Jump to content

Σπηλιές - Νέα σχέδια! Άνοιξη-Καλοκαίρι '06


Husky_Jim

Recommended Posts

Χεχεχε

Αδειούχος ώς είμαι με έπιασε η προκοπή να φτιάξω νέο σχέδιο για σπηλιές ποιό βελτιωμένο και ποιό καλητεχνικό!

Μετά από κάποιες δοκιμές ειδού η νέα κολλεξιόν η οποία είναι για τα περισσότερα είδη Ancistrus και Hypancistrus!!!

Άνοιξη - Καλοκαίρι '06 :busted_cop:

Αυτήν την εβδομάδα φτιάχτικαν πάνω από 16 σπηλιές!!!Ήδη κάποιες από αυτές είναι στα ενυδρεία μου με πολύ καλά αποτελέσματα αφού δέν είναι άδειες.... :busted_cop:

gallery_2_24_47060.jpg

Κοντινό πλάνο εισόδου!

gallery_2_24_3369.jpg

Δέν θα μπορούσε να λείψει και μιά μπόνους φωτογραφία!

gallery_2_5_14868.jpg

Καλές γιορτές σε όλους μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω θελω τον κηπο μπροστα να ειναι λιγο μεγαλυτερος, για να κανουν τα μικρα ποδηλατο! :busted_cop::busted_cop::thumbup:

Κυττα ταλεντο! Κ' εγω παραγγελνω σπηλιες στην Αμερικη! Φτου μου, αυτο λεω μονο. Φυσανε Μητσο!

ΥΓ οι οροφες ειναι removable η fixed?

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω τον κηπο μπροστα να ειναι λιγο μεγαλυτερος, για να κανουν τα μικρα ποδηλατο!  :busted_cop:  :busted_cop:  :thumbup:

Κυττα ταλεντο! Κ' εγω παραγγελνω σπηλιες στην Αμερικη! Φτου μου, αυτο λεω μονο. Φυσανε Μητσο!

ΥΓ οι οροφες ειναι removable  η fixed?

9360[/snapback]

Επειδή είναι από γρανίτη δέν έχω φτιάξει ακόμα removable....σύντομα όμως....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Δημήτρη

Οι σπηλιές ειναι ήδη τοποθετημένες στη θέση τους απο το πρωί.Εβαλα μέσα και ενα μικρό κοματάκι απο ταμπλέτα άλγης για να "δελεάσω" του ενδιαφερόμενους.

Μέχρι στιγμής οι πρώτοι επισκέπτες είναι οι Coolie που την καταβρίσκουν όλοι μαζί κουλουριασμένοι.

Σε ευχαριστώ και πάλι.

Με εκτίμηση

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Νίκο τότε θα χρειαστείς και άλλες καθώς στις περισσότερες περιπτώσεις τα loaches δεν αφήνουν τους πλέκο να μπούν στις σπηλιές.Παρακολούθησε το λίγες μέρες και πές μου.

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα στο ένα ενυδρείο μου είχαν ήδη εγκατασταθεί δύο ανσίστρους μετρίου μεγέθους στη μια σπηλιά.Στην άλλη σπηλιά ,που βρίσκεται στο άλλο ενυδρείο μου, είχε εγκατασταθεί ένας μεγάλος ανσίστρους ο οποίος δυστυχώς δεν έχει ταίρι.

Στο μέλλον θα επισυνάψω φωτο για να με πληροφορήσετε ,αν μπορείτε φυσικά , το είδος του και το φύλο για να του πάρω ταίρι.

Ευχαριστώ Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα στο ένα ενυδρείο μου είχαν ήδη εγκατασταθεί δύο ανσίστρους μετρίου μεγέθους στη μια σπηλιά.Στην άλλη σπηλιά ,που βρίσκεται στο άλλο ενυδρείο μου, είχε εγκατασταθεί ένας μεγάλος ανσίστρους ο οποίος δυστυχώς δεν έχει ταίρι.

Στο μέλλον θα επισυνάψω φωτο για να με πληροφορήσετε ,αν μπορείτε φυσικά , το είδος του και το φύλο για να του πάρω ταίρι.

Ευχαριστώ Νίκος

10044[/snapback]

Νίκο τα δύο στην μία σπηλιά είναι ζευγάρι?

Χαιρομαι που οι σπηλιές αποδίδουν γιατί φτιάχτηκαν μετά από πολύ κόπο! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος Δημήτρη, αν πρόκειται για ζευγάρι.Πάντως σ'αυτό το ενυδρείο υπάρχει τουλάχιστον ένα ενεργό ζευγάρι απο το οποίο προέρχονται και τα μωρά που μάζεψα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο να παίρνει ένας ένας σειρά για γέννες στα υπέροχα αυτά ψάρια !!!

Link to comment
Share on other sites

Το αναπαραγωγικό μου ζευγάρι ανσίστρους που 1 χρόνο τώρα την δουλειά του την έκανε σε ένα κούφιο ξύλο mopani με την μια μετακόμισε στο νέο του σπιτικό.

Δημήτρη μπράβο η δουλειά σου είναι υπέροχη. Εγώ και τα ανσίστρους μου σε ευχαριστούμε πολύ. :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

περιπου τι διασταση ειναι αυτες οι σπηλιες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...