Jump to content

Ερώτηση για τροφή Red Belly Piranhas


mahites9

Recommended Posts

καλημέρ,ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια άλλη τυποποιημένη τροφή (που να μπαίνει σε ταίστρα,αυτό είναι το θέμα μου) την οποία πρέπει να δίνουμε στα ψάρια αφού έχουν μεγαλώσει ή η κλασική γαρίδα σε pellets είναι παντώς ηλικίας

ρωτάω διότι έχω 3 πιράνχας και τους δίνω γαρίδες pellets και 2 φορές την εβδομάδα γαρίδα σούπερ μάρκετ,αλλά από εκεί που άνοιγα το καπάκι και έρχοταν όλα και τσακίζαν τα πέλετς,τώρα τελευταία εκτός από ένα δε δείχνουν τον ίδιο ενθουσιασμό

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ TETRA CICHLID STICKS ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΣΑΚΙΖΟΥΝΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΗΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρ,ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια άλλη τυποποιημένη τροφή (που να μπαίνει σε ταίστρα,αυτό είναι το θέμα μου) την οποία πρέπει να δίνουμε στα ψάρια αφού έχουν μεγαλώσει ή η κλασική γαρίδα σε pellets είναι παντώς ηλικίας

ρωτάω διότι έχω 3 πιράνχας και τους δίνω γαρίδες pellets και 2 φορές την εβδομάδα γαρίδα σούπερ μάρκετ,αλλά από εκεί που άνοιγα το καπάκι και έρχοταν όλα και τσακίζαν τα πέλετς,τώρα τελευταία εκτός από ένα δε δείχνουν τον ίδιο ενθουσιασμό

Kάνε τους πιο πλούσια την διατροφή τους.....Μην ταίζεις μόνο γαρίδες..

Διάβασε το παρακάτω άρθρο περί διατροφής και αν έχεις άλλες απορίες εδώ είμαστε :thumbup:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=4389

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...