Jump to content

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ


NEMO

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕΛΗ. ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 30Χ60Χ40 (ΛΟΓΩ ΧΟΡΟΥ) ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΣΥΝΒΟΥΛΗ ΣΑΣ. ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΡΚΕΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΙΝΑΙ MP(180Ε) KAI MAP(100Ε). ΠΟΙΑ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ; ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗ ΠΟΥ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΖΑΜΙ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΤΟ;ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ή ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ;

Link to comment
Share on other sites

Καλως μας ήρθες Νέμο! :busted_cop:

Απο τις δύο μάρκες που αναφέρεις ξέρω μόνο την ΜΡ.Την ΜΑΡ που την βρήκες?

Κατα την γνώμη μου θα πρέπει να συγκρίνεις και τα περιφεριακά (φίλτρο,θερμοστατης,λάμπες...).Το άν θα πάρεις το κυρτό είναι δικό σου θέμα και στο εξαρτάτε στο τί σου αρέσει περισότερο.

:busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΥΣΙΚΑ ΦΥΤΑ. ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΧΑΛΙΚΙ. ΜΗΠΩς ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ το ψιλό χαλαζιακό χαλίκι γιατί νε την λάβα άν βάλεις γατόψαρα (κυρίως κορυντόρας) τραυματίζονται ανεπανόρθωτα τα πολύτιμα μουστάκια τους.

Link to comment
Share on other sites

:busted_cop: NEMO

Τα ΜΡ είναι πολύ καλά ενυδρεία και αξιόπιστα. Όπως σου είπε και ο Δημήτρης (Husky) μην πάρεις λάβα, αλλά ψιλό χαλαζιακό χαλίκι. Στο λέω αυτό μιας και εγώ έχω κάνει το ίδιο λάθος και αυτή τη στιγμή και τα δύο cory που έχω δεν έχουν μουστάκια. Προτίμησε να πάρεις κάποιο υπόστρωμα να βάλεις κάτω κάτω (όπως Sera Floradepot) και από πάνω ψιλό χαλαζιακό και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ούτε με τα φυτά αλλά ούτε και με τα ψάρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.

Νομίζω ότι το κυρτό ή μη τζάμι είναι θέμα γούστου και τσέπης. Σχετικά με το χαλίκι καλύφθηκα από τα παιδιά παραπάνω.

:busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

Welcome Nemo!!

Καλη αρχη και ελπιζω συντομα να ακολουθησεις και το θαλασσινο ονομα σου με ενα θαλασσινο ενυδρειο :busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...