Jump to content

Το Αγαπημένο μου Ψάρι


Recommended Posts

Θα σας παρακαλούσα να βάλουμε ο καθένας την καλύτερη φωτογραφία που έχει από το ομορφότερο ψάρι γλυκού νερού που έχει περάσει από τα ενυδρεία του κατά διαστήματα.

Για κάποιον μπορεί να είναι ένα χρυσόψαρο, για κάποιον άλλο ένα γατόψαρι ένα γκάπυ, ένας δίσκος, οτιδήποτε ήταν ή συνεχίζει να είναι το ψάρι που αγαπήσατε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα Γιάννη!!!! :busted_cop:

Άντε κάνω την αρχή με τον γνωστό 'Μανωλάκη' μου,το Serrasalmus Gouldingi που έχω το οποίο είναι μοναδικό στην Ελλάδα και το πρώτο του είδους που πάτησε επίσημα το πόδι του στην Ευρώπη.

Φυσικά είναι άγριο πιασμένο απο τον Αμαζόνιο και προέρχεται από τον ποταμο Rio Negro και Rio Orinoco.

Εδώ είναι μιά φωτό του Μανωλάκη από το FishBase.org :

Segou_u1.jpg

Εδώ και το ΛΙΝΚ

:busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

ο ψαρης μου ο χαλκ(pygocentrus naterreri).........

.......σε ακινητοποιημενη κατασταση πριν ενα μηνα.τωρα ειναι δυπλασιος..........δημητρη :busted_cop:

Έγινε επεξεργασία - PPAP
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν η Οcean (L239) ειναι το πιο ομορφο ψαρακι μου, ξερω ομως οτι ειναι μια γλυκα. Εδω σε μια κλασσικη σκηνη απο το ενυδρειο μου, οπου ορθια, καθαριζει την Flamingo! Αυτο γινεται μια φορα καθε δυο μερες (η μια καθεται και η αλλη καθαριζει) - δεν ξερω γιατι!!!

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαστε κι εμείς ... οι συστάσεις νομίζω περιττές !!!

HPIM2246.jpg

... για περισσότερες photos ΕΔΩ ή στο site μου.

Link to comment
Share on other sites

Ένα απο τα αγαπημένα μου ψαρακια, αν και τώρα λόγω κακού χαρακτήρα φιλοξενίται σε φιλικό ενυδρείο με παρέα. Σας παρουσιάζω την Πίγκυ :D

post-43-1138012829_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα απο τα αγαπημένα μου ψαρακια, αν και τώρα λόγω κακού χαρακτήρα φιλοξενίται σε φιλικό ενυδρείο με παρέα. Σας παρουσιάζω την Πίγκυ  :D

10039[/snapback]

Τζινια, δεν μπορω να ανοιξω τη φωτο, γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Τζινια, δεν μπορω να ανοιξω τη φωτο, γιατι?

10100[/snapback]

Mαρίνα δεν ανοίγει γιατί είναι πολύ μικρή (το μέγεθός της είναι αυτό που βλέπεις :D)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δεν ξέρω γιατί :D Τώρα τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αγαπημένο ψάρι είναι ο Σάκης. Λόγο έλλειψης χώρου όμως τον αποχωρήστικα και τώρα κόβει βόλτες στο ενυδρείο της βιτρίνας ενός καταστήματος (περίπου 1000lt) μαζί με άλλες κιχλίδες. Το είδος του είναι Aulonocara Stuartgranti.

Απολαύστε τον !!!

Link to comment
Share on other sites

Κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Paratilapia sp. "Andapa", Madagascan cichlid. Ζευγάρι 3,5 ετών. Αρσενικό: 24 εκ (τελ. μεγ. 35 εκ), Θηλυκό: 15 εκατοστά (τελ. 20 εκ)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...