Jump to content

Καλησπερα!


kota

Recommended Posts

Στο ενυδρειο μου που ειναι μαλλον 30-35cm εχω μεσα ενα κανονικο gold fish (χρυσοψαρο) ενα Oranda Lionhead kai ena Oranda red Cap μπορει κανεις που ξερει απο αυτα να μου πει αν μπορουν να ζησουν μαζι γιατι τωρα τελευταια βλεπω το Oranda Lionhead να ψιλο τσιμπαει το Gold fish και το ενωχλει πολυ!!

Ενω τα δυο Oranda τα πανε μια χαρα μαζι!!!

Θα με βοηθουσε παρα πολυ η βοηθεια σας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλός ήρθες Τώρα συγνώμη που θα το διατυπώσω έτσι αλλά αυτό είναι το nickname σου... λοιπόν...

Αγαπητή κότα το πρόβλημα των ψαριών σου είναι η χωρητικότητα του ενυδρείου σου όταν λές 35 cm τι εννοείς ύψος βάθος πλάτος...; για να καταλάβουμε εάν αυτό είναι το πρόβλημα πάντως να ξέρεις ότι τα χρυσόψαρα χρειάζονται 30-40 λίτρα το καθένα... :lol:

Φιλικά Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Καλός ήρθες Τώρα συγνώμη που θα το διατυπώσω έτσι αλλά αυτό είναι το nickname σου... λοιπόν...

Αγαπητή κότα το πρόβλημα των ψαριών σου είναι η χωρητικότητα του ενυδρείου σου όταν λές 35 cm τι εννοείς ύψος βάθος πλάτος...; για να καταλάβουμε εάν αυτό είναι το πρόβλημα πάντως να ξέρεις ότι τα χρυσόψαρα χρειάζονται 30-40 λίτρα το καθένα... :lol:

Φιλικά Κώστας

Sorry ειναι 30-35L!!

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε κάτι θα πρέπει να κάνεις...δύο είναι οι λύσεις...η μία να αγοράσεις μεγαλύτερο ενυδρείο και η δεύτερη να δώσεις 2 από τα 3 ψαράκια σου...γιατί αργά ή γρήγορα εκτός απο τσακωμούς θα έρθουν και οι πρώτες αρρώστιες.(αλήθεια για να δούμε τα λίτρα σου τι διαστάσεις έχει το ενυδρείο σου;;:lol:

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε κάτι θα πρέπει να κάνεις...δύο είναι οι λύσεις...η μία να αγοράσεις μεγαλύτερο ενυδρείο και η δεύτερη να δώσεις 2 από τα 3 ψαράκια σου...γιατί αργά ή γρήγορα εκτός απο τσακωμούς θα έρθουν και οι πρώτες αρρώστιες.(αλήθεια για να δούμε τα λίτρα σου τι διαστάσεις έχει το ενυδρείο σου;;:lol:

Οκ δεν ξερω ακομη τι θα κανω και κατι ακομα!

Επειδη θελω να βαλλω φυτα και στην παριοχη μου δεν πουλανε λες αμα βαλω κανονικη φακη η φασολι να βγει???

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που θα καταφέρεις εάν βάλεις φακή ή φασόλι θα είναι να σαπίσει ο σπόρος και να ψωφίσουν τα ψαράκια σου αλλά εκτός αυτού θα σου πρότεινα να κοιτάξεις ποιό ζεστά το θέμα ''ενυδρείο'' για κάποιους είναι τρόπος ζωής για άλλους απλά ένα διακοσμητικό έπιπλο του σπιτιού τους εάν δεν ανήκεις στην δεύτερη κατηγορία ξεκίνα το διάβασμα εδω μέσα θα βρείς τα πάντα σε ότι απορεία και να έχεις...

Πάντα Φιλικά Κώστας :lol:

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...