Jump to content

Βυθού και δίσκοι


DIMITRIS K.

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Θα ήθελα να μάθω ποια ψάρια βυθού μπορούν να μπούν σε ενυδρείο με δίσκους!!

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσω, στο ενυδρείο που ήδη έχω, έχω 3 Corydoras haraldshultzi.

Απ' ό,τι ξέρω ζουν σε θερμοκρασίες που θέλουν οι δίσκοι, αλλά θα ήθελα και μία δεύτερη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έχω εκτός από corydoras και μερικά ancistrus sp3 καθώς και ένα L74 tiger peckoltia ένα L 47 mango pleco και ένα golden nugget pleco L 18 και δεν εχω κανενα προβλημα…

Θα σου πρότεινα ένα κοπαδάκι corydoras & 1-2 ancistrus sp3 αν τα λιτρα είναι αρκετά..

Γιά το lido ένα ancistrus .. :) ή μερικα cory.

Οι Δίσκοι χρειάζονται 50-60 λιτρα ο καθενας και είναι ψαρι που αισθάνεται άνετα οταν ειναι κοπαδι...

Έγινε επεξεργασία - south
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ρε παιδια απο όλους ακουω για ancistrus αλλα εγω ειχα ενα και αναγκαστηκα να τον μεταφερω απο το δισκοενυδρειο μου γιατι τους καπακονε συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έχω εκτός από corydoras και μερικά ancistrus sp3 καθώς και ένα L74 tiger peckoltia ένα L 47 mango pleco και ένα golden nugget pleco L 18 και δεν εχω κανενα προβλημα…

Θα σου πρότεινα ένα κοπαδάκι corydoras & 1-2 ancistrus sp3 αν τα λιτρα είναι αρκετά..

Γιά το lido ένα ancistrus .. :bowdown: ή μερικα cory.

Οι Δίσκοι χρειάζονται 50-60 λιτρα ο καθενας και είναι ψαρι που αισθάνεται άνετα οταν ειναι κοπαδι...

Το Lido μετμορφώθηκε σε Trigon!!! :) Απλά δεν το έχω αλλάξει στο profile μου!!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά τα Cory που έχω είναι Sterbai. Έχω 3 μεγάλα που έχουν γεννήσει άλλα 3 και κοντεύουν να γίνουν θηρία!! Τα 6 θα είναι μιά χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα corydoras stebai αντεχουν υψηλες θερμοκρασιες σε σχεση με αλλα ειδη cory.

Εγω με τους δισκους εχω sterbai και 1 ζευγαρι ancistrus sp3. Κανενα δεν πειραζει τους δισκους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...