Jump to content

Θαλασσα θαλασσα τι μου χεις κανει!


bill28

Recommended Posts

Το multi sl το δούλευα αρκετό καιρό σε 400 λίτρα και ήμουνα πολύ ευχαριστημένος :D;)

κωστα,ποιο ειναι το σκιμμερ σου τωρα,και ποσο εχει...??

**σορρυ,απο το off-topicα πο τον φιλο μας.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε δεν το είδες??Το Turboflotor blue 3000.Για την τιμή τωρα δεν μπορώ να σου πώ γιατί μεσολάβησε αδερφός και καταλαβαίνεις...... :D;)

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε δεν το είδες??Το Turboflotor blue 3000.Για την τιμή τωρα δεν μπορώ να σου πώ γιατί μεσολάβησε αδερφός και καταλαβαίνεις...... :D;)

χμ....ενδεικτικη..? κανα 400ρι....??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην ζητατε συγνωμη,αλλωστε αυτο θελω να μαθω μηχανηματα,γνωμες και ποσα :D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση εχω σχετικα με το στησιμο.

Για υποστρωμα βαζουμε μονο αραγωνιτη η μπορουμε να χρησιμοποιησουμε και τιποτα αλλο οπως λευκη αμμο που μπαινει και στις αφρικανες,ψιλο χαλικι κτλ;

Ο αραγωνιτης ειναι πολυ ακριβος και θα προτιμουσα να αξιοποιηθουν τα χρηματα σε ζωντανο βραχο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση εχω σχετικα με το στησιμο.

Για υποστρωμα βαζουμε μονο αραγωνιτη η μπορουμε να χρησιμοποιησουμε και τιποτα αλλο οπως λευκη αμμο που μπαινει και στις αφρικανες,ψιλο χαλικι κτλ;

Ο αραγωνιτης ειναι πολυ ακριβος και θα προτιμουσα να αξιοποιηθουν τα χρηματα σε ζωντανο βραχο.

Ευχαριστω.

Αμμο θα βαλεις απο αραγωνιτη και οσα περισοτερα κιλα ειναι ζωντανη τοσο το καλυτερο,η ζωντανη με το περασμα του χρονου θα ζωντανεψει και την υπολοιπη.Το ιδιο συμβαινει και με το ζωντανο βραχο.Μη βαλεις αμμο απο καμια λιμνη.Οσο για τα εξοδα παρε ενα χαρτι και γραφε (κατω απο 2000ευρω) δεν πιστευω να σου βγει.

Προσωπικη εκτιμιση,καλη αρχη σου ευχομαι στο νεο σου εγχειρημα. :D

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους με υγεια και χαρα!

30 κιλα ΖΒ Χ13ευρω κιλο(περιπου)=390 ευρω

4 σακια 9κιλα αραγωνιτη (mix ζωντανου νεκρου) Χ 40ευρω(περιπου) =160 ευρω

2 τεμ.Hydor Koralia 3 Χ65 ευρω=130 ευρω

1 τεμ. εξωτερικο φιλτρο =Υπαρχει!

1 τεμ. Skimmer Seaclone με κυκλοφορητη=Υπαρχει!

Φωτισμος υπαρχει!

Θερμοστατης 300W με Eliweil υπαρχει!

Και αλλα πολλα μηχανηματα και εξοπλισμους τα οποια υπαρχουν και δεν χρησιμοποιουντε!

Συνολο:680 ευρω

Τωρα απο ψαρια κλπ θα βολευτω με αυτα που εχω και σιγα σιγα θα γινουν και εκει αγορες.

Έγινε επεξεργασία - bill28
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση εχω σχετικα με το στησιμο.

Για υποστρωμα βαζουμε μονο αραγωνιτη η μπορουμε να χρησιμοποιησουμε και τιποτα αλλο οπως λευκη αμμο που μπαινει και στις αφρικανες,ψιλο χαλικι κτλ;

Ο αραγωνιτης ειναι πολυ ακριβος και θα προτιμουσα να αξιοποιηθουν τα χρηματα σε ζωντανο βραχο.

Ευχαριστω.

Άποψη μου είναι ότι μπορείς να βάλεις μόνο νεκρό αραγωνιτη και με τον καιρό θα μπολιαστεί από τον βράχο.

ακόμα καλύτερα θα μπορούσες να πάρεις ένα ποτήρι αραγωνιτη από ένα ενυδρείο φίλου σου που τρέχει αρκετό καιρό και να το ρίξεις πάνω από τον νεκρό .

πάντως με τίποτα μην βάλεις κάτι άλλο εκτός αραγωνιτη. :D

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι ότι μπορείς να βάλεις μόνο νεκρό αραγωνιτη και με τον καιρό θα μπολιαστεί από τον βράχο.

ακόμα καλύτερα θα μπορούσες να πάρεις ένα ποτήρι αραγωνιτη από ένα ενυδρείο φίλου σου που τρέχει αρκετό καιρό και να το ρίξεις πάνω από τον νεκρό .

πάντως με τίποτα μην βάλεις κάτι άλλο εκτός αραγωνιτη. :D

Παντως απο οτι γνωριζω ο ζωντανος αραγωνιτης ειναι ενας μυθος στο κατα ποσο ειναι ζωντανος η οχι.Και απο οτι μου εχουν πει φιλοι χομπιστες ζωντανευει σχετικα γρηγορα.Οποτε πιο το νοημα των παραπανω χρηματων;Καλυτερο δεν ειναι να χρησιμοποιηθει η διαφορα για βραχο;

Ζωντανο αραγωνιτη εχω ηδη 9 κιλα οπως και γυρω στα 8 κιλα ΖΒ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι γνωριζω ο ζωντανος αραγωνιτης ειναι ενας μυθος στο κατα ποσο ειναι ζωντανος η οχι.Και απο οτι μου εχουν πει φιλοι χομπιστες ζωντανευει σχετικα γρηγορα.Οποτε πιο το νοημα των παραπανω χρηματων;Καλυτερο δεν ειναι να χρησιμοποιηθει η διαφορα για βραχο;

Ζωντανο αραγωνιτη εχω ηδη 9 κιλα οπως και γυρω στα 8 κιλα ΖΒ.

Μια χαρά είσαι μην αγοράσεις άλλο ζωντανό αραγωνιτη καλύτερα να αγοράσεις βράχο αν χρειάζεσαι.

και αν θέλεις έλα να σου δώσω λίγο για μπόλιασμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι μην αγοράσεις άλλο ζωντανό αραγωνιτη καλύτερα να αγοράσεις βράχο αν χρειάζεσαι.

και αν θέλεις έλα να σου δώσω λίγο για μπόλιασμα.

Σε ευχαριστω πολυ και μιας ειμαστε και γειτονες θα κανονισουμε να τα πουμε και απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ και μιας ειμαστε και γειτονες θα κανονισουμε να τα πουμε και απο κοντα.

;):D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...