Jump to content

Βαρυστομαχιά ή κάτι άλλο??


Recommended Posts

Kalispera! edw kai 6 mines diatirw ena enidreiaki 17 lt, opou filoksenw ena kopadaki apo 7 paracheirodon innesi. Filtro tis Elite (Elite 125), 8ermostatis 25 W. Apo fita exw mono Anubias. Taizw mia fora ti mera apo 4 fillarakia, igro lipasma 10 ml ka8e 15 meres. 8ermokrasia 25 C. Provlima algis den exw! To provlima mou einai oti exw paratirisei pws epeita apo to taisma 3-4 apo ta neon kolimpoun kapws digwnia kai konta stin epifaneia! auto ginetai mono meta to taisma! kata ta alla ola kala! kserei kaneis ti einai???

post-116-1135867177_thumb.jpg

post-116-1135867335_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ταίζεις πιο συχνά με μικρότερα φυλλαράκια και μικρότερη ποσότητα τροφής.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το δοκίμασα αλλά δεν γίνεται τίποτα! Ταίζω λιγότερο, απλά το μόνο που παρατήρησα είναι ότι η συμπεριφορά αυτή δεν είναι τόσο έντονη. Κατα τα άλλα, τα ίδια! Δεν ξέρω εαν είναι πρόβλημα ή φυσική αντίδραση των ψαριών και αυτό είναι που μου σπάει τα νεύρα :busted_cop::busted_cop: !! Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω! Εαν κάποιος ξέρει κάτι, please help!!

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν θα πρέπει να προμηθευτείς και μια τροφή για φυτοφάγα (π.χ. spiroulina) και να τους δίνεις εναλλάξ. Τα δικά μου τρώνε 3 γεύματα εκ των οποίων το 1 spiroulina και δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα. Μάλλον δεν είναι τόσο ισορροπημένη η διατροφή τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μονο Tetra Ruby τους δινεις? Προσωπικα θα επαιρνα μια αλλη τροφη (αλλη μαρκα κατα προτιμηση) και θα δοκιμαζα αυτη. Το πιο πιθανο ειναι να τα ενοχλει κατι στη συνθεση της τροφης.

Δοκιμασε και τη σπιρουλινα που σου ειπε ο Μιχαλης.

Αφησε τους νηστικους μια μερα, μετα δωστους την αλλη τροφη και πες μας τι εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...