Jump to content

υγρασία σε θερμοστάτη


dimitris21

Recommended Posts

Εχθές κατά την εβδομαδιαία αλλαγή πρόσεξα ότι υπάρχει υγρασία μέσα στο θερμοστάτη (JAGER 150W)

Να ανησυχώ?

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται λίγο ανησυχητικό Δημήτρη...Δεν τον αλλάζεις καλύτερα; Τον κοίταξες μήπως έχεις κανένα ραγισματάκι;

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται λίγο ανησυχητικό Δημήτρη...Δεν τον αλλάζεις καλύτερα; Τον κοίταξες μήπως έχεις κανένα ραγισματάκι;

7654[/snapback]

Ράγισμα δεν έχει. Όχι εμφανή τουλάχιστον. Μήπως ξέρεις αν έχουν εγγύηση? Δεν τον έχω ούτε εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση έχουν αλλά ψάξε στο manual ή στο συνοδευτικό να δεις για πόσο διάστημα και ποιες περιπτώσεις δεν καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ο ένας jager έχει υγρασία στο επάνω μέρος αλλά λειτουργεί καλά χωρις να περουσιάσει πρόβλημα.

Βέβαια δεν θα έλεγα ότι είμαι και απόλυτα ήσυχος :busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν αντικατάσταση λόγω εγγύησης Δημήτρη;

Link to comment
Share on other sites

Ώπα και γω έχω υγρασία στον θερμοστάτη (LAGER 200W), μέχρι τώρα δεν ανυσηχούσα γιατί και ο προηγούμενος που είχα, είχε και εκείνος υγρασία, και το θεωρούσα ''φυσιολογικό". Δεν έχω κλείσει χρόνο απο τότε που τον αγόρασα. Να τον παω πίσω για αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν αντικατάσταση λόγω εγγύησης Δημήτρη;

7734[/snapback]

Ναι, αλλά από δικιά μου μα****α βρέθηκα με 100w αντί 125.

Πηγαίνω να πάρω καινούργιο και πιάνω στα χέρια μου τον 100w. Με ρωτάνε επίμονα αν είμαι σίγουρος πως είναι αυτός που έχω και στο σπίτι. Επίμονα και εγώ επιμένω πως αυτός είναι. Πηγαίνω σπίτι κάνω την αντικατάσταση χωρίς ο μα***ας να κοιτάξω αν όντως είναι ο σωστός και πηγαίνω τον παλιό πίσω. Και εκεί έγινε η διαπίστωση πως είχα κάνει λάθος.

Ας πρόσεχα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγαπητέ φίλε

Θέλω να σε πληροφορίσω οτι εδώ και αρκετά χρόνια εχω διαπιστώσει υγρασία σε όλους μου τους θερμοστάτες χωρίς να αντιμετωπίζω πρόβλημα λειτουργίας (είναι συνδεδεμένοι με controler).

Γενικά όλοι οι θερμοστάτες μετά απο καποια χρόνια λειτουργίας χάνουν την αξιοπιστία τους ανεξαρτήτως μάρκας.

Δυο τρόποι υπάρχουν για την προσωπική σου προστασία ,γιατί οι οργανισμοι του ενυδρείου δεν κινδυνεύουν απο την διαρροή ρεύματος,

-να μην τοποθετείς την κεφαλή του θερμοστάτη κάτω απο την επιφάνεια του νερού,αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα

-Να τοποθετήσεις στο ενυδρείο σου γείωση(που είναι και η πιο σωστή λύση) η οποία πωλείται σε ορισμένα μαγαζιά ενυδρείων ή να την φτιάξεις μόνος σου με ιδιοκατασκευή.

Φιλικά Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...