Jump to content

Την γνωμη σας παρακαλω.


Recommended Posts

Οπως ειχα αναφερει σε καποιο αλλο θεμα ειχα παρει ενα skimmer deltec 600 απο τον αμαζονιο 600 ευρο... ενω κανει το πολυ 300. Πηγα λοιπον σημερα το απογευμα με την αποδειξη και του την ειπα λιγο. Εν τελη μου ειπε οτι μπορεις να αγορασεις οτι θες για 300 ευρο. Απλα ρωταω τωρα.. εχω σχεδων τα παντα.. (skimmer, φιλτρα, uv, ph meter, refractometer, τροφες , οσμωση, ) Τι να παρω ρε παιδια? Αυτο το οζον τι ειναι ακριβως? μηπως θα ηταν καλο? Ας μου πει καποιος πιο εμειρος απο εμενα? Μηπως να επερνα 4 κυκλοφωρητες koralia 4 που εχω ακουσει οτι ειναι καλοι? Αν και εχω στο ενυδρειο μου αλλους αλλα...? Τι να παρω?

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις reef εγω θα επερνα ενα calcium reactor..

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα αναφερει σε καποιο αλλο θεμα ειχα παρει ενα skimmer deltec 600 απο τον αμαζονιο 600 ευρο... ενω κανει το πολυ 300. Πηγα λοιπον σημερα το απογευμα με την αποδειξη και του την ειπα λιγο. Εν τελη μου ειπε οτι μπορεις να αγορασεις οτι θες για 300 ευρο. Απλα ρωταω τωρα.. εχω σχεδων τα παντα.. (skimmer, φιλτρα, uv, ph meter, refractometer, τροφες , οσμωση, ) Τι να παρω ρε παιδια? Αυτο το οζον τι ειναι ακριβως? μηπως θα ηταν καλο? Ας μου πει καποιος πιο εμειρος απο εμενα? Μηπως να επερνα 4 κυκλοφωρητες koralia 4 που εχω ακουσει οτι ειναι καλοι? Αν και εχω στο ενυδρειο μου αλλους αλλα...? Τι να παρω?

Γειά σου "ton12".

Επειδή ανέφερες για όζον,απ' ότι έχω ακούσει μιας και δεν είμαι πολύ γνώστης στο συγκεκριμένο τομέα,κάνει

καλή δουλειά σε ένα reef όμως συνιστάται η χρήση του σε συνδιασμό με ένα REDOX controller.

Τι θα έλεγες λοιπόν εάν με τη διαφορά έπαιρνες ένα μοντέλο της Red Sea που είναι συνδυασμός όζοντος και

controller,είναι πολύ καλά και σε τιμή όσο περίπου και η διαφορά σου;

Μπορείς επίσης να πάρεις έναν controller για άλλη παράμετρο του νερού σου.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα επεμενα να παρω τα λεφτα πισω!στο κατω κατω 400 λιτρα ενυδρειο και 4 κοραλια 4 ειναι υπερβολη για fish only κατα την γνωμη μου!(ασε που καποιοι αναφεραν πως το συγκεκριμενο μοντελο κοραλια 4,οχι ολη η σειρα ,κανει πολυ θορυβο)

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

Μια μοναδα οζον θα ηταν καλη επενδυση για το μελλον παντα με καποιον controller και εφοσον το ενυδρειο σου εχει στρωσει καλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να τα παρουμε λιγο απο την αρχη τα πραγματα γιατι ο φιλος μου ton12 δεν λεει τα πραγματα ετσι ακριβως που εγιναν .

Και δεν μπορει ο καθενας να βγαινει και να λεει οτι του κατεβει για ενα μαγαζι 40χρονια στην δουλεια.

Λοιπον ο φιλος μου ο ton12 ηρθε μια ωραια μερα και μου παραγγειλε ενυδρεια και τα παρελκομενα μαζι και ενα skimmer (Η πληρωμη θα γινοταν με καταθεση στην τραπεζα γαι το συνολικο ποσο),λοιπον ειχαμε συζητησει για διαφορα σκιμμερ και ειχαμε καταληξει γαι σκιμμερ των 600 ευρω τις deltec.Oμως το παραδεχωμαι οτι εκανα λαθος το σκιμμερ και του παρεδωσα εντελως μηναχικα χωρις να κοιταξω τα λιτρα το μικροτερο το οποιο μολις ειχε ερθει στο μαγαζι απο τον αντιπροσωπο.Ερχεται λοιπον μετα απο καιρο ο φιλος μου ο ton12 μου το αναφερει και οντως διαπιστωσα οτι πηρε το μικροτερο ,αμεσως του ειπα τι θελει να κανουμε για το υπολοιπο, και μου ειπε να κοιταξω και να του πω τιμη για το ψυκτικο teco η το Nitrat reactor για 400litra και μου ειπε οτι θα με επερνε τηλ. για να τον πω τιμη και αν συμφωνησει να το παραγγειλω συμψυφηζοντας το τελικο ποσο.

1.Δεν εχει παρει τηλεφωνο.

2.Δεν ειδα πουθενα να γραφει οτι ενδιαφερθηκε για ψυκτικο η reactor.

3.Περιμενω περιπου 2 εβδομαδες ,που αν τα χρειαζοταν τα 300 ευρω θιγομενος σε τετοιο βαθμο οπως περιγραφει θα ειχε ενδιαφερθει για τις παραγγελειες που εχει δωσει η να ερθει να παρει πισω τα χρηματα και η ιστορια να λαβει τελος.

4.Για τον λογο οτι ο συγκεκριμενος κυριος εχει προβει σε συγκεκριμενους χαρακτηρισμους,στην περιπτωση εντος μιας εβδομαδας δεν ενδιαφερθει για την περιπτωση του θα κατατεθει αγωγη για δισφημιση.

Link to comment
Share on other sites

********************* Διαγραφή απάντησης

Θα ήθελα να παρακαλέσω, όλους όσους συμμετέχουν στο συγκεκριμένο θέμα, να προσπαθήσουν να μην το μετατρέψουν σε πεδίο αντιπαράθεσης.

Οι δύο εμπλεκόμενοι, εκφράστηκαν, τόσο ο πρώτος με κάποιου είδους κατηγορία, όσο και ο δεύτερος με την απάντηση-τοποθέτησή του.

Εάν υπάρχουν ακόμα διαφορές, είναι καθαρά θέμα δικό τους για να το επιλύσουν, με όποιον τρόπο αυτοί κρίνουν. Οι υπόλοιποι εμείς, δεν έχουμε καμία θέση, ειδικότερα σε αυτήν την κατηγορία του δημόσιου διαλόγου, να γίνουμε συνήγοροι της μιας ή της άλλης πλευράς.

Για το λόγο αυτό, σας ενημερώνω, απαντήσεις σαν την συγκεκριμένη, θα θεωρούνται εκτός κατηγορίας και θέματος και θα διαγράφονται.

Σας ευχαριστώ

Ομάδα συντονισμού Aquazone

Link to comment
Share on other sites

:bowdown: το θεωρο λαθος αλλα εσεις αποφασιζεται τι θα μπει στο forum.νομιζω οτι οκαθενας εχει την ευθυνη των οσο γραφει και λεει και πρεπει να εκφερει την γνωμη του.καθως και το forum να προστατευη τα μελη του σκεφτειτε παντως τι πρεπει να διαγραφονται και τι οχι. :)
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ space,

το συγκεκριμένο κατάστημα, έχει ειδική κατηγορία, στην οποία όποιος θέλει μπορεί να κάνει τις ερωτήσεις του ή και τα παράπονά του. Στην ειδική κατηγορία των καταστημάτων, συντονιστής είναι το ίδιο το κατάστημα, όπου μπορεί να απαντήσει. Εμείς φροντίζουμε οι συζητήσεις να είναι διατυπωμένες κόσμια και να μη παραβαίνουν τους κανονισμούς του forum.

Εδώ που βρισκόμαστε η συζήτησή μας, είναι καθαρά στα πλαίσια του ενυδρειακού χόμπι, που αφορά γενικές πληροφορίες για τα θαλασσινά ενυδρεία. Ο Φίλος μας ton12, έθεσε κάποιο ερώτημα και στο οποίο θα πρέπει να απαντήσουμε, εφόσον επιθυμούμε. Στην όποια απόκλισή του πήρε απάντηση από τους υπεύθυνους του καταστήματος και το θέμα έχει λήξει.

Θα σε παρακαλούσα να μη δώσεις καμία συνέχεια, τουλάχιστον εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...