Jump to content

τούβλο σε ενυδρείο?


Recommended Posts

καλημέρα

σκέφτομαι να φτιάξω κάποια κρυψώνα γιά κάποια ψαράκια μου που τους αρέσει να κρύβονται,

δεν θέλω να βάλω κάτι έτοιμο που υπάρχει στο εμπόριο και σκεφόμουν ότι το πιό καλό θα ήταν ένα τουβλο με τρύπες.

σκέφτομαι ακόμα να κάνω κάποια κατασκευή από σπασμένα πλακάκια.

θα δουλέψει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις πολύ φυσικές κρυψώνες με ξύλα και αν θες να φτιέξεις κάτι μόνος σου, βρές ρίζες δέντρων, πλύν'τες καλά με ζεστό νερό, βρασ'τις για λίγες ώρες και πειραματίσου, θα φαίνονται πολύ καλύτερα από τούβλα και πλακάκια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις πολύ φυσικές κρυψώνες με ξύλα και αν θες να φτιέξεις κάτι μόνος σου, βρές ρίζες δέντρων, πλύν'τες καλά με ζεστό νερό, βρασ'τις για λίγες ώρες και πειραματίσου, θα φαίνονται πολύ καλύτερα από τούβλα και πλακάκια.

με έχουν φοβίσει λίγο με τις ρίζες, δεν υπάρχει κίνδυνος αν οι ρίζες δεν είναι από κάποιο συγκεκριμένο είδος?

Link to comment
Share on other sites

Βρές εσύ μιά ρίζα να σ' αρέσει, πες μου από τι δέντρο είναι και θα ρωτήσω κάποιον καθηγητή για να είσαι σίγουρος (γεωπονικό) μόνο πρόσεχε να μην είναι μολυνσμένο το έδαφος με φυτοφάρμακα-λιπάσματα και άλλα τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Βρές εσύ μιά ρίζα να σ' αρέσει, πες μου από τι δέντρο είναι και θα ρωτήσω κάποιον καθηγητή για να είσαι σίγουρος (γεωπονικό) μόνο πρόσεχε να μην είναι μολυνσμένο το έδαφος με φυτοφάρμακα-λιπάσματα και άλλα τέτοια.

κουμαριά

Link to comment
Share on other sites

μικρά ψαράκια

νέον, κοκκινομάτες, ροδοστομα, κλόουν, γατόψαρα και sae

Ακομα και πετρες μπορεις να επεξεργαστεις,ακομα και να τις τρυπησεις για να δημιουργησεις κρυψωνες.Τουβλα και πλακακια πιστευω οτι θα φαινονται αντιαισθητικα.Γνωμη μου,και παντα πολυ φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...