Jump to content

ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ???


Recommended Posts

Kαλη μερα σας παιδια!!!!

Σημερα πριν απο λιγο αγωρασα 7 Γκαπακια και ολα φαινονται πολυ ζωηρα !!

Αλλα ηθελα να κανω μια ερωτηση........

Καταρχας που πηρα 7 γκαπακια 3 αρσενικα και 4 θυλικα ειναι σωστο????

Α και το αλλο: Η μια απο τις θυληκες μου εχει στο πισω της μερος στην κοιλια της εχει κατι μαυρακια τι ειναι αυτα ?? Μηπως θα εχω γεννητουργια??? :bowdown::):)<_<:thumbup:

Α και ξεχασα να πω οτι ειναι και ποιο χοντρη απο τις αλλες!!!

Έγινε επεξεργασία - kota
Link to comment
Share on other sites

Kαλη μερα σας παιδια!!!!

Σημερα πριν απο λιγο αγωρασα 7 Γκαπακια και ολα φαινονται πολυ ζωηρα !!

Αλλα ηθελα να κανω μια ερωτηση........

Καταρχας που πηρα 7 γκαπακια 3 αρσενικα και 4 θυλικα ειναι σωστο????

Α και το αλλο: Η μια απο τις θυληκες μου εχει στο πισω της μερος στην κοιλια της εχει κατι μαυρακια τι ειναι αυτα ?? Μηπως θα εχω γεννητουργια??? :bowdown::):)<_<:thumbup:

Α και ξεχασα να πω οτι ειναι και ποιο χοντρη απο τις αλλες!!!

Συνήθως στο σημείο της κοιλιάς που λες σκουραίνει κάπως και με το φούσκωμα της κοιλιάς που έχει φαίνεται σαν να είναι σε κατ'ασταση εγκυμοσύνης. Εάν το πρήξιμο παραμένει είναι πολύ πιθανό. Εάν αρχίσει να κολυμπάει κοντά στο βυθό τότε είναι πιθανότερο.

Εάν είναι έτσι καά γενητούργια.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η αναλογια στα guppies ειναι 1 αρσενικο με 3 θυληκα.Παντως ειναι πολυ πιθανο να ειναι εγκυος οπως σου ειπε και ο φιλος aigagros γιατι αυτα τα ψαρακια δεν κανουν και αλλη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε kota.

Ευχομαι να ειναι γεννητουρια , γιατι αλλιως πρεπει να δεις για πιθανη ασθενεια

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε kota.

Ευχομαι να ειναι γεννητουρια , γιατι αλλιως πρεπει να δεις για πιθανη ασθενεια

Σας ευχαριστω πολυ ολους σας!!! :bowdown::)

Και ας ελπιζω να μην ειναι καμια ασθενια!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ολους σας!!! :bowdown::)

Και ας ελπιζω να μην ειναι καμια ασθενια!!!

Α να ρωτησω και κατι ακομα???

Τα Γκαπακια μου τα εχω στους 27,5 βαθμους λαθος???

Και τα ταιζω μονο μια φορα την ημερα σωστο???

Link to comment
Share on other sites

Α να ρωτησω και κατι ακομα???

Τα Γκαπακια μου τα εχω στους 27,5 βαθμους λαθος???

Και τα ταιζω μονο μια φορα την ημερα σωστο???

Εγώ θα έλεγα δύο σε μικρές ποσότητες.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να ταιζεις δυο φορες ουτως ωστε να εχουν κι αλλη ευκαιρια να φανε καποια ψαρακια που μπορει να μην εφαγαν.Καλο ειναι να ειναι και συγκεκριμενη ωρα γιατι μαθαινουν και θα δεις οτι οταν φτανει η ωρα του ταισματος θα εχουν ανεβει στην επιφανεια και θα περιμενουν και ετσι θα εχεις και λιγοτερα υπολειμματα!Oσο για την θερμοκρασια νομιζω οτι τα γκαππυ θελουν λιγο χαμηλοτερη δηλαδη γυρω στους 25 :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - busta
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να ταιζεις δυο φορες ουτως ωστε να εχουν κι αλλη ευκαιρια να φανε καποια ψαρακια που μπορει να μην εφαγαν.Καλο ειναι να ειναι και συγκεκριμενη ωρα γιατι μαθαινουν και θα δεις οτι οταν φτανει η ωρα του ταισματος θα εχουν ανεβει στην επιφανεια και θα περιμενουν και ετσι θα εχεις και λιγοτερα υπολειμματα!Oσο για την θερμοκρασια νομιζω οτι τα γκαππυ θελουν λιγο χαμηλοτερη δηλαδη γυρω στους 25 :bowdown:

Eυχαριστω παρα πολυ!!

Θα τα ταιζω τοτε 2 φορες την ημερα αρχιζωντας απο αυρειο!!! :):)<_<:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Για τις θηλυκές guppy που αγοράζουμε το περίεργο θα ήταν να μην είναι έγκυες! Έχω αγοράσει guppy από pet shop που είχε χωριστά τα θηλυκά από τα αρσενικά, αλλά παρόλα αυτά οι θηλυκές ήταν έγκυες.

Σου λέει φτάνει το θηλυκό να γονιμοποιηθεί μια φορά από αρσενικό και μετά μπορεί να κάνει και 4 και 5 γέννες στη σειρά, χωρίς να ξαναγονιμοποιηθεί! :bowdown:

Φρόντισε το ενυδρείο σου να έχει αρκετά φυτά για να μπορούν τα μικρά να κρυφτούν, καθώς αποτελούν λαχταριστούς μεζέδες ακόμα και για τη μαμά τους.

Α, και το άλλο ωραίο: τα "μαυράκια" είναι τα μάτια των μωρών!

Link to comment
Share on other sites

Για τις θηλυκές guppy που αγοράζουμε το περίεργο θα ήταν να μην είναι έγκυες! Έχω αγοράσει guppy από pet shop που είχε χωριστά τα θηλυκά από τα αρσενικά, αλλά παρόλα αυτά οι θηλυκές ήταν έγκυες.

Σου λέει φτάνει το θηλυκό να γονιμοποιηθεί μια φορά από αρσενικό και μετά μπορεί να κάνει και 4 και 5 γέννες στη σειρά, χωρίς να ξαναγονιμοποιηθεί! :bowdown:

Φρόντισε το ενυδρείο σου να έχει αρκετά φυτά για να μπορούν τα μικρά να κρυφτούν, καθώς αποτελούν λαχταριστούς μεζέδες ακόμα και για τη μαμά τους.

Α, και το άλλο ωραίο: τα "μαυράκια" είναι τα μάτια των μωρών!

Σε ευχαριστω πολυ φιλε!!

Και η θερμοκρασια στους 25 βαθμους ειναι καλη??

Α και τα ταιζω φυλλαρακι!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...