Jump to content

πρωτάρης σε όλα...


djagil

Recommended Posts

Καλημέρα άρχισα να στρώνω ένα 60ari ενυδρείο που προορίζεται για κοινωνικό ζωοτόκα η gourami με tetra... είναι πυκνοφυτεμένο και ο βυθός σχεδόν γεμάτος (ριζα ,σπηλιά, φυτά) αυτό θα "εππρεασει" όταν αργότερα θα θέλω κάποιο ψάρι βυθού???? Αν όχι τι μπορώ να βάλω ώστε να μην μεγαλώνει πολύ??? στα καταστήματα μου λένε να μην τα υπολογίζω σαν ψαρια με την έννοια ότι δεν κάνουν τόσα απόβλητα αντίθετα καθαρίζουν ισχύει κάτι τέτοιο...???

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά εγω τουλάχιστον δεν καταλαβα την ερώτησή σου..>

Τι εννοείς θα "επηρεάσει".

Και σίγουρα ολα τα ψαρια εχουν "απόβλητα" αλλα περισσότερο και άλλο λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά εγω τουλάχιστον δεν καταλαβα την ερώτησή σου..>

Τι εννοείς θα "επηρεάσει".

Και σίγουρα ολα τα ψαρια εχουν "απόβλητα" αλλα περισσότερο και άλλο λιγότερο.

Αν θα επηρεάσσει τ ότι δεν υπάρχει "άπλα Στο βυΘό είναι η πρώτη ερώτηση"...

Link to comment
Share on other sites

Κανείς???????????????? :D

Link to comment
Share on other sites

η ''απλα '' που αν καταλαβα ρωτας φιλε μου ειναι κατι σχετικο.

και βεβαια καλο θα ειναι να υπαρχει χωρος για κολυμπι,οπως και κρυψωνες για τα χψαρακια σου,το θεμα ειναι ομως και τι ψαρι θα μπει....'δεν εχουν ολα το ιδιο μεγεθος,ουτε τις ιδιες συνηθειες και πολυ περισσοτερο τα ιδια αποβλητα....

Link to comment
Share on other sites

Mιλάω για "άπλα" στο βυθό αφού απο τα φυτά την ρίζα και την κρυψώνα μένει λίγος χώρος αυτό επηρεάζι τα ψάρια βυθοΎ αυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Mιλάω για "άπλα" στο βυθό αφού απο τα φυτά την ρίζα και την κρυψώνα μένει λίγος χώρος αυτό επηρεάζι τα ψάρια βυθοΎ αυτό ρωτάω

και εγω σου εχω ηδη απαντησει παραπανω....αν δεν γνωριζουμε τα ψαρια που εχεις η θελεις να βαλεις δεν γινεται να σου δωσουμε πιο συγκεκριμενη απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

και εγω σου εχω ηδη απαντησει παραπανω....αν δεν γνωριζουμε τα ψαρια που εχεις η θελεις να βαλεις δεν γινεται να σου δωσουμε πιο συγκεκριμενη απαντηση.

επειδή δεν ξέρω ακόμα ωάχνομαι με ζοοτόκα ή gourami με τετρα θα κυλίσει το ενυδρείο είναι 60 λιτρο τι ψάρια θα βάζατε (βυθού)... ???

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν ξέρω ακόμα ωάχνομαι με ζοοτόκα ή gourami με τετρα θα κυλίσει το ενυδρείο είναι 60 λιτρο τι ψάρια θα βάζατε (βυθού)... ???

τωρα ειδες που μπορουμε να συνενοηθουμε..? :)

μπορεις να βαλεις μερικα κορυντορας,η αργοτερα(οταν παλιωσει καλα το ενυδρειο σου) καποιους οτοκυκλους(πολυ ευαισθητοι σε νεα ενυδρεια),μερικα apple snails...εχεις επιλογες να μπουνε μικρα ψαρακια που δεν θα εχουνε προβλημα σε τοσα λιγα λιτρα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδες που μπορουμε να συνενοηθουμε..? :)

μπορεις να βαλεις μερικα κορυντορας,η αργοτερα(οταν παλιωσει καλα το ενυδρειο σου) καποιους οτοκυκλους(πολυ ευαισθητοι σε νεα ενυδρεια),μερικα apple snails...εχεις επιλογες να μπουνε μικρα ψαρακια που δεν θα εχουνε προβλημα σε τοσα λιγα λιτρα.

Tα Koρυντόρας μπορούν να μπουν σε μη ώριμο??? (όχι άστρωτο) Τα apple snails δεν θα τρώνε τα φυτά????

Link to comment
Share on other sites

Τα corydoras θελουν ωριμο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...