Jump to content

Να μπω στην παρεα σας ;


Raven

Recommended Posts

Γεια σας ! Με λενε Αλεξανδρο και εχω ενα παθος..τα ενυδρεια μου ! Εχει κι αλλους τρελλους σαν κι εμενα εδω μεσα να κανουμε παρεα; :thumbup:

Η πρωτη εμπειρεια μου με τα ενυδρεια ερχεται απο την δεκαετια του'80 οπου το internet και οι σημερινες γνωσεις δεν υπηρχαν. Ξεκινησα ως φοιτητης τοτε με ενα 20αλιτρο και ζωοτοκα. Αργοτερα τελειωνωντας τις σπουδες μου γυρισα στο νησι και εστησα ενα 80αρι μεσογειακο. Το οτι ειχα ενα thalassoma pavo για τρια χρονια το αποδιδω σε καθαρη συμπτωση και οχι σε γνωση ! Βασικα δεν ηξερα που παν τα τεσσερα !

Εδω και ενα χρονο ασχολουμαι παλι με το χομπυ και φροντιζω 3 ενυδρεια. Ενα 80αρι φυτεμενο κοινωνικο,ενα 54αρι με Κribensis και ενα 12αλιτρο φυτεμενο με μονομαχο.

Η αγαπη μου ομως και το απωθημενο μου ειναι να μπορεσω καποια στιγμη να ξαναστησω ενα επιτυχημενο μεσογειακο συστημα,αυτη τη φορα ομως να γινει σωστη και σοβαρη προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλαρακι.

Link to comment
Share on other sites

Καλως Ηρθες και απο εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας, :thumbup:

καλη διαμονή :D

Link to comment
Share on other sites

Καλως Ηρθες και απο εμενα!

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στο ΑΖ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Raven :thumbup:

Κάτι μου θυμίζει η ιστορία σου, δεκαετία του 80, φοιτήτρια, με ένα ενυδρείο "φορτωμένο" ψάρια, ο pet shopas με ανύπαρκτες γνώσεις, απώλειες.

Τώρα πια, ενημέρωση, διάβασμα, και ανάμεσα στα άλλα ενυδρεία, ένα με kribensis και ένα με μονομάχο (σε 30lt). Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια για μεσογειακό. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες.... :D

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες,κι απο εμενα αγαπητε Raven κι απο τρελλα θα βρεις αφθονη εδω στο Φορουμ, (Παντα φιλικα).

Ευχομαι καποια στιγμη να μπορεσεις να πραγματο ποιησεις το ονειρο σου και να στησεις Ενα Μεσογειακο. :thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες Raven :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::thumbup::blink::D:thumbup::buttrock::hysterical::thumbup::bigemo_harabe_net-163:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλώς μας ήρθες....

ελπίζουμε να φτιάξεις και το μεσογειακό σου όπως το θέλεις εν καιρώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...