Jump to content

ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ


Recommended Posts

Έχω ένα ενυδρείο 30 λίτρα. Ασχολούμαι 1 χρόνο με κοινόβιο.(σκαλάρι, κλόουν, ξιφοφόροι).

Θέλω να το μετατρέψω σε θαλασσινό. Απ ότι ακούω όμως είναι πάρα πολύ δύσκολο σε τόσο λίγα λίτρα.

Υπάρχουν πιθανότητες να το πετύχω?

Αν όχι τι από τα παρακάτω μου προτείνετε?

1. αφρικάνες (μικρές)

2. φυτεμένο

υγ. Θα με βοηθήσει και ο πατέρας μου που έχει εμπειρία 9 χρόνων με κοινόβιο, αφρικάνες κ λίγο καιρό φυτεμένο σε 440 λίτρα.(ο πατέρας μου είναι αρνητικός στο θαλασσινό σε τόσο λίγα λίτρα.)

Έγινε επεξεργασία - τεο2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,

Σωστά πιστεύεις ότι έχει κάποιο βαθμό δυσκολίας το ενυδρείο αυτό... Αλλά σίγουρα δεν είναι ακατόρθωτο. Αν κάνεις σωστές κινήσεις και δεν παρασυρθείς σίγουρα θα καταφέρεις ένα όμορφο αποτέλεσμα.

Γνώμη μου είναι να το κάνεις…

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να κάνεις συχνές και μεγάλες αλλαγές νερού, που είναι κάτι πολύ εύκολο για τα λίτρα σου, τότε όλα θα πάνε καλά.

Σε περίπτωση που δεν έχεις μεγάλη εμπειρία, η βοήθεια κάποιου έμπειρου χομπίστα είναι απαραίτητη, αρκεί να ενημερωθεί πρώτα για τις ιδιαιτερότητες της νέας κατηγορίας.

Αξίζει να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα βάλω Αφρικάνες γιατί είναι δύσκολο το θαλασσινό και επειδή θα φτιάξει ο πατέρας μου θαλασσινό ευχαριστώ αλλά πιστεύω ότι δεν πρέπει να πειραματιζόμασρε με ζωντανούς οργανισμους :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...