Jump to content

Πόσες ώρες , και πότε?


Perazzi

Recommended Posts

Γεια σας , χαίρομαι που επανήλθε το site , είχα μια ερώτηση πόσες ώρες και πότε πρέπει να ανοίξω τα φώτα του ενιδρύου , τη στιγμής είναι σε 10 ώρες λειτουργία και το ανοίγω το βραδύ.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι ψαρια εχεις,,,αν εχεις φυτα,,και ολα θα γινουν!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , χαίρομαι που επανήλθε το site , είχα μια ερώτηση πόσες ώρες και πότε πρέπει να ανοίξω τα φώτα του ενιδρύου , τη στιγμής είναι σε 10 ώρες λειτουργία και το ανοίγω το βραδύ.

"Perazzi" καλησπέρα.Τόσο,10-12 ώρες τ' ανάβουν τα φώτα,νομίζω όμως ότι είναι καλύτερα να το κάνεις κατά τη διάρκεια της ημέρας έτσι ώστε το βράδυ να "ησηχάζουν" λίγο.Γι' αυτό το λόγο έχουν βγάλει και τα λεγόμενα "moonlight" τα οποία τα λειτουργούν το βράδυ σε μια προσπάθεια να αναπαραστήσουν τις φυσικές συνθήκες διαβίωσης των ψαριών.Γνώμη μου πάντως είναι ότι το λεγόμενο moonlight είναι περισσότερο απαραίτητο στα θαλασσινά ενυδρεία.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι ψαρια εχεις,,,αν εχεις φυτα,,και ολα θα γινουν!!! :thumbup:

Έχω αυτά

2 δολάρια

4 σκαλάρια

2 ramirezi

1 dwarf gourami

3 corydoras

φυτά δεν μπορώ να βάλω επειδή έχω τα δολάρια

Link to comment
Share on other sites

"Perazzi" καλησπέρα.Τόσο,10-12 ώρες τ' ανάβουν τα φώτα,νομίζω όμως ότι είναι καλύτερα να το κάνεις κατά τη διάρκεια της ημέρας έτσι ώστε το βράδυ να "ησηχάζουν" λίγο.Γι' αυτό το λόγο έχουν βγάλει και τα λεγόμενα "moonlight" τα οποία τα λειτουργούν το βράδυ σε μια προσπάθεια να αναπαραστήσουν τις φυσικές συνθήκες διαβίωσης των ψαριών.Γνώμη μου πάντως είναι ότι το λεγόμενο moonlight είναι περισσότερο απαραίτητο στα θαλασσινά ενυδρεία.

Καλή συνέχεια.

Δηλαδή πρέπει να έχω δυο λάμπες το ένα για το βράδυ και το άλλο για πρωί??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να έχω δυο λάμπες το ένα για το βράδυ και το άλλο για πρωί??

Καλημέρα "Perazzi".

Δες αυτό.Είναι δική μου κατασκευή.Θα προσπαθήσω να στο στείλω με Π.Μ και λέω θα προσπαθήσω γιατί δεν είμαι και πολύ expert.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα "Perazzi".

Δες αυτό.Είναι δική μου κατασκευή.Θα προσπαθήσω να στο στείλω με Π.Μ και λέω θα προσπαθήσω γιατί δεν είμαι και πολύ expert.

Όχι κ. Δημήτη δέν ήρθε , αν θά δω πός είναι το κύκλωμα μποπώ να φτιάξω και εγώ??

Link to comment
Share on other sites

τεχνικό πρόβλιμα μάλλον είναι!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...