Jump to content

ασθενεια


Recommended Posts

:bowdown::) Γεια σας ! εχω δυο αγκελοψαρα δυο ινδιανους δυο τιγρακια δυο rainbow και εναν γλυφτη δυστυχως ενα απο τα αγκελοψαρα του ειχαν φαει τα πτεριγια και σημερα μου ψοφισε . το αλλο αγκελοψαρο τωρα ειναι γεματο κοκκινιλες και ειναι πολυ ησυχο τι μπορω να κανω γινεται να το σωσω??
Link to comment
Share on other sites

καταρχην μια φωτο θα ητανε χρησιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου ,κανένα απο τα ψαράκια που έχεις δεν είναι σαρκοφάγο(όπως περιγράφεις ότι του φάγαν τα πτερύγια) οπότε το αγγελόψαρό σου δεν πήγε απο αυτό ,όλα όσα περιγράφεις δηλ.σάπισμα πτερυγίων κοκκινίλες(αγγειακά προβλήματα) κτλ παραπέμπουν σε κακής ποιότητας νερό αποτέλεσμα των λίγων λίτρων που έχεις για τα ψαράκια που έχεις...

για αρχή πές μας τις μετρήσεις του ενυδρείου σου φίλτρο,αλλαγές,setup και εδώ είμαστε...

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Τα τιγρακια παντως μπορει να του εχουν τσιμπησει τα πτερυγια γιατι συνηθιζουν να τσιμπανε ουρες και πτερυγια αλλων ψαριων και του αγγελοψαρου ειναι μεγαλα και "προκλητικα" για αυτη την συνηθεια που εχουν!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελοψαρα και τιγρακια δεν συνδοιαζονται για τον λογο που σου ανεφερε ο busta.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω απο το pet shop που τα πηρα τους ρωτησα ποσες φορες αν κανουν μαζι και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα . Δυστηχως ενω φαινονταν μια χαρα (τα τιγρακια) οταν γυρισα στο σπιτι τα ειδα ανασκελα και δεν ξερω αν εκανα καλα εβγαλα ολα τα ψαρια και αλλαξα ολο το νερο απο το ενυδριο και τωρα τα υπολοιπα φαινονται να πηγαινουν καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Τα τιγράκια είναι διάσημα για την συνήθεια τους να τρώνε τις ουρές / πτερύγια των άλλων ψαριών (το λέω εκ πείρας :wub: )!

Αν θέλουμε να τα βάλουμε σο ενυδρείο μας καλό είναι να μην τα βάζουμε με άλλα είδη!

Πάντως καλό θα ήταν να δώσει πληροφορίες για το πώς έστρωσες το ενυδρείο σου και τι τιμές έχεις για να έχουμε μια καλύτερη εικόνα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...