Jump to content

περιεργο ζευγαρι μονομαχων


IZAMBEL

Recommended Posts

Καλησπερα, δεν ξερω αν αυτο που θα πω ειναι πολυ περιεργο αλλα εμενα μου εκανε εντυπωση και θελω να το μοιραστω μαζι σας. Πριν μια βδομαδα αγορασα 2 μονομαχινες και τις εβαλα στο μεγαλο ενυδρειο με τα γκαπακια :lol: .Δυστηχως ομως μου εφαγαν ενα :rasp: και αποφασησα να τις τιμωρησω :wacko: . Εχω ενα αλλο ενυδρειο με μονομαχο και καταλαβαινεται :wacko: . Τις εριξα εκει :rasp: , Οχι για να τις φαει, για μια μικρη τιμωρια :hysterical: . Ειχα την αποχη ετοιμη και τοτε ειδα το απιστευτο :rasp: !!!!χαρηκαν τοσο πολυ και οι τρεις!!!!!λες και γνωριζονταν!!!!Απο εκεινη την μερα(περασαν 7), κολυμπανε και οι τρεις μαζι!!! δεν λειπει ουτε ενα κομματακι ουρας!!! Πως το εξηγειται???

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου είναι πολύ επικίνδυνο αυτό που έκανες! Οταν λες ότι το έκανες για να τις τιμωρήσεις τι εννοείς; Περίμενες να τις ... μαλώσει;

Ηταν εξ αρχής λάθος που τις έβαλες με τα γκάπυ...

Ακόμα κι αν υποθέσουμε πως έχεις τους πιό ήρεμους μονομάχους του κόσμου, πράγμα που δεν στέκει αν, όπως λες, οι θηλυκές σκότωσαν ήδη ένα γκάπυ... τρεις μονομάχοι σε 15 λίτρα είναι ωρολογιακή βόμβα...

Κανονικά ούτε οι δύο θηλυκές μόνες τους πάνε!

Η άποψη μου είναι πως πρέπει να τα χωρίσεις, το καλύτερο είναι να δώσεις στο καθένα ένα 15λιτρο και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

ΥΓ. Κι αυτό που έγραψες εδώ;

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=123783

Έγινε επεξεργασία - iogi
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου είναι πολύ επικίνδυνο αυτό που έκανες! Οταν λες ότι το έκανες για να τις τιμωρήσεις τι εννοείς; Περίμενες να τις ... μαλώσει;

Ηταν εξ αρχής λάθος που τις έβαλες με τα γκάπυ...

Ακόμα κι αν υποθέσουμε πως έχεις τους πιό ήρεμους μονομάχους του κόσμου, πράγμα που δεν στέκει αν, όπως λες, οι θηλυκές σκότωσαν ήδη ένα γκάπυ... τρεις μονομάχοι σε 15 λίτρα είναι ωρολογιακή βόμβα...

Κανονικά ούτε οι δύο θηλυκές μόνες τους πάνε!

Η άποψη μου είναι πως πρέπει να τα χωρίσεις, το καλύτερο είναι να δώσεις στο καθένα ένα 15λιτρο και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

ΥΓ. Κι αυτό που έγραψες εδ

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=123783

δεν ειπα εγω οτι ειναι σωστο. απλα περιεργο ειπα οτι ειναι. γιατι μεχρι τωρα ηξερα οτι αυτο ειναι λαθος.το γεγονος οτι δεν εχουν μαλωσει ακομα δεν λεει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το ενυδρειο δεν ειναι 15λιτρο. 50αρη ειναι και εχει και θερμαστατη και φιλτρο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα εγω οτι ειναι σωστο. απλα περιεργο ειπα οτι ειναι. γιατι μεχρι τωρα ηξερα οτι αυτο ειναι λαθος.το γεγονος οτι δεν εχουν μαλωσει ακομα δεν λεει κατι?

Ισως να λέει πώς στάθηκες τυχερή (προς το παρόν)... Τώρα δηλαδή, μετά το "πείραμα" που έκανες θεωρείς ότι δεν είναι λάθος;

Οσο για το 50λιτρο, απλά διάβασα στο προφίλ σου για τα δύο 15λιτρα και υπέθεσα ότι τον αρσενικό τον είχες σε ένα από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα εγω οτι ειναι σωστο. απλα περιεργο ειπα οτι ειναι. γιατι μεχρι τωρα ηξερα οτι αυτο ειναι λαθος.το γεγονος οτι δεν εχουν μαλωσει ακομα δεν λεει κατι?

Λέει ότι και τα τρια ψαρια ειναι φοβισμένα και κανενα μεχρις στιγμης δεν εχει βρει το θαρρος να επιτεθει.

Ειναι απλά θεμα χρόνου.

Όσο για τα γκαπακια, νομίζω οτι σου τα ειχαμε πει...

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι και τα τρια ψαρια ειναι φοβισμένα και κανενα μεχρις στιγμης δεν εχει βρει το θαρρος να επιτεθει.

Ειναι απλά θεμα χρόνου.

Όσο για τα γκαπακια, νομίζω οτι σου τα ειχαμε πει...

Το ξερω. Δυστηχως η μονη λυση ειναι να τα παω πισω στο pet αφου λετε να μην τα αφησω με τον αρσενικο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...