Jump to content

Φίλτρο σε 50άρι


kostvl

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,έχω ένα ενυδρείο 55χ25χ35εκ. και φίλτρο ροής 520 l/h μπορεί να μου πεί κανείς άν μπορώ να μειώσω τη ροή του?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Τι φίλτρο έχεις και γιατί θέλεις να μειώσεις τη ροή;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση,βασικά σπουδάζω Μυτιλήνη,είχα παραγγείλει το Εηειμ 2208 περίμενα 1 μήν και δεν ήρθε ποτε.Αυτό δενπου έχω δεν είναι γνωστής μάρκας αλλά μου το πρότεινε ο καταστηματάρχης(άξιος εμπιστοσύνης).Η μάρκα του είναι Cosmo Aquarium.Το ενυδρείο τώρα ξελίνησα να το στρώνω και φοβάμαι μήπως είναι μεγάλη η ροή και δεν κάνουν καλά τη δουλειά τα βακτήρια.

Φιλικά,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ήρθε; Τέλος πάντων.

Το φίλτρο σου απ'ότι βλέπω στο ίντερνετ είναι εσωτερικό.

Καλά κάνεις και ρωτάς αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο. Συνέχισε το στρώσιμο κανονικά. Αλήθεια με ποιον τρόπο στρώνεις;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ακούσω και άλλες απόψεις!Γιατί αγχώνομαι τρομερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια φωτο ή κάποιο λινκ για να δουμε το φίλτρο σου μηπως γινεται καμια πατεντα?

Παντως στο στρωσιμο δεν εχεις προβλημα, απλά μήπως λογω της ροης γινεται το ενυδρειο σου πλυντηριο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιο λίνκ κάντε μία ανζήτηση με τα εξής:Cosmo Aquarium 1300Φ.

Εγώ που έκαν λέει ότι ειναι για 175 λ ενυδρείο.Μήπως να πάω να το αλλάξω το απόγευμα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικάτοάλλαξα,δέν πήρα τίποτα τρομερό,αλλά έχειρυθμιζόμενη ροή.Ξέρεικανείς αν μπορώ νατου βάλω επιπρόσθετο υλικό?Είναι Boyu Sp-602F, 400l/h max.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...