Jump to content

Φιλτρο και θερμαντικα σωματα


parashos

Recommended Posts

Γεια σας φιλοι μου μετα απο μια αποχη τουλαχιστον 7 ετων απο το "αθλημα" επανερχομαι,το προβλημα ειναι οτι εχω μεινει πολυ πισω.Σκεφτομαι να αγορασω τις επομενες μερες ενα ενυδρειο 340lit.και πρεπει να αποφασισω για φιλτρο και θερμαντικο-α σωμα-τα.Περιμενω τις απαντησεις σας.Διαβασα στο forum αλλα ακρη δεν εβγαλα,η εμπειρια σας ειναι αυτη που τελικα θα με βοηθησει να καταληξω καπου.

Link to comment
Share on other sites

kαλως ηλθες παλι στο χομπυ :)

Link to comment
Share on other sites

για φιλτρα θα προτεινω κατι της ΕΗΕΙΜ λογω της αξιοπιστιας τους.εχει ομως και μεγαλη ποικιλια απο φιλτρα και μπορεις να επιλεξεις αναλογως της αναγκες σου και την τσεπη σου.για ενα ενυδρειο 340 θα ελεγα να παρεις 2 εξωτερικα φιλτρα.

οσο για θερμαντικα σωματα ενας κανονας ειναι 1 watt ανα λιτρο,αλλα και παλι παιζει αναλογως της συνθηκες του σπιτιου σου,αν πχ εχεις καλη θερμανση(ή το σπιτι εχει καλη μονωση)

θα παρεις σιγουρα και αλλες απαντησεις ,και πιο εμπειρες ακομα και θα λυθουν οι οποιες αποριες εχεις...

καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!!!

Δύο εξωτερικά eheim 2026 και θα είσαι super, εγώ τα έχω 2 χρόνια είναι σκυλιά και πολύ εύκολα στην συντήρηση...

Θα θερμαντικά σώματα συμφωνώ με τον yiapasdiscus (καλό είναι να βάλεις δύο σώματα με το ένα back up του άλλου, ρυθμισμένα με ένα βαθμό C διαφορά)

Τι σκέφτεσαι να βάλεις μέσα???

Link to comment
Share on other sites

:)

Τι σκέφτεσαι να βάλεις μέσα???

να προτεινω κατι :thumbup:

με αυτα τα λιτρα 6 δισκακια ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

:)

να προτεινω κατι :thumbup:

με αυτα τα λιτρα 6 δισκακια ειναι :)

:thumbup:^_^:thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλώς ήρθες!!!

Δύο εξωτερικά eheim 2026 και θα είσαι super, εγώ τα έχω 2 χρόνια είναι σκυλιά και πολύ εύκολα στην συντήρηση...

Θα θερμαντικά σώματα συμφωνώ με τον yiapasdiscus (καλό είναι να βάλεις δύο σώματα με το ένα back up του άλλου, ρυθμισμένα με ένα βαθμό C διαφορά)

Τι σκέφτεσαι να βάλεις μέσα???

Δισκους φιλε μου,τι αλλο ο βασιλιας των ψαριων κατ'εμε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...