Jump to content

Recommended Posts

Μετα απο τη ζηλεια μου προς εναν φιλο μου αποφασισα και εγω να παρω ενα μικρο ενυδρειακι να παιξω.. Πηρα ενα 20 λ και μετα απο διαφορες περιπλανησεις κατεληξα να εχω 3 γαππυ και αμμο στον βυθο με ψευτικα φυτα.. Βλεπω ομως κατι περιεργες συμπεριφορες στα ψαρια.. Μηπως δεν τους αρεσει η αμμος τοσο πολυ οσο εμενα???

Τι ψαρακι να βαλω για να καθαριζει την μπιχλα?? Τα σαλιγκαρια μετρανε?? Μην μου ζητησετε μετρησεις δεν εχω γιατι τατεστ ειναι ακριβα.. :):bowdown:

Link to comment
Share on other sites

παρε apple snails μεγαλε..... :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλτρο, θερμαντήρας?

Τα ψάρια έχουν πολύ περισσότερους λόγους από την άμμο για νη μην νοιώθουν καλά και αυτή μπορεί να τα ενοχλεί μόνο αν είναι πολύ ανοικτόχρωμη και αντανακλά πολύ φως, ή αν χαλάει το νερό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει την μεγαλύτερη σημασία είναι η συνθήκες στις οποίες ζουν τα ψάρια. Το νερό δηλαδή.

Το να ξέρεις τις τιμές του νερού σου, είναι ζωτικής σημασίας. Από εκεί πρέπει να ξεκινήσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ξερω οτι η αδιαφορια μου για τις τιμες του νερου ισως να θεωρηθει εκνευριστικη απλα τα λεφτα ειναι πολλα.. Μοθ ζητησαν σχεδον οσα λεφτα εκανε ολο το ενυδρειο.. Υπαρχει καμια πιο οικονομικη λυση??

Για την ιστορια η αμμος ειναι ανοιχτοχρωμη εως λευκη..

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εισαι διατεθιμενος να προσφερεις στα ψαρακια τουλαχιστον τα βασικα,νομιζω πως θα επρεπε να αλλαξεις χομπυ και να μην παιζεις με τις ζωες τους... :)

μπορει να ειναι ψαρακια,αλλα εχουν και αυτα ψυχη και δεν ειναι σωστο να τα βασανιζουμε εν γνωση μας...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μοθ εχεις δικιο σε αυτο που λες.. Απλα μην εισαι υπερβολικος .. Δεν θεωρω οτι βασανιζς καποιο ψαρι ουτε επισης θεωρω οτι σε ενυδρειο ποθ κοστιζει 50 ευρω και ειναι 20λ θα πρεπει να δωσω κοντα 100 ευρο για τα τεστ.. Εχω παραδειγματα κοινωνικών ενυδρειων πανω απο 200λ που ολα βαινουν καλως χωρις το νερο τους να εχει τεσταριστει ποτε.. Δεν βλεπω καποιο προβλημα στο νερο του δικου μου.. Αν εχετε υπ'οψιν σας κατι οικονομικο σαν τεστ τοτε προτεινετε το μου ...αλλα σε ενα ενυδρειο που ολα βαινουν καλως δεν μπαινω στο τριπακι να δημιουργησω αναγκη..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μέση λύση. Τα υγρά τεστ μπορούνε να βγούνε πακετάκι (κακά τα ψέματα) αρκετά €€... Μπορείς να πάρεις στικς με 13-18€ και να κάνεις τη δουλειά σου. Αν ακολουθήσεις προσεκτικά τις οδηγίες θα έχεις όσο δυνατόν μικρότερες αποκλίσεις. Διάβασμα και όλα θα πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασα και μερικες φοτο για να μην νομιζεται οτι τα εχω πεταξει σε κανα μπωλ και τα βασανιζω...post-7186-1206648278_thumb.jpgpost-7186-1206648318_thumb.jpgpost-7186-1206648342_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μοθ εχεις δικιο σε αυτο που λες.. Απλα μην εισαι υπερβολικος .. Δεν θεωρω οτι βασανιζς καποιο ψαρι ουτε επισης θεωρω οτι σε ενυδρειο ποθ κοστιζει 50 ευρω και ειναι 20λ θα πρεπει να δωσω κοντα 100 ευρο για τα τεστ.. Εχω παραδειγματα κοινωνικών ενυδρειων πανω απο 200λ που ολα βαινουν καλως χωρις το νερο τους να εχει τεσταριστει ποτε.. Δεν βλεπω καποιο προβλημα στο νερο του δικου μου.. Αν εχετε υπ'οψιν σας κατι οικονομικο σαν τεστ τοτε προτεινετε το μου ...αλλα σε ενα ενυδρειο που ολα βαινουν καλως δεν μπαινω στο τριπακι να δημιουργησω αναγκη..

φιλικα παντα,χωρις να εχω σκοπο να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου... :)

δεν ειμαι υπερβολικος και εξηγουμαι...

τα τροπικα ψαρια διαφερουν απο αυτα του κρυου νερου(πχ χρυσοψαρα) διοτι εχουν ορισμενες απαιτησεις στο νερο τους..δλδ συγκεκριμενες ιδανικες τιμες στο νερο τους..αν δεν τους τις παρεχουμε,αναλογα το ειδος του ψαριου πολλες φορες αυτο εχει σε βαθος χρονου συνεπειες στην υγεια τους..για να πουμε λοιπον οτι δεν βλεπουμε προβλημα στο νερο του δικτυου,και οτι ολα βαινουν καλως θα πρεπει να γνωριζουμε τις τιμες αυτες..

το οτι το χομπυ μας ειναι καριβο το ξερουμε ολοι..100€ για τεστ ειναι πααααααρα πολλα,μαλλον πηγαν να στα φανε.. :bowdown:

τα τεστ τις api (υγρα απο τα πιο αξιοπιστα) 68€ :blink: κανε μια ερευνα αγορας και θα βρεις και αλλα...και η λυση των τεστ κιτ που σου προτειναν παραπανω τα παιδια μια χαρα ειναι απο το καθολου.. :bowdown:

τελος κανεις δεν μπαινει στο τρυπακι να δημιουργει αναγκες για να δωσει λεφτα...οι αναγκες υπαρχουν..και εχουν προκυψει απο την παρατηρηση μεσα στα χρονια απο πολλους ανθρωπους που ασχοληθηκαν με το χομπυ πολυ πριν απο μας..

η επιλογη δικη σου ειναι οπως και να εχει...

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασα και μερικες φοτο για να μην νομιζεται οτι τα εχω πεταξει σε κανα μπωλ και τα βασανιζω...post-7186-1206648278_thumb.jpgpost-7186-1206648318_thumb.jpgpost-7186-1206648342_thumb.jpg

Φιλε μου καποιες φορες δεν ειναι αυτα που λεμε,αλλα ο τροπος που τα λεμε εκνευριστικος.Για μενα προσωπικα,και παντα σε φιλικο τονο,η λεξη αδιαφορια για οποιονδηποτε ζωντανο οργανισμο,ειναι εκνευριστικη.Επειτα μονος σου ειπες οτι ζηλεψες το φιλο σου.Σκοπος ειναι να κανουμε κατι επειδη το θελουμε και οχι επειδη ζηλεψαμε απο καπου.Μηπως θα επρεπε να αναζητησεις ενα αλλο χομπυ;Παντα φιλικα!!

Link to comment
Share on other sites

Eίναι πολλά τα παραδείγματα που κάποιοι κατάφεραν να έχουν ένα ενυδρείο και να λειτουργεί χωρίς μετρήσεις. Εξίσου πολύ είναι και αυτή που επειδή δεν έκαναν μετρήσεις έχασαν τα ψάρια τους. Και άλλοι τόσοι είναι που έκαναν μετρήσεις και πρόλαβαν τα χειρότερα. Για το τελευταίο μια έρευνα στο φόρουμ θα αποδείξει αυτά που σου λέω.

Εσύ χωρίς μετρήσεις ρισκάρεις και ότι σου βγει. Προσωπική σου επιλογή βέβαια, αλλά επειδή είμαστε φόρουμ και από την στιγμή που οι άλλοι χομπίστες βλέπουν λάθει τα αναφέρουν όχι για επίδειξη γνώσεων αλλά για προσωπικό σου καλό.

Παρατηρείς περίεργες συμπεριφορές των ψαριών σου αν δεν γνωρίζουμε εκ των προτέρων ότι το ΝΟ2 είναι εντάξει πως θα μπορέσουμε να πούμε τη μπορεί να συμβαίνει, καταλαβαίνεις ότι με ελλιπείς πληροφορίες θα λάβεις και ελλιπείς απαντήσεις.

Είναι όπως και στον γιατρό δεν τον επισκεπτόμαστε και του λέμε ''πονώ εδώ βρες τη είναι'', αλλά εξιστορούμε ένα ιστορικό και του δίνουμε όσες πληροφορίες έχουμε.

Τα δυο άκρος βασικά τεστ που πρέπει να έχουμε είναι ΝΟ2, ΝΗ3/4 και το γνωρίζω ότι είναι ακριβά, αλλά το ενυδρείο δεν αποτελείτε μόνο από μια γυάλα και ψάρια αλλά όλα τα παρελκόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Eίναι πολλά τα παραδείγματα που κάποιοι κατάφεραν να έχουν ένα ενυδρείο και να λειτουργεί χωρίς μετρήσεις. Εξίσου πολύ είναι και αυτή που επειδή δεν έκαναν μετρήσεις έχασαν τα ψάρια τους. Και άλλοι τόσοι είναι που έκαναν μετρήσεις και πρόλαβαν τα χειρότερα. Για το τελευταίο μια έρευνα στο φόρουμ θα αποδείξει αυτά που σου λέω.

Εσύ χωρίς μετρήσεις ρισκάρεις και ότι σου βγει. Προσωπική σου επιλογή βέβαια, αλλά επειδή είμαστε φόρουμ και από την στιγμή που οι άλλοι χομπίστες βλέπουν λάθει τα αναφέρουν όχι για επίδειξη γνώσεων αλλά για προσωπικό σου καλό.

Παρατηρείς περίεργες συμπεριφορές των ψαριών σου αν δεν γνωρίζουμε εκ των προτέρων ότι το ΝΟ2 είναι εντάξει πως θα μπορέσουμε να πούμε τη μπορεί να συμβαίνει, καταλαβαίνεις ότι με ελλιπείς πληροφορίες θα λάβεις και ελλιπείς απαντήσεις.

Είναι όπως και στον γιατρό δεν τον επισκεπτόμαστε και του λέμε ''πονώ εδώ βρες τη είναι'', αλλά εξιστορούμε ένα ιστορικό και του δίνουμε όσες πληροφορίες έχουμε.

Τα δυο άκρος βασικά τεστ που πρέπει να έχουμε είναι ΝΟ2, ΝΗ3/4 και το γνωρίζω ότι είναι ακριβά, αλλά το ενυδρείο δεν αποτελείτε μόνο από μια γυάλα και ψάρια αλλά όλα τα παρελκόμενα.

Αυτό θα πει !!!ΕΝΥΔΡΕΙΟΦΙΛΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

τα τροπικα ψαρια διαφερουν απο αυτα του κρυου νερου(πχ χρυσοψαρα) διοτι εχουν ορισμενες απαιτησεις στο νερο τους..δλδ συγκεκριμενες ιδανικες τιμες στο νερο τους..αν δεν τους τις παρεχουμε,αναλογα το ειδος του ψαριου πολλες φορες αυτο εχει σε βαθος χρονου συνεπειες στην υγεια τους..για να πουμε λοιπον οτι δεν βλεπουμε προβλημα στο νερο του δικτυου,και οτι ολα βαινουν καλως θα πρεπει να γνωριζουμε τις τιμες αυτες..

Αγαπητε Giannis-malawi και τα ψαρια κρυου νερου θελουν ιδανικες τιμες νερου,απλα μαζι με τους

μονομαχους ειναι τα ποιο παρεξηγημενα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να εξηγουμαστε ο τονος ο οποιος χρησιμοποιησα στο αρχικο ποστ ηταν εσκεμμενα αναλαφρος οπως αναλαφρη ειναι και μια ενυδρειακη απόπειρα 20λ που περιεχει 2 guppy. Απο εκει και περα το οτι μπηκα στη διαδικασια να ποσταρω το προβλημα μου νομιζω οτι κατι δειχνει.. Με τις απαντησεις τους ο καθενας δείχνει τι αισθηση του χιουμορ εχει, ποσο ανετος ειναι με αυτο που ασχολειτε και κατα ποσον κανει και κατι αλλο στη ζωη του εκτος απο το ενυδρειο του.. Μια ματια στις απαντησεις και μπορεις ευκολα να καταταξεις τον καθενα σε καθεμια κατηγορια.. Απο την αρχη το ηξερα οτι τα τεστ ειναι πολυ σημαντικα να γινουν και στο ποστ μου ρωτησα για κατι οικονομικοτερο και αυτοι που πραγματικα ηθελαν να βοηθησουν απαντησαν στις ερωτησεις .. Υπηρχαν βεβαια και αλλοι οι οποιοι ως Ρομπεν των Ψαριων αναλωθηκαν μονο και μονο στο να μου αποδειξουν οτι πρεπει να αλλαξω χομπυ.. Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια, θα συνεχισω να ποσταρω αν χρειαστει γιατι οι απαντησεις των περισοτερων εκτος του οτι δειχνουν σοβαρη ενυδρειοφιλια δειχνουν ατομα που θα μπορουσα να συζητησω και για κατι αλλο εκτος απο τα ενυδρεια.. Οι υπολοιποι δεν με αφορουν.. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε frank86 ,το θεμα ενυδρειου ειναι ενα μικροβιο,μια "αρρωστια" που πολλοι την εχουμε ,αλλοι σε μικροτερο,και αλλοι σε μεγαλυτερο βαθμο. το να κρατας μια ζωη σε ενα ενυδρειο ειναι ευθυνη,οπως το να εχεις και ενα φυτο σε μια γλαστρα.το καθενα εχει ξεχωριστες αναγκες,τις οποιες εχουμε ευθυνη να τηρουμε,και να δημιουργησουμε οσο το δυνατον καλυτερες συνθηκες.το ποσο,ειναι θεμα του καθενος μας,αναλογα με την ορεξη μας,την οικονομικη ανεση κτλ...

οσο για το ενυδρειο σου,καλο θα ηταν να παρεις καποια τεστ,εστω και καποια φτηνα τεστακια σε στικ,για να εχεις εστω και χονδρικα καποιες τιμες.οχι τιποτα αλλο,αλλα για σενα και το ψαρακι σου,και οχι γιατι "πρεπει".σιγα σιγα θα δεις και συ ο ιδιος οτι θα εισαι ευτυχισμενος που μπορεις να κρατησεις αυτες τις λεπτες ισορροποιες και την σχεση σου με το ψαρακι σου,και θα στο ανταποδωσει και αυτο με τον τροπο του.δεν ειναι απλα ενα στολιδι στο σαλονι σου αλλα κατι πολυ μεγαλυτερο.αυτα απο μενα και κοιτα και αυτο το βιντεακι,για να δεις οτι τα πραγματα μπορει να γινουν πολυ καλυτερα ...

παντα φιλικα Βασιλης

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τη ζηλεια μου προς εναν φιλο μου αποφασισα και εγω να παρω ενα μικρο ενυδρειακι να παιξω..

Δεν βλεπω καποιο προβλημα στο νερο του δικου μου.. αλλα σε ενα ενυδρειο που ολα βαινουν καλως δεν μπαινω στο τριπακι να δημιουργησω αναγκη..

Παιδια για να εξηγουμαστε ο τονος ο οποιος χρησιμοποιησα στο αρχικο ποστ ηταν εσκεμμενα αναλαφρος οπως αναλαφρη ειναι και μια ενυδρειακη απόπειρα 20λ που περιεχει 2 guppy.

Απο εκει και περα το οτι μπηκα στη διαδικασια να ποσταρω το προβλημα μου νομιζω οτι κατι δειχνει.. Με τις απαντησεις τους ο καθενας δείχνει τι αισθηση του χιουμορ εχει, ποσο ανετος ειναι με αυτο που ασχολειτε και κατα ποσον κανει και κατι αλλο στη ζωη του εκτος απο το ενυδρειο του.. Μια ματια στις απαντησεις και μπορεις ευκολα να καταταξεις τον καθενα σε καθεμια κατηγορια..

με τι ασχολειται ο καθενας εκτος απο τα ενυδρεια του δεν μπορεις να το ξερεις με τιποτα..δλδ ολους εδω μεσα τους θεωρεις αργοσχολους??κανεις δεν ειναι πανω απο ενα ενυδρειο ολη μερα,ουτε ειναι ολοι υπερβολικοι..μαλλον εσυ το εχεις παρει "αναλαφρα" οπως ειπες και πιο πανω..και 1 ζωη ειναι ζωη και δεν ειναι για να "παιξει" κανεις..

Απο την αρχη το ηξερα οτι τα τεστ ειναι πολυ σημαντικα να γινουν και στο ποστ μου ρωτησα για κατι οικονομικοτερο και αυτοι που πραγματικα ηθελαν να βοηθησουν απαντησαν στις ερωτησεις ..

το απο την αρχη που φαινεται στο πρωτο σου ποστ???νομιζω λες "Μην μου ζητησετε μετρησεις δεν εχω γιατι τατεστ ειναι ακριβα.. "μετα που σου ειπαμε για τεστακια κτλ ρωτησες για κανενα οικονομικο..

Υπηρχαν βεβαια και αλλοι οι οποιοι ως Ρομπεν των Ψαριων αναλωθηκαν μονο και μονο στο να μου αποδειξουν οτι πρεπει να αλλαξω χομπυ.. Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια, θα συνεχισω να ποσταρω αν χρειαστει γιατι οι απαντησεις των περισοτερων εκτος του οτι δειχνουν σοβαρη ενυδρειοφιλια δειχνουν ατομα που θα μπορουσα να συζητησω και για κατι αλλο εκτος απο τα ενυδρεια.. Οι υπολοιποι δεν με αφορουν.. Ευχαριστω

αν ξαναδιαβασεις τα ποστ ολων θα δεις οτι ολοι γραφουν "φιλικα" και χωρις διαθεση για παρεξηγησεις..και το τονιζουν ολοι...τωρα αν θες να τους δεις σαν Ρομπεν των Ψαριων δικαιωμα σου..εσυ φασκεις και αντιφασκεις..να ξερεις οτι απο τη στιγμη που μπηκες σε ενα φορουμ θα εχεις και αλλες γνωμες που δεν θα συμβαδιζουν με την δικη σου... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τη ζηλεια μου προς εναν φιλο μου αποφασισα και εγω να παρω ενα μικρο ενυδρειακι να παιξω.. Πηρα ενα 20 λ και μετα απο διαφορες περιπλανησεις κατεληξα να εχω 3 γαππυ και αμμο στον βυθο με ψευτικα φυτα.. Βλεπω ομως κατι περιεργες συμπεριφορες στα ψαρια..

Δεν προσδιοριζεις τι ειδους περιεργες συμπεριφορες βλεπεις και εφοσον λες οτι εισαι αρχαριος ειναι λογικο να σε ρωτησουν για μετρησεις νερου γιατι ισως ειναι αστρωτο ακομα το ενυδρειο σου.Εχω διαβασει απο αλλους οτι εχουν παει δειγμα του νερου του ενυδρειου σε pet shop και τους εκαναν εκεινοι τεστ.Τουλαχιστον ρωτα σε καποιο κοντινο σου μαγαζι γιατι ισως ετσι βοηθησεις τα ψαρακια σου μεχρι να αγορασεις δικα σου τεστ καποια στιγμη.

Ειναι καλυτερα να διαβασεις πολυ στο ιντερνετ για το χομπυ και μεσα απο την πειρα των αλλων να μαθεις που κανεις λαθος και να προσπαθησεις να τα διορθωσεις.Ειναι λιγο ακριβα καποια πραγματα που θα χρειαστεις ομως διαρκουν για πολυ καιρο,μπορει π.χ να δωσεις 5-6 ευρω αντιχλωριο ομως αυτο διαρκει μηνες,ειδικα σε μικρα ενυδρεια.Ετσι και τα τεστ κρατανε παρα πολυ αφου αν τα κανεις π.χ.μια φορα την εβδομαδα εστω και τα στικ που εχουν αποκλισεις κρατανε μηνες αφου εχουν μεσα 25 τεστ και κοστιζουν 16-18 ευρω.

Το χομπυ δε χρειαζεται πολυ χρονο ουτε να καθεσαι απο πανω απο το ενυδρειο,αρκει να εχεις εναν σωστο εξοπλισμο και να φροντιζεις 1 φορα την εβδομαδα το νερο και πιο αραια το φιλτρο σου.Μια φορα την εβδομαδα αλλαγη νερου 30% με αντιχλωριο,πιο αραια τσεκαρουμε το φιλτρο αν εχει πολυ μπιχλα και ξεπλενουμε λιγο το σφουγγαρι σε νερο ενυδρειου και φυσικα ταιζουμε καθε μερα.Κατα τα αλλα που και που τεστ και ισως σκουπα βυθου για την πολλη μπιχλα αν εχει.Μη νομιζεις λοιπον οτι ειναι ολα τοσο βουνο που σου λενε τα παιδια,λιγη αγαπη και λιγη φροντιδα και ειναι μια χαρα τα ψαρακια μας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην αντιδρατε ετσι αν εχει καποιος λαθος αποψη ή δεν γνωριζει τι ειναι σημαντικο.Καλυτερα η συμβουλες παρα οι παρατηρησεις που θα τον αποτρεψουν απο το χομπυ.Με καλυτερο τροπο μπορουμε να τον βοηθησουμε οπως βοηθησατε εμενα.Κανενας μας δεν ειναι ο Θεος για να ξερει το απολυτο σωστο,απλως εχουν καποιοι περισσοτερες εμπειριες.Σκοπος ειναι η βοηθεια και οχι η αντιπαραθεση.Αλλωστε μπηκε στο φορουμ επειδη ξερει οτι κατι εχει κανει λαθος και θελει βοηθεια να το διορθωσει και δεν ρωτησε απλως το πετ σοπ να του πουν τα κλασσικα ψεμματα τους.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εισαι διατεθιμενος να προσφερεις στα ψαρακια τουλαχιστον τα βασικα,νομιζω πως θα επρεπε να αλλαξεις χομπυ και να μην παιζεις με τις ζωες τους... wink.gif

μπορει να ειναι ψαρακια,αλλα εχουν και αυτα ψυχη και δεν ειναι σωστο να τα βασανιζουμε εν γνωση μας...

Βλεπει κανεις να γραφει πουθενα "φιλικα"??

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος φιλε frank οτι καποια στιγμη θα αγορασεις μεγαλυτερο ενυδρειο,θα βαλεις τα αγαπημενα σου ψαρακια μεσα θα τα προσεχεις και δεν θα θες να τους λειψει τιποτα....

Αν κολλησεις με αυτο δυσκολα το παρατας.Οι πιο πολυ καπως ετσι ξεκινανε.... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να εξηγουμαστε ο τονος ο οποιος χρησιμοποιησα στο αρχικο ποστ ηταν εσκεμμενα αναλαφρος οπως αναλαφρη ειναι και μια ενυδρειακη απόπειρα 20λ που περιεχει 2 guppy. Απο εκει και περα το οτι μπηκα στη διαδικασια να ποσταρω το προβλημα μου νομιζω οτι κατι δειχνει.. Με τις απαντησεις τους ο καθενας δείχνει τι αισθηση του χιουμορ εχει, ποσο ανετος ειναι με αυτο που ασχολειτε και κατα ποσον κανει και κατι αλλο στη ζωη του εκτος απο το ενυδρειο του.. Μια ματια στις απαντησεις και μπορεις ευκολα να καταταξεις τον καθενα σε καθεμια κατηγορια.. Απο την αρχη το ηξερα οτι τα τεστ ειναι πολυ σημαντικα να γινουν και στο ποστ μου ρωτησα για κατι οικονομικοτερο και αυτοι που πραγματικα ηθελαν να βοηθησουν απαντησαν στις ερωτησεις .. Υπηρχαν βεβαια και αλλοι οι οποιοι ως Ρομπεν των Ψαριων αναλωθηκαν μονο και μονο στο να μου αποδειξουν οτι πρεπει να αλλαξω χομπυ.. Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια, θα συνεχισω να ποσταρω αν χρειαστει γιατι οι απαντησεις των περισοτερων εκτος του οτι δειχνουν σοβαρη ενυδρειοφιλια δειχνουν ατομα που θα μπορουσα να συζητησω και για κατι αλλο εκτος απο τα ενυδρεια.. Οι υπολοιποι δεν με αφορουν.. Ευχαριστω

Με λενε Ριζο κι οπως θελω τα γυριζω.Ωραιο χιουμορ,αναλαφρο.........

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο ποστ δεν ηταν γι'αυτο δεν το αναφερει...με οσα ειχες γραψει νωριτερα δεν ειχα σκοπο να σε "χα'ι'δεψω" αλλα να σου πω τα πραγματα οπως τα βλεπουν οι περισσοτεροι εδω μεσα..

στο επομενο μου ποστ ομως (οπως και στων περισσοτερων στων οποιων αναφερομουν) αναφερεται πανω πανω...

δεν το συνεχιζω διοτι δεν θα βγει και κατι....

οσα ειπωθηκαν ειναι στην διαθεση του καθενος να τα διαβασει και να κρινει... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...