Jump to content

ασθενεια Occelaris....


Recommended Posts

Δυστυχως ηρθε και η σειρα μου....εχω 2 occelaris τα οποια τα πηρα πριν απο 7 ημερες περιπου επισης απο ψαρια εχω και 1sixline και ενα ερημιτη,αλλο τιποτα εκτος απο μια γαριδα δεν προκειται να βαλω αφου ετσι και αλλιως το nano μου ειναι 54 litr.τα κλοουνακια λοιπων εχουν ick μαλλων ηταν και λιγο απο το μαγαζι που τα πηρα με ασπρακια αλλα δεν το ειδα....οι τιμες στο ενυδρειο βρισκονται σε σωστα επιπεδα και αποδιδω την ασθενεια στο καταστημα :bowdown: θα τα ταισω με σκορδακι και με βιταμινεςc αλλα η απορια μου ειναι αν τα χασω το sixline που ειναι μια χαρα θα νοσηση στο μελλων?αλλα κλοουνακια θα μπορω να βαλω μετα απο κανενα μηνα? :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο ότι θα αρρωστήσει και το άλλο ψάρι, εφόσον είναι παλιό και καλά προσαρμοσμένο. Όπως επίσης δεν είναι απίθανο τα ψαράκια σου να αυτοιαθούν, μόλις αισθανθούν καλύτερα στο νέο τους περιβάλλον.

Αν οι τιμές του νερού είναι καλές, μπορείς να ελπίζεις. Αλλά γιατί σκέφτεσαι να βάλεις και άλλα ψαράκια???

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο ότι θα αρρωστήσει και το άλλο ψάρι, εφόσον είναι παλιό και καλά προσαρμοσμένο. Όπως επίσης δεν είναι απίθανο τα ψαράκια σου να αυτοιαθούν, μόλις αισθανθούν καλύτερα στο νέο τους περιβάλλον.

Αν οι τιμές του νερού είναι καλές, μπορείς να ελπίζεις. Αλλά γιατί σκέφτεσαι να βάλεις και άλλα ψαράκια???

αλλα ψαρακια ειπα σε πρριπτωση που χασω τα κλοουνακια.μεσα στο ενυδρειο θα προσθεσω μονο μια γαριδα αλλα αργοτερα...καλα δεν θα ειναι συνολικα 2 κλοουν 1 sixline και 1 γαριδα θα ειναι πολλα? :)
Link to comment
Share on other sites

επισης θελω να ρωτησω αν εχω μονιμα και επι 24ωρου λαμπα uv 5watt συνδεδεμενη με εξωτερικο φιλτρο υπαρχει περιπτωση να με προστατεψει απο ick η αλλες ασθενειες?????

Link to comment
Share on other sites

επισης θελω να ρωτησω αν εχω μονιμα και επι 24ωρου λαμπα uv 5watt συνδεδεμενη με εξωτερικο φιλτρο υπαρχει περιπτωση να με προστατεψει απο ick η αλλες ασθενειες?????

Σίγουρα θα βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...