Jump to content

Eνυδρείο με μωρά


Recommended Posts

Τα μωρά molly είναι ενός μήνα. Μέχρι σήμερα ήταν σε γεννήστρα (ύφασμα) που έγινε καφέ από άλγη.

Πριν 3 μέρες έβαλα λίγα κλαδέματα και σήμερα άφησα τα ψαράκια. Υπάρχουν λεκέδες από καφέ άλγη στα τζάμια.

Ερωτήσεις:

Τα υλικά του φίλτρου είναι πατέντα του pet shop γιατί δεν υπήρχαν τα δικά του. Είναι σωστά? (φωτο)

Τι πρέπει να κάνω για τα μωρά μου?post-5910-1197748260_thumb.jpgpost-5910-1197748291_thumb.jpgpost-5910-1197748315_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω εχει ενα μικρο δοχειο σουμπστρατ ενω ακομη ενα ακομη βιολογικο υλικο που μιαζει με μακαρονι.απο σφουγγαρια δεν νομιζω να εβαλε τιποτα μια και ο χωρος ειναι περορισμενη,Και τελος επανω εχει βλει υαλοβαμβακακα.Για βιολογικο φιλτρο :) Εγω το θεωρω πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω εχει ενα μικρο δοχειο σουμπστρατ ενω ακομη ενα ακομη βιολογικο υλικο που μιαζει με μακαρονι.απο σφουγγαρια δεν νομιζω να εβαλε τιποτα μια και ο χωρος ειναι περορισμενη,Και τελος επανω εχει βλει υαλοβαμβακακα.Για βιολογικο φιλτρο :) Εγω το θεωρω πρωτο.

Τι είναι σουμπστρατ? :)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι σουμπστρατ? :)

μαρκα βιολογικου υλικου.

** το καφετισμα ειναι φυσιολογικο σε σχετικα νεα ενυδρεια...οπως ηρθε,και με αλλαγες νερου,θα φυγει απο μονο του.. :thumbup::)

Link to comment
Share on other sites

. Υπάρχουν λεκέδες από καφέ άλγη στα τζάμια.

Μπορεις να τους καθαρισεις μ' ενα μαλακο σφουγγαρι που δεν θα χαραξει τα τζαμια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...