλέπω είναι πέτρα λάβας. Εχει πολύ κοφτερές αιχμές και είναι πιθανόν να σου τραυματίσει διάφορα ψάρια. Ακόμα λόγο του ότι είναι πορώδης θα είναι μαζέψει αρκετή βρομιά.

Πάντως για να πώ και την αλήθεια μου εμένα το πύλινο δεν με χαλάει αν είναι και λίγο καλυμένο από διάφορα φυτάκια.

Link to comment
Share on other sites

Ηλία ξέρω ότι μπορώ να γίνω σπαστικός με αυτό που θα σου πώ αλλά εγώ θα έβγαζα και την πέτρα που έχεις αφού από ότι βλέπω είναι πέτρα λάβας. Εχει πολύ κοφτερές αιχμές και είναι πιθανόν να σου τραυματίσει διάφορα ψάρια. Ακόμα λόγο του ότι είναι πορώδης θα είναι μαζέψει αρκετή βρομιά.

Πάντως για να πώ και την αλήθεια μου εμένα το πύλινο δεν με χαλάει αν είναι και λίγο καλυμένο από διάφορα φυτάκια.

7383[/snapback]

καλημερα .ειχα αλλη μια πετρα και την εβγαλα γιατι ειχε πιασει αλγη.την εχω στον ηλιο οπως μου προτειναν απο το φορουμ αλλα πρασινεσε ακομα περισσοτερο.για φυτο στο γλαστρακι σκεφτομαι γαι java moss. τι λετε?απο ψαρια το βρισξεται φορτωμενο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...