Jump to content

χρειαζομαι βοηθεια


Recommended Posts

μοιαζει με βαμβακι....?

καποια φωτο υπαρχει για να ειμαστε σιγουροι..???

Link to comment
Share on other sites

σενα τιγρακι εμφανιστηκε πανω στο σωμα του ενα ασπρο σαν χνουδι τι να κανω βοηθεια

ναι με βαμβακι φωτο ειναι πολυ δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

τοτε με καθε επιφυλαξη,θα πω πως εχει fungus.

ΑΡΡΩΣΤΕΙΕΣ

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να ανοιξω το αρχειο πεσμου τι να κανω δεν εχω και πετ σοπ κοντα εδω εχω ενα φαρμακο exit που ειναι για το ich κανει βοηθησεμε σε παρακαλω δεν θελω να χασω και αυτα τα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου το φάρμακο που έχεις δεν κάνει για την συγκεκριμένη αρώστια εάν βρείς να πάρεις ένα anti-fungus και παράληλα κάνε και στο ψαράκι ένα λουτρό με αλάτι ενυδρειακό ή μαγειρικό χοντρό ένα κουταλάκι του γλυκού για ένα λίτρο καλύτερα να τα εφαρμόσεις σε ένα ενυδρείο καραντίνα εάν έχεις για να μην ταλειπωρείς και τα υπόλοιπα ψαράκια.

Link to comment
Share on other sites

δυστιχοσ δεν εχει πετ σοπ εδω και θα παω το σαβατοκυριακο καπου να βρω ουτε ενυδρειο εφεδρικο αυτο μετο αλατι μπορω να το κανω καπου αλλου και ποση ωρα και τη νερο

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν μην αγχώνεσαι,το αλάτι σκέτο δεν νομίζω να κάνει και πολλά αλλά δοκίμασέ το καλό θα κάνει όχι κακό αλλά πρόσεχε όχι μαγειρικό ψιλό.¨Ενα κουταλάκι του γλυκού για ένα λίτρο νερό δηλαδή αν βρείς ένα μεγάλο τάπερ άδειασε από το ενυδρείο 5-6 λίτρα και ρίξε το αντίστιχο αλάτι και λίγο παραπάνω, ασε το ψαράκι για 10-15 λεπτά και ξαναβάλτο στο ενυδρείο.

Υπομονή μέχρι το Σ.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα το αλατι στο ενυδρειο γιατι εαν κανει την διαδικασια σε ταπερ το ποιο πιθανο ειναι να

πεθανει απο το στρες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον το ενυδρειο ειναι 60 λ πρεπει να ριξω 60 κουταλακια το νερο τοθ ενυδρειου δεν θα χαλασει μην τα καταστρεψω ολα σημερα μου δωσανε ενα φαρμακο aqua spot kanei και αν οχι πιο να ζητησω να μου το στειλουνε με curier

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...