Jump to content

Ερωτήσεις ...πολλές !(απ τα κοχύλια στην σιλικόνη)


Recommended Posts

αν και με τις φωτο :D:D:D:D .νομιζω οτι ειναι καποιο ειδος τετρα..δεν φαινονται καλα..

αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Τάσο μπορείς να βγάλεις φώτο χωρίς το φλας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

η olympus μου τα έχει φάει τα ψωμιά της εδώ και 4-5 χρονάκια ( ή μάλλον από τα 2.2 megapixel έχουν μείνει καμιά 500αριά :D ) και ότι και να κάνω , με φλας , χωρίς φλας , auto , manual κτλ βγαίνουν θολές ! :D:D

Κανόνισα λοιπόν σήμερα να πάρω μια canon 8 megapixel και να τους δώσω να καταλάβουν ... πιστεύω μέχρι το βράδυ να τις έχω ανεβάσει .

Σχετικά με τις αλλαγές του νερού , δεδομένου ότι πλέον μέσα υπάρχουν αυτά τα 2 ψαράκια ... να μην τις κάνω στις 2-3 μέρες όπως κάνω γιατί δε θα στρώσει ποτέ ; Οι μετρήσεις μου τώρα είναι μηδεν αμμωνία και νιτρώδη και νιτρικά περίπου δέκα ...

Πριν πάρω σταγόνες με τα στικάκια που δεν μετρούσαν αμμωνία παρά μόνο ΝΟ2 , ΝΟ3 , PH κτλ , πριν την τελευταία αλλαγή είχα ΝΟ2 περίπου 1 , και ΝΟ3 >10 ... Αυτό έγινε πριν 5 μέρες και δεν άλλαξα ξανά νερό ...

Να συνεχίσω λοιπόν συχνές αλλαγές ή να το αφήνω και να αλλάζω μία φορά στις 15 ; Υπόψιν ότι τα ψαράκια θέλω να τη βγάλουν καθαρή , τα συμπάθησα τα άτιμα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλος ηρθες στην παρεα μας Τασο. :D

Τα ψαρια σου ειναι τα Puntius conchonius (Rosy barb).

http://filaman.ifm-geomar.de/Summary/Speci...ary.php?id=4714

Link to comment
Share on other sites

ΤΑΝ ευχαριστώ για την απάντησή σου . Οι παρακάτω photo είναι καθαρές και σε επιβεβαιώνουν πιστεύω :D

Κάποια γνώμη για τις αλλαγές νερού που έγραψα ποιο πάνω ;

post-574-1139339762_thumb.jpgpost-574-1139339809_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...