Jump to content

Παρουσιαση 80λιτρα φυτεμενο-κοινωνικο


Raven

Recommended Posts

Ως νεο μελος,να παρουσιασω κι εγω το καμαρι μου. Οι φωτογραφιες δεν ειναι πολυ καλες λογω αυξημενης ροης του φιλτρου και αιωρουμενων φυσαλλιδων CO2 απο την διαχυση.

Καθαρη χωρητικοτητα:80 λιτρα

Φιλτρανση:EHEIM 2215

Θερμανση:JAEGER 150 watt

Φωτισμος: 2X 18watt και 1Χ15watt Sylvania gro lux, 1X18watt Phillips aquarelle Συνολο:69watt/80λιτρα

Φωτοπεριοδος:2X18 13:00-23:00 και οι αλλες 2 λαμπες 14:30-00:00

Θερμοκρασια: 27C

Παροχη CO2 : DIY 5 λιτρων

Διαχυση: Στην εισοδο του εξωτερικου φιλτρου

Παραμετροι νερου:

PH 6,8

NH3/NH4 0

NO2 0

NO3 0

PO4 0

GH 12

KH 7

Φυτα: Hygrophila difformis, Hygrophila siamensis, Hygophila rosanervig, Hydrocotyle leucocephala, Versicularia dubyiana, Microsorum pteropus, Alternanthera lilacina "reineckii", Valisneria nana, Cryptocoryne becketti,Crinum calamistratum, Echinodorus tenellus, Glossostigma elatinoides,Bacopa caroliniana.

Ψαρια :

2 Trichogaster leeri, 10 Trigonostigma heteromorpha, 5 Corydoras aeneus, 2 Kribensis 3 μηνων, 1 SAE

Διακοσμητικα: 2 ριζες mopani

Tο ενυδρειο τρεχει απο τις 3 Σεπτεμβριου.

Καθε σχολιο δεκτο φιλοι μου , ιδιαιτερα τα αρνητικα!post-6932-1204738629_thumb.jpgpost-6932-1204738700_thumb.jpgpost-6932-1204738777_thumb.jpgpost-6932-1204738849_thumb.jpgpost-6932-1204738932_thumb.jpgpost-6932-1204739006_thumb.jpgpost-6932-1204739055_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: Προσκυνώ!!!!!!

Μπράβο, πάρα πολύ καλή δουλειά!!!!!!!!! :buttrock:

:D

Έγινε επεξεργασία - miltosbitoulis2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Το ενυδρείο σου είναι πανέμορφο!

Έτσι να δούνε οι υπόλοιποι τί ενυδρεία έχουμε στο περιστέρι!!!!

RESPECT.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε...πολυ προσεγμενω!!!!!! :thumbup:

ά....και καλος ηρθες!!

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο!!! :thumbup:

Συνεχισε ετσι... :D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολυς για τα κολακευτικα σχολια,αλλα μην ενθουσιαζεστε απο τις φωτο. Στην πραγματικοτητα εχω αρκετα προβληματακια και πολυυ δρομο να διανυσω ακομα!

Το προβλημα μου ειναι τα νιτρικα και τα φοσφωρικα που ειναι μηδενικα. Μπλοκαρεται η αναπτυξη των φυτων και εμφανιζονται αλγες κατα καιρους. Αυξησα το ταισμα αλλα εγινε χειροτερα και εμφανιστηκαν και μπλε αλγες. Τωρα μαλλον θα προχωρησω σε προσθεση νιτρικων και φοσφωρικων σε αναλογια 12 προς 1 και βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::D:buttrock::thumbup::thumbup::blink::thumbup::hysterical::bigemo_harabe_net-163:
Link to comment
Share on other sites

perfect!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ενυδρείο να το χαίρεσαι μπράβο!

Όσο για τα προβλήματα που αναφέρεις λύνονται σχετικά εύκολα με εξαίρεση τα κυανοβακτηρίδια.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πάρα πολύ όμορφο το ενυδρείο σου συχαρητήρια και καλή συνέχεια!!! :thumbup::D:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...