Jump to content

Τελικά για στρώσιμο τι?


Recommended Posts

Καταρχήν θέλω να σας ευχαριστήσω για την εώς τωρα βοήθεια και απαντήσεις που μου έχετε δώσει εώς τωρα, και είμαι σίγουρος πως πάλι θα με βγάλετε ασπροπρόσωπο. Το πρόβλημα που έχει ένας φίλος είναι το εξής: πήρε ενα 100αρι και όπου και αν ρωτήσει του λένε πάντα διαφορετικά πραγματα όσον αφορά το στρώσιμο, άλλοι του είπαν να βάλει χρυσόψαρο για 15 μέρες άλλοι του έδωσαν ένα απλό αντιχλώριο και βακτήρια και του είπαν είσαι έτοιμος σε 3 μέρες άλλος του είπε να αφήσει το νερό όσο πιό πολύ μπορεί χωρίς ψάρια και πολλά άλλα ματζούνια τα ποία τα ακούει και σαν νέος στον χώρο εχει πανικοβληθεί! :hysterical: Με αποτέλεσμα να με ρωτάει και οτι και να του απαντάω να μην το πιστεύει λεγοντας μου δεν ξέρεις. Χωρις να ισχυριστώ πως ειμαι κανένας πολύπειρος αλλά οπως και να το κάνουμε εχω και 2 ενιδρύα 1.5 χρόνο τώρα. Σας παρακαλώ απαντήστε ο καθένας τον τρόπο και τα φάρμακα που χρησιμοποιεί να του το δίξω να το διαβάσει το θέμα μπας και ησυχάσει και αυτός και τα νεύρα τα δικα μου γιατί θεωρεί εμένα υπεύθυνο για τα τραβήγματα και την αβεβαιότητα που του έχουν προκαλέσει οι ειδήμονες. ( ο φίλος μου είναι άπεχτος κάθε μα@#$%ια που του λένε αδειάζει το νερό για να δοκιμάσει άλλο τρόπο στρωσήματος, δόξα το θεο δεν έχει πάρει ακομα ψάρια αλλα με τέτοια μυαλά ποιός ξέρει τι έχω να τραβήξω μλεχρι να καταλήξει τι θα βάλει μεσα. Ελπίζω να μην σας κούρασα. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι φιλος σου ,γιατι δεν του δινεις λιγα απο τα δικα σου βιολογικα υλικα του φιλτρου σου και λιγο απο το υποστρωμα σου(αν εχετε σχεδον το ιδιο ) για να ξεκινησει ο ανθρωπος σωστα.

βοηθατ τον και αφου βαλει τα υλικα σου ας το βοηθησει και αυτος με την σειρα του το ενυδρειο του βαζοντας βακτηρια σε υγρη μορφη , ριχνωντας λιγη μονο τροφη τις πρωτες μερες (να κανει και συγχρονως μετρησεις)

και αν ολα πανε καλα ,που θα πανε ,βαζει και τα πρωτα του ψαρακια μετα χωρις να τα ταλαιπωρησει :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Επειδή το άτομο ειναι φαινόμενο δεν εμπιστεύεται πλεον κανένα και προσπαθεί να βρει μόνος του την χρησή τομή. Σταμάτη του το έδειξα αλλά πάλι τα ίδια γιαυτό ξεκίνησα το θέμα για να καταλάβει οτι και άλλοι χρησιμοποιούν τους ίδιους τρόπους άτομα τα οποία ασχολούντα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα είναι ισχυρογνώμων ο φίλος .

Ναι αλλά πως θα βρει τη χρυσή τομή χωρίς να έχει γνώσεις ;

Και εάν κάνει το λάθος να μπλέξει διαφορετικές απόψεις σίγουρα δεν θα πάει καλά .

Επιτέλους θα πρέπει κάποιον να εμπιστευθεί , χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι και η τέλεια μέθοδος .

Τέλεια μέθοδος δεν υπάρχει όλες έχουν τα προβλήματα τους ( αν δεν σπάσεις αυγά ομελέτα δεν γίνεται ) η μόνη μέθοδος που έχει τα λιγότερα προβλήματα είναι αυτή που ειπώθηκε ποιο πάνω παίρνοντας βιολογικά υλικά από στρωμένο ενυδρείο .

Εγώ αυτό που λυπάμαι είναι τα ψαράκια . :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα είναι ισχυρογνώμων ο φίλος .

Ναι αλλά πως θα βρει τη χρυσή τομή χωρίς να έχει γνώσεις ;

Και εάν κάνει το λάθος να μπλέξει διαφορετικές απόψεις σίγουρα δεν θα πάει καλά .

Επιτέλους θα πρέπει κάποιον να εμπιστευθεί , χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι και η τέλεια μέθοδος .

Τέλεια μέθοδος δεν υπάρχει όλες έχουν τα προβλήματα τους ( αν δεν σπάσεις αυγά ομελέτα δεν γίνεται ) η μόνη μέθοδος που έχει τα λιγότερα προβλήματα είναι αυτή που ειπώθηκε ποιο πάνω παίρνοντας βιολογικά υλικά από στρωμένο ενυδρείο .

Εγώ αυτό που λυπάμαι είναι τα ψαράκια . :hysterical:

:hysterical::hysterical::blink::wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...