Jump to content

Γεννα Ancistrus Sp.3


ΑΚΗΣ

Recommended Posts

Καλα που ειπα να ασχοληθω λιγο χριστουγεννιατικα με το ενυδρειο μου και ανακαλυψα τα μωρακια pleco.Πρεπει να εχουν γεννηθει εδω και κανα 2 εβδομαδες αλλα δεν τα πηρα χαμπαρι.Ειναι καμια 25αρια.Μεγαλωσαν μονα τους χωρις απολυτως καμια δικη μου φροντιδα.

Συνθηκες νερου:

Νο3: 10

PH:6,4

ΚΗ:0-1

temp:26

τυρφη:ναι

τροφη:ξυρα τροφη spirulina και ταμπλετες με ξυλο (στα υπολοιπα ψαρια ταιζω το πολυ 1 φορα την εβδ καταψυγμενη τροφη)

Στις φωτο φαινονται τα μικρα, οι γονεις και οι pleco σπηλιες που μου ειχε φερει ο ΗuskyJim :D .

Link to comment
Share on other sites

Και οι φωτο

Link to comment
Share on other sites

Και οι φωτο

Μπράβο, :D πολύ όμορφο περιβάλλον ,να σου ζήσουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Άκη!!!!!

Υπέροχα νέα!

Άντε με το καλό και οι επόμενες γέννες!

Οι γονείς είναι απο τα ψάρια που είχα φέρει εγώ?Γιατί δέν θυμάμαι ποιός είχε πάρει τότε.....

Όταν ξαναέρθω θα σου φέρω σπηλιές με νέο design.... :D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Άκη!!!!!

Υπέροχα νέα!

Άντε με το καλό και οι επόμενες γέννες!

Οι γονείς είναι απο τα ψάρια που είχα φέρει εγώ?Γιατί δέν θυμάμαι ποιός είχε πάρει τότε.....

Όταν ξαναέρθω θα σου φέρω σπηλιές με νέο design.... ;)

Οχι,δυστυχως δεν εγινες παπους :D !Οταν ειχες ερθει σε ρωτησα αν ειχες καποιο θυλικο αλλα ηταν τοσο μωρακια που δεν ξεχωριζαν.Ο κυριος sp.3 ειναι 3 ετων και η κυρια 1.

Εννοειται οτι θελω σπηλιες.Αυτες που μου εφερες για SP.3 ειναι ακριβως ακριβως στο μεγεθος που πρεπει για να χωραει αλλα και να σφηνωνει οποτε θελει ο pleco :blink: .Ακριβεια οχι αστεια.

Οσο για τις επομενες γεννες,εχεις καμια προταση για κανενα ευκολο ειδος που ομως δεν μεγαλωνει παρα πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δυστυχως δεν εγινες παπους :D !Οταν ειχες ερθει σε ρωτησα αν ειχες καποιο θυλικο αλλα ηταν τοσο μωρακια που δεν ξεχωριζαν.Ο κυριος sp.3 ειναι 3 ετων και η κυρια 1.

Εννοειται οτι θελω σπηλιες.Αυτες που μου εφερες για SP.3 ειναι ακριβως ακριβως στο μεγεθος που πρεπει για να χωραει αλλα και να σφηνωνει οποτε θελει ο pleco ;) .Ακριβεια οχι αστεια.

Οσο για τις επομενες γεννες,εχεις καμια προταση για κανενα ευκολο ειδος που ομως δεν μεγαλωνει παρα πολυ?

Peckoltia Sp. L134---Πανέμορφα,ξεχωρίζουν αρσενικό θυληκό,μένουν μικρά και είναι σχετικά εύκολο να αναπαραχθούν....

Εδώ και το λίνκ:

L134

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μου σε σένα και τα ψαράκια σου!!!

Να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Peckoltia Sp. L134---Πανέμορφα,ξεχωρίζουν αρσενικό θυληκό,μένουν μικρά και είναι σχετικά εύκολο να αναπαραχθούν....

Εδώ και το λίνκ:

L134

Hmmm :D .Λες ε?Θεσσαλονικη λιγο δυσκολο να βρω.Μαλλον παραγγελια απο Αθηνα.

Οκ, γιατι οχι.

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια!!!!που βρηκες θηλυκια ρε συ??εμενα την δικια μ την κυνηγουσε συνεχεια ο αρσενικος και τελικα απεβιωσε...αλλα ο αρσενικος ειναι το καμαρι μ τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα την δικια μ την κυνηγουσε συνεχεια ο αρσενικος και τελικα απεβιωσε

Nικο δεν νομιζω να φταιει αυτο.Οσο μεγαλο ενυδρειο και να εχει αψιμαχιες και κυνηγι σε αυτα τα ψαρακια παντα υπαρχει.Ελα ρε στη συναντηση να τα πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...