Jump to content

Fluval 405,βιολογικό ή μηχανικό;


costas21

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες,θα ήθελα την γνώμη σας για την ανοικοδόμηση του συγκεκριμένου φίλτρου,έχω ένα rio 300 λίτρα φυτεμένο με σκαλάρια και απο φίλτρο έχει της μάνας του το jumbo 1000l/h στο οποίο έχω 3 μπλέ σουγγάρια υαλοβάμβακα και περίπου 2 λίτρα substrat pro,σαν επιπλέων βοήθημα αγόρασα το συγκεκριμένο φίλτρο και η απορεία η εξής...βιολογικό ή μηχανικό; και άν ναι τι υλικά για την κάθε περίπτωση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρο

Φιλικά Κώστας!!!

Link to comment
Share on other sites

η καλη βιολογια ειναι αυτη που ζηταμε στο ενυδρειο μας

αρα θα προτεινα με σιγουρια ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ

πιστευω ενα καλο υλικο βιολογικης φιλτρανσης ειναι

το SUBSTRAT PRO της ΕΗΕΙΜ :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες,θα ήθελα την γνώμη σας για την ανοικοδόμηση του συγκεκριμένου φίλτρου,έχω ένα rio 300 λίτρα φυτεμένο με σκαλάρια και απο φίλτρο έχει της μάνας του το jumbo 1000l/h στο οποίο έχω 3 μπλέ σουγγάρια υαλοβάμβακα και περίπου 2 λίτρα substrat pro,σαν επιπλέων βοήθημα αγόρασα το συγκεκριμένο φίλτρο και η απορεία η εξής...βιολογικό ή μηχανικό; και άν ναι τι υλικά για την κάθε περίπτωση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρο

Φιλικά Κώστας!!!

Θα συμφωνησω κι εγω με το φιλο yiapasdiscus.Βιολογικο καλυτερα.Και το προιον που σου προτεινε επισης ειναι πολυ καλη επιλογη.Τωρα οσο για μηχανικο χρησιμοποιεις το εσωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω κι εγω με το φιλο yiapasdiscus.Βιολογικο καλυτερα.Και το προιον που σου προτεινε επισης ειναι πολυ καλη επιλογη.Τωρα οσο για μηχανικο χρησιμοποιεις το εσωτερικο.

θα συμφωνησω και εγω με τον φιλο dias για το εσωτερικο καλη λυση :bowdown: ...

αλλα παλι το εσωτερικο αν ειναι μηχανικο πρεπει να το καθαριζεις συχνα πυκνα

οποτε θα ειναι παραπανω στρες για τα ψαρακια σου...οποτε και τα δυο βιολογικα να τα κανεις

και το μηχανικο ας λειπει :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...