Jump to content

Καλησπέρα από ένα νέο μέλος


pkiromitis

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Ετοιμάζομαι να ασχοληθώ με ενυδρεία και ψάρια και ψάχνοντας ανακάλυψα το forum.

Πολιτικός μηχανικός στο επάγγελμα με τεχνική εταιρεία και γενικά πολυάσχολος.

Λόγω του μικρού μου γιού αλλά και επειδή μου αρέσει κι εμένα αρκετά το υδάτινο στοιχείο σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου αγορά ενυδρείου+ψαριών.

Θα ήθελα θαλασσινού νερού γιατί θεωρώ οτι υπάρχουν πιο εντυπωσιακά ψάρια. Όμως το περασμένο Σάββατα επισκέφθηκα το Pet City στη Γλυφάδα και μου είπαν ότι είναι πιο χρονοβόρο, πιο ακριβό και για τις διαστάσεις που ψάχνω (80εκ μήκος, περίπου 125 λιτ. χωρητικότητα) δεν προτείνεται-είναι μικρό, και εν τέλει με έπεισαν οτι είναι προτιμότερο να στραφώ σε ένα ενυδρείο με ψάρια του γλυκού νερού.

Εσείς τι με συμβουλεύετε???

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

καλωςηρθες στην παρεα μας..!!

σαν αρχαριος ειναι προτιμοτερο να ξεκινησεις με ενυδρειο γλυκου νερου,να διαβασεις ορισμενα βασικα πραγματακια,τι νειναι ο κυκλος του αζωτου,πως στρωνουμε ενα ενυδρειο κλπ,για να ξεκινησεις χωρις λαθη το χομπι μας....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο ΑΖ pkiromitis...!!! :)

Θα σταθώ στο γεγονός ότι είσαι πολυάσχολος και ότι σου αρέσουν τα εντυπωσιακά ψάρια για να σου προτείνω να έριχνες μια ματιά στις αφρικάνικες κιχλίδες! Δεν απαιτούν μεγάλη φροντίδα και είναι ίσως τα ψάρια γλυκού νερού με τα πιο έντονα-όμορφα χρώματα! :helpjim:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας, αγαπητέ pkiromitis!

Καλή επιτυχία στα σχέδιά σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...