Jump to content

προβλημα με αο


Recommended Posts

καλησπερα!εχω παρει μια αο τις roman και δεν μου βνενει νερο στο σωληνακι για το ενυδρειο!βρομηκο βγενει η αο ειναι 6 σταδιων κ η πιεση ειναι 40 το πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Πιθανά να έχεις χαμηλή πίεση στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Δες μηπως ειναι γυρισμενη η βανουλα ξεπληματος της μεμβρανης.Σε αυτην την περιπτωση θα σου βγαζει πολυ νερο στο σωλινακι που βγαινει το ''ακαθαρτο'' νερο και καθολου στο σωλινακι με το καθαρο.

Link to comment
Share on other sites

Δες μηπως ειναι γυρισμενη η βανουλα ξεπληματος της μεμβρανης.Σε αυτην την περιπτωση θα σου βγαζει πολυ νερο στο σωλινακι που βγαινει το ''ακαθαρτο'' νερο και καθολου στο σωλινακι με το καθαρο.

κοιτα αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα rain πηρα τηλ το παιδι που την πηρα κ μου πε οτι η δικια του ακομα κ με 40 το μανομετρο επρεπε να εβγαζε λιγο!οταν γυριζω τη βανουλα παλι τα ιδια!βρομηκο νερο βγενει καθαρο ουτε σταγονα!οπου να την βαλω την βανα το ιδιο αποτελεσμα εχω!μηπος φτεει που δεν το στουμποσα το καζανακι με το υλικο που ειναι σαν αμμο?εβαλα αλλα δεν το παραγεμισα!

Link to comment
Share on other sites

Η αμμος απιονοσμου δεν δημιουργει κανενα τετοιο προβλημα,οπως και να εχει.

Αν ανοιξεις τη βανουλα ξεπληματος της μεμβρανης η ροη του ακαθαρτου νερου δεν αυξανεται κατα πολυ?

Αν οχι κατι εχει συνδεθει λαθος

Δοκιμασε αν μπορεις τα παρακατω:

1)στην εξοδο ακαθαρτου νερου εχει μπει ο περιοριστης ροης?

2)αν ναι βγαλτον και ξαναβαλτον μηπως κατι συνδεθηκε λαθος.Προσοχη στη φορα της ροης.

3)Αν ολα αυτα δεν κανουν τιποτα,δες μηπως δεν εβαλες σωστα την μεμβρανη της ΑΟ.

Κατι αλλο που μπορει να φταιει δεν μπορω να σκευτω αυτη τη στιγμη.

Έγινε επεξεργασία - ΑΚΗΣ
Link to comment
Share on other sites

παντος την μεμβρανη την εβαλα σωστα!τωρα θα δω κ τα αλλα κ θα σας ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια τα ελεξα ολα ειναι μια χαρα μονο ο περιοριστης ροης δεν ξερω αμα ειναι σωστος!εχει ενα βελακι κ ειναι στην φορα που παει το βρομηκο!εβγαλα το καζανακι που περνει την αμμο κ ειχε νερο!τι γινεται? ο μπουγατσας ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

σε τι θερμοκρασιες εχεις τον μηχ της α/ο......αν το εχεις σε θερμοκρασιες πολυ χαμηλες ισως να εχεις ασχημα αποτελεσματα..........

Link to comment
Share on other sites

ε!κορυδαλλο την εχω εξω!τωρα τι θεμοκρασια να ειχε αυτες τεις μερες?10-15!την εβαλα εχθες κ μου εβγαζε λιγο καθαρο ελαχιστο!!μαλλον φτεει η πιεση ηταν 20-30 ποιο πανω δεν παει!τι μπορω να κανω για αυτο?μηπως φτεει που την εχω με τον κλεφτη?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον φτεει η πιεση ηταν 20-30 ποιο πανω δεν παει!τι μπορω να κανω για αυτο?μηπως φτεει που την εχω με τον κλεφτη?

Link to comment
Share on other sites

απο τι φενεται δεν με θελει θα την δωσω!ετσι κ αλιως δεν χρειαζεται μονο για δισκους!

Link to comment
Share on other sites

απο τι φενεται δεν με θελει θα την δωσω!ετσι κ αλιως δεν χρειαζεται μονο για δισκους!

μην τη δινεις....αγορασε μια αο booster.!!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...