Jump to content

ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΛΕΚΟ (ΓΛΥΦΤΗΣ)


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ SITE ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΗΔΗ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ!

ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ!ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ 180 ΛΙΤΡΑ JUWEL ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ!ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΠΛΕΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ LABIDOCHROMIS YELLOW!ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΤ ΣΟΠ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΑΝ ΕΒΑΖΑ ΤΙΣ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΖΑΝ ΤΟΝ ΠΛΕΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!θΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ? ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΤΣΙΜΠΑΝΕ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΣΑΝΙΣΩ!(ΤΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ)

ΑΝ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟΤΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΤΖΑΜΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ?

ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ 'ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ' ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΙΧΛΙΔΕΣ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

Link to comment
Share on other sites

Τα τζαμια θα τα καθαριζεις με μαλακο σφουγγαρι που να μην χαραζει τα τζαμια και το βυθο παλι εσυ

με σκουπα βυθου.

Καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

οι κιχλιδες που εχεις ειναι αφρικανες απο την λιμνη malawi και θελουν σκληρο νερο τα υπολοιπα δεν θελουν σκληρο νερο, δηλαδη δεν ειναι συμβατα μεταξυ τους

τα τζαμια επισης μπορεις να τα καθαριζεις με μια πιστωτικη καρτα η μια τηλεκαρτα

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

οι κιχλιδες που εχεις ειναι αφρικανες απο την λιμνη malawi και θελουν σκληρο νερο τα υπολοιπα δεν θελουν σκληρο νερο, δηλαδη δεν ειναι συμβατα μεταξυ τους

τα τζαμια επισης μπορεις να τα καθαριζεις με μια πιστωτικη καρτα η μια τηλεκαρτα

:):bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ!ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!

ΣΥΝΔΥΑΖΟΝΤΑΙ ΨΑΡΙΑ ΑΠΟ TANGANYKA ΚΑΙ MALAWUI?

ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΝΕΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η σωστοτερη κινηση, καλυτερα να μην το κανεις. Πιθανον να υπαρχουν διαφορες στις διατροφικες συνηθειες με αποτελεσμα στο μελον καποιο ή καποια ψαρια να παρουσιασουν προβληματα μεχρι και το μοιραιο.

Στα λιτρα σου βαλε μεχρι 8 κιχλιδες που φτανουν εως τα 10-11 εκατοστα. Και μεχρι δυο ειδη (4απο το ενα 4απο το αλλο). Ιδανικη επιλογη ειναι να βαλεις καποια ηρεμα ειδη Mbuna απο τη λιμνη malawi (Mbuna ειναι τα labs που εχεις). Σου προτεινω τα maingano, ειναι καλη και σιγουρη λυση.

4 maingano και 4 labs και εισαι αρχηγος.

Α επισης να ξερεις οτι Mbuna δεν πανε με haps.

Ο σωστος συνδιασμος για αυτα τα ειδη ειναι 1αρσενικο με 3-4 θυληκα, υπαρχουν ομως και καποιες εξαιρεσεις

Γλυφτες και τα συναφη εξω.

Οτι δεν καταλαβαινεις ή δεν γνωριζεις απο αυτα που γραφω κανε αναζητησεις, διαβασε κι αν δεν βρισκεις κατι εδω ειμαστε.

Καλη συνεχεια!

Έγινε επεξεργασία - Stelios_Rjk
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ MAINGANO ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ!ΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ "ΚΑΛΟ" ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ? ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΕΒΑΖΑ ΤΑ LABS ΜΑΖΙ ΜΕ AHLI, PSEUDOTROFEUS ACEI ΚΑΙ Pseudotropheus elongatus ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ! TA HAPS ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ SEARCH!

ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΣΙΜΕΣ!

Έγινε επεξεργασία - NEMESIS13
Link to comment
Share on other sites

Για το ποσα ειδη σκεφτεσαι να βαλεις διαβασε τι γραφω εδω: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=13316&hl=

Και τα ahli που λες ειναι haps οποτε δεν μπορουν να μπουν μαζι με τα mbuna.

Για κιχλιδες ψαχνε και εδω: http://www.cichlid-forum.com/index.php εχει χρησιμες πληροφοριες αλλα διασταυρωνε οτι βρισκεις.

Τα maingano οντως εχουν καλο χαρακτηρα και ειναι αυτα που εχω στο προφιλ μου. Τα acei επειδη τα ειχα και τα ειδα θεωρω οτι ειναι για πιο μεγαλα ενυδρεια, ισως το ιδιο ισχυει και για τα elongatus για στο link που σου εδωσα παραπανω γεφουν οτι γινονται 5-6,5 ιντσες δλδ εως 13-16,5 εκατοστα. Κοιταξε καλυτερα να βρεις ηδη που γινονται εως 10-11εκ. για αυτα τα λιτρα. Επισης να κοιτας να μην βαλεις ψαρια απο την ιδια οικογενεια π.χ. labidochromis yellow με labidochromis lundu blue γιατι ειναι πολυ πιθανο να υβριδισουν και δεν πρεπει συμβαινει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΤΑ AHLI ΕΝΑΙ HAPS ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑΙ :bowdown: ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΜΕ 1 ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΑΙ 2 ΘΗΛΥΚΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ!ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...