Jump to content

Green Terror


nicky###

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Μήπως μπορει να μου πει καποιος αν ξερει που πουλανε green terror (aequidens rivulatus) στη Θεσσαλονικη?Εχω ενα αρσενικο και θελω να βρω θυληκο αλλα δε βρηκα σε 2-3 μαγαζια που ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,και καλως ηρθες στην παρεα μας...

δυσρυχως το ψαρι που ζητας ειναι κομματακι νδυσκολο να το βρεις θεσ/νικη ,περισσοτερο για τον λογο οτι ειναι καπως ''ιδιαιτερο'',και σιγουρα οχι εμπορικο.ψαξε καλυτερα,σε καταστηματα αθηνων μηπως και φανεις τυχερη....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν παω Αθήνα,μενω Καστορια και παω συχνα Θεσ/νικη.Το αρσενικο το πηρα τυχαια απο Καστορια,ενα μαγαζι εχει μονο και ειχε μονο 2 κιχλιδεσ τοτε που το αγορασα

!δεν ηξερε ουτε το ονομα του,απο το ιντερνετ το βρηκα!Τωρα εχει γινει 20cm το γλυκο μου....και θελει παρεουλα.

Link to comment
Share on other sites

και ποιος ειπε οτι δεν μπορουνε να σου στειλουν στην καστορια..???

αν κρινω ομως απο το προφιλ σου,τα λιτρα του ενυδρειου σου θεωρουνται ως ανεπαρκη για τετοια ''θηρια''...εαν τελικα βρεις και δευτερο,θα πρεπει να τους βρεις νεα μεγαλυτερη....στεγη.....!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν ξερω καθολου πως να γραφω σε blog και εχω χαοθει λιγο.......

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι να κανω παραγγελεια σε αυτον εδω,ουτε πως το λενε δεν ηξερε,αν μου φερει λαθος?

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στο ΑΖ!

τα green terror τα θεωρω απο τις πιο ομορφες αμερικανκιες κιχλιδες,μονο που ειναι αρκετα επιθετικα.το δικο σου μπορει να σου ετειχε ηρεμο αλλα κατα πασα πιθαντητα εχει τον κλασσικο χαρακτηρα ενος green terror!δηλαδη υπαρχει μεγαλος κινδυνος να σκοτωσει το αλλο ψαρι

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στο ΑΖ!

τα green terror τα θεωρω απο τις πιο ομορφες αμερικανκιες κιχλιδες,μονο που ειναι αρκετα επιθετικα.το δικο σου μπορει να σου ετειχε ηρεμο αλλα κατα πασα πιθαντητα εχει τον κλασσικο χαρακτηρα ενος green terror!δηλαδη υπαρχει μεγαλος κινδυνος να σκοτωσει το αλλο ψαρι

Ειναι σχετικα ηρεμο,με αλλο ψαρι δεν ξερω τι θα κανει ειναι η αληθεια αλλα ελπιζω να δει τη θυληκια και να ερωτευτει!Θα την παρω παντως μεγαλη τουλαχιστον να μη μειονεκτει πολυ σε μεγεθος.

Ενα ειναι βεβαιο......εχει ριμαξει το ενυδρειο!Σκαβει,μετακινει τα χαλικια,εριξε το θερμομετρο,αναποδογυρισε ενα σπιτακι και το βαρουσε κουτουλιες!!!!Κατα τα αλλα με εμενα ειναι χαρωπο και παντα πεινασμενο....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σχετικα ηρεμο,με αλλο ψαρι δεν ξερω τι θα κανει ειναι η αληθεια αλλα ελπιζω να δει τη θυληκια και να ερωτευτει!Θα την παρω παντως μεγαλη τουλαχιστον να μη μειονεκτει πολυ σε μεγεθος.

Ενα ειναι βεβαιο......εχει ριμαξει το ενυδρειο!Σκαβει,μετακινει τα χαλικια,εριξε το θερμομετρο,αναποδογυρισε ενα σπιτακι και το βαρουσε κουτουλιες!!!!Κατα τα αλλα με εμενα ειναι χαρωπο και παντα πεινασμενο....

οταν ειναι μονα τους μολα τα ψαρια φαινοντε ηρεμα :hysterical:

θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...