Jump to content

φυτα για Ramirezi


Recommended Posts

Μολις απεκτησα ενα μικρουτσικο ζευγαρακι Mikrogeophagus Ramirezi Albino,ειναι περιπου 1,5cm και ελπιζω να εχουμε πεσει μεσα στο φυλο γιατι ειναι πολυ μικρουτσικα και χωρις πολυ χρωμα.

Τα εβαλα λοιπον σε ενα 30λιτρο με φιλτρο Tetra στρωμενο,το θερμοστατη στους 26 και υπαρχει μικρο χαλικακι σε φυσικο χρωμα περιπου 2cm.

Θελω να παρω κανενα ευκολο φυτο για να εχουν κρυψωνα αλλα επειδη δεν εχω καθολου γνωσεις ουτε σε ονοματα αλλα ουτε σε φροντιδα τι θα μου προτινατε?Ισως καποια που επιπλεουν και καποιο που δε θελει φυτεμα αλλα δεσιμο σε καμια πετρουλα?

PLEASE HELP... :D;):blink::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με java moss....

σιγουρη επιτυχια,ακουασκειπινγκ,και ιδανικο για γονο ψαριων....

Link to comment
Share on other sites

για φυτακι πανω σε πετρα ή ξυλο καλη περιπτωση ειναι το Microsorium pteropus ή μια anubia

πιστευω θα δημιουργησει καλες κρυψωνες και σκιερα μερη για τα ram

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!! :D;):blink:

Τα ειδα σε φωτο και φαινονται πολυ ωραια και ιδανικα.ΤHANKS GUYS!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το εβαλα στους 28.Διαβασα επισης οτι θελουν 5,5 ph ενω της βρυσης μου εχει 7 τι κανω?

Να βαζω καποια αναλογια απιονισμενο με βρυσης?

Link to comment
Share on other sites

οχι υπερβολές θα σου γεννήσουν και θα ειναι ευτυχισμένα σε 6.6-6,7 μην ξεχνας οτι ειναι αναπαραγωγής και οχι άγρια

εσυ ξερεις τιποτα απο αναπαραγωγες ram ...αν ναι ,μπορεις να μου πεις και εμενα:D;):blink::thumbup::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα να βαζω απιονισμενο και αν ναι ποσο? 5-10% ειναι καλα?Να μη βαζω και να το αφησω με 7ph?

Δε νομιζω... :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...