Jump to content

Με κέρδισαν!


kostvl

Recommended Posts

Καλημέρα,έχω ένα ενυδρείο 40 λίτρα περίπου το οποίο τώρα στρώνω και το οποίο προορίζεται για Neolamprologus Multifasciatus.Ωστόσο τις τελευταίες μέρες που έχω οργώσει το φόρουμ με κέρδισαν και τα πιράνια.Οπότε αμέσως μετά την εισαγωγή των κιχλίδων στο ενυδρείο θα ετοιμάσω ένα 100άρι(μιας και δεν έχω χώρο γι αυτό και το ενυδρείο των κιχλίδων είναι μικρό,φοιτητής βλέπετε!) σκέφτομαι για S.Sanchezi αράγε θα βρώ εύκολα και σε τι τιμές κυμαίνονται?

Link to comment
Share on other sites

τα 100 λιτρα ειναι οριακα για αυτο το ψαρι. δυσκολα το βρησκεις στην ελλαδα. ξερω ενα μαγαζι που το φερνει. οι τιμες τους παιζουν αναλογα την παραλαβη. 10 cm ψαρι να υπολογιζεις ισως κ 100 ευρω ή λιγο λιγοτερο. η σπανιοτητα κ η μεταφορα τους τα κανουν τοσο ακριβα. ειναι εκπληκτικα τα πιρανχας σου τα προτεινω ανεπιφυλακτα....

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό ακριβώς που ψάχνεις, δηλαδή ένα υγιέστατο S.Sanchezi 10 -12 cm και σκέφτομαι να το πουλήσω λόγω γενικότερων αλλαγών. Το μόνο πρόβλημα είναι η μεταφορά αλλά στείλε μου το κιν. με ένα pm και μπορεί να βρούμε μία λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω ένα ενυδρείο 40 λίτρα περίπου το οποίο τώρα στρώνω και το οποίο προορίζεται για Neolamprologus Multifasciatus.Ωστόσο τις τελευταίες μέρες που έχω οργώσει το φόρουμ με κέρδισαν και τα πιράνια.Οπότε αμέσως μετά την εισαγωγή των κιχλίδων στο ενυδρείο θα ετοιμάσω ένα 100άρι(μιας και δεν έχω χώρο γι αυτό και το ενυδρείο των κιχλίδων είναι μικρό,φοιτητής βλέπετε!) σκέφτομαι για S.Sanchezi αράγε θα βρώ εύκολα και σε τι τιμές κυμαίνονται?

Διάβασε και εδώ......http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=4389

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειστε σιγοθροι εκατο ευρω?εγω τις παραπανω φορες 150-200 το βρισκω!!

Αναλόγως ........έχω αγοράσει sanchezi 50 ευρώ μεγέθους 10εκ. ,το έχω βρεί και σε

άλλο κατάστημα σε ίδιο μέγεθος 70 ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας!!!

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες παντα παιζουν κ πολυ μαλιστα. το 1 piraya μου το πηρα 50 , τα αλλα 2 απο 90 , ενω βρηκα κ με 140 ολα στο ιδιο μεγεθος 10 cm

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...