Jump to content

Αγορά από Aquaristikshop.com


Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι,

πολύ θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος, εάν έχει σχετική εμπειρία, από αγορά που έκανε μέσω διαδικτύου από AquaristikShop.com Γερμανία. Εάν είναι αξιόπιστο ή όχι.

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας!

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλη και αξιοπιστη ιστοσελιδα.μεχρι να παρουν την παραγκελια σου (γιατι μαλλον δεν εχουν και λιγες) τους παιρνει απο 1-2 βδομαδες,με το που την παιρνουν στοστειλαν.εχω παραγκειλη αρκετες φορες χωρις απολυτος κανενα προβλημα.thn reptillica.gr να φοβασαι

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλη και αξιοπιστη ιστοσελιδα.μεχρι να παρουν την παραγκελια σου (γιατι μαλλον δεν εχουν και λιγες) τους παιρνει απο 1-2 βδομαδες,με το που την παιρνουν στοστειλαν.εχω παραγκειλη αρκετες φορες χωρις απολυτος κανενα προβλημα.thn reptillica.gr να φοβασαι

Ανακουφίστηκα λίγο από την απάντησή σου, γιατί έδωσα παραγγελία στις 23/1/08, πήραν τα χρήματα μέσω PayPal, και ενώ παρακάλεσα επανειλημμένα με Email να μου γνωρίσουν πυθανή ημερομηνία φόρτωσης, δεν έχουν απαντήσει. Εκτός αυτού τα τηλέφωνα που έχουν για επικοινωνία είναι ανύπαρκτα και φοβήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Από aquaristikshop έχω αγοράσει 2-3 φορές conditioner, test και φυτά. Είναι σίγουρα αξιόπιστοι. Από χρόνο, η προσωπική μου εμπειρία είναι 10-15 μέρες μέχρι να ετοιμαστεί η παραγγελία και άλλο τόσο που έκανε το ταχυδρομείο σύνολο ένας μήνας...(οι εχινόδοροι εφτασαν οκ πάντως...)

Link to comment
Share on other sites

Από aquaristikshop έχω αγοράσει 2-3 φορές conditioner, test και φυτά. Είναι σίγουρα αξιόπιστοι. Από χρόνο, η προσωπική μου εμπειρία είναι 10-15 μέρες μέχρι να ετοιμαστεί η παραγγελία και άλλο τόσο που έκανε το ταχυδρομείο σύνολο ένας μήνας...(οι εχινόδοροι εφτασαν οκ πάντως...)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, δύο θετικές απαντήσεις με έβγαλαν από το άγχος που είχα και είμουν έτοιμος να ξεκινήσω διαδικασία ακύρωσης της παραγγελίας και διαμαρτυρίας τόσο στο PayPal, όσο και στα αρμόδια Κοινωτικά Όργανα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω αγορασει κανα δυο φορες και ειναι 100% αξιοπιστοι.

Απλά αργουν λιγακι.

Και οι δυο παραγγελιες κανανε σχεδον ενα μηνα να ερθουν.

Με τα e-mail εχουν λιγο προβλημα, αλλα μην αγχωνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν είχα πρόβλημα, το μόνο μου παράπονο είναι ότι αργούν πολύ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω αγορασει κανα δυο φορες και ειναι 100% αξιοπιστοι.

Απλά αργουν λιγακι.

Και οι δυο παραγγελιες κανανε σχεδον ενα μηνα να ερθουν.

Με τα e-mail εχουν λιγο προβλημα, αλλα μην αγχωνεσαι...

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκρισή σας. Πράγματι σήμερα είδα ότι την φόρτωσαν την παραγγελία και μου έστειλαν και email με τα στοιχεία του δέματος. Ευτυχώς δεν είταν απάτη. Είμαι πολύ χαρούμενος. Η βοήθειά σας με ηρέμησε! Πάλι σας ευχαριστώ θερμά.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση? Συμφέρει να παραγγείλουμε απο aquaristic φυτά ή δεν αντέχουν τόσο ταξίδι? Από προσωπικές σας εμπειρίες σας έχουν έρθει ποτέ φυτά χαλασμένα???

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση? Συμφέρει να παραγγείλουμε απο aquaristic φυτά ή δεν αντέχουν τόσο ταξίδι? Από προσωπικές σας εμπειρίες σας έχουν έρθει ποτέ φυτά χαλασμένα???

Εγώ όπως έγραψα παραπάνω είχα παραγγείλει φυτά και γενικά έμεινα ευχαριστημένος παρόλο που τα φυτά έμειναν 15 μέρες στο κουτί. Πιο συγκέκριμένα 4 είδη εχινόδορων που έφτασαν σε αρκετά καλή κατάσταση (και ήταν ΧL μεγέθους), egeria densa που ήταν για πέταμα (λογικό...) και νουφαράκι hydrocotyle leucocephala που έφτασε χωρίς φύλα αλλά πολύ σύντομα έστρωσε....Σύμπέρασμα: προσωπικά θα παράγγελνα ξανά φυτά αργής ή σχετικά αργής αναπτυξης, και κατά προτίμηση το Χειμώνα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν είχα πρόβλημα, το μόνο μου παράπονο είναι ότι αργούν πολύ

:lol::wacko::wacko:

Εχω κάνει παραγγελία και είχα και καλή επικοινωνία με email. Πράγματι αργούν αλλά μάλλον φταίνε τα Γερμανικά ταχυδρομεία, όσοσ κι' αν ακούγεταο παράδοξο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...