Jump to content

Βοηθήστε να σώσουμε την Ανδριάνα.


Recommended Posts

Βοηθήστε να σώσουμε την Ανδριάνα. Η εφημερίδα «ΚΟΣΜΟΣ» (28/3/2008, τηλ. 2610 362.305) καλεί κάθε ευαισθητοποιημένο πολίτη, κάθε συνάνθρωπο να συμβάλει για την σωτηρία της Ανδριάνας Συμεωνίδη.

Η Ανδριάνα εργαζόταν ως ωρομίσθια καθηγήτρια Γερμανικής φιλολογίας όταν στα 30 της χρόνια χτυπήθηκε από την λευχαιμία (καρκίνος).

Εδώ και μήνες (από τις 14/10/2007) νοσηλεύεται σε κλινική στο Περιφερειακό Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ρίου (τηλ. 2610 999.111) και υποβάλλεται σε χημειοθεραπείες.

Όπως είπαν οι γιατροί (κ. Ζούμπος, κ. Σπυριδωνίδης, κ. Συμεωνίδης) η μόνη λύση για την «οξεία μυελογενή λευχαιμία» είναι η μεταμόσχευση μυελού.

Θα πρέπει επειγόντως να μεταφερθεί στο Φράιμπουργκ της Γερμανίας.

Βρέθηκε συμβατός δότης, όμως είναι ασύμβατος σε ένα αντιγόνο και η μεταμόσχευση είναι «υψηλού κινδύνου».

Μόνο στην Γερμανία υπάρχει η υποδομή και οι συνθήκες για τέτοιου είδους επεμβάσεις.

Η επέμβαση θα πρέπει να γίνει το πολύ σ� ένα μήνα. Όμως απαιτούνται περίπου 250.000 ευρώ.

Η οικογένεια Συμεωνίδη βρίσκεται σε αδιέξοδο. Όλο αυτό το χρονικό διάστημα εξουθενώθηκε οικονομικά και απευθύνεται πια στους συνανθρώπους τους μέσω της εφημερίδας.

Έχει ανοιχθεί ένας προσωπικός λογαριασμός στην Εμπορική Τράπεζα στο όνομα της Ανδριάνας Συμεωνίδη: Εμπορική Τράπεζα 55350078.

Ας βοηθήσουμε όλοι, από το υστέρημά μας. Ένα μικρό ποσό από όλους μας μπορεί να σώσει μια ανθρώπινη ζωή.

Ας βοηθήσουν και οι επιχειρήσεις ή οι φορείς...»

* Διασταυρώστε πρώτα μόνοι σας την περίπτωση, πάρτε στο νοσοκομείο (ρωτήστε) και μετά ας δώσουμε ότι μπορούμε.

πηγη

http://www.neotita.gr/aima_andriana.htm

Link to comment
Share on other sites

'Ελεος κοπέλα μου, έλεος

Αρ. μέλους: 5.279

Φύλο: 'Ανδρας!!!!

Εμπειρία: Πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Αρ. μέλους: 5.279

Φύλο: 'Ανδρας!!!!

Εμπειρία: Πολύ καλή

Tέσπα, εγώ το rania είδα, αλλά το να δείξει λίγο έλεος και να μην μας τυραννάει με όλα αυτά ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηρεμήστε λίγο,άλλοι είναι αρμόδιοι για το θέμα και απο ότι είδατε έχουν επιλυφθεί του θέματος και στην τελική άμα σας ενοχλεί ο συγκεκριμένος χρήστης μπορείτε πολύ απλά να μήν ανοίγετε το θέμα και να μήν το διαβάζετε απ την στιγμή που βλέπετε ότι είναι αυτός ο συγγραφέας ,απλά νομίζω ότι δεν έχουμε με τι άλλο να ασχοληθούμε και προσπαθούμε να δημιουργήσουμε θέμα απο το πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε costas21, δεν θέλω να ηρεμήσω.

Το αν οι mod επιλύφθηκαν ή όχι το θέμα, ποσώς με ενδιαφέρει, είμαι μέλος του forum και μπορώ να εκφράζομαι και να λέω την γνώμη μου, μέχρι αυτό να μου απαγορευθεί.

Δεν με ενοχλεί ο συγκεκριμένος χρήστης σε κάτι, ούτε του επιτέθηκα, απλά του ζήτησα να μας λυπηθεί. Το να μπαίνεις σε ένα forum που έχει να κάνει με ενυδρεία και να αναμεταδίδεις (spam ή όχι - αυτό είναι άλλο θέμα) ειδήσεις του στυλ "ο φινλανδοί φεύγουν", "ελάτε στην Εκκλησία", "ο μικρός Στελάκης θέλει βοήθεια", "κέρδισες ένα μαντζούνι" και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, ακόμη και αν αυτά είναι στην κατηγορία "Αquazone Cafe", είναι τελείως ανάρμοστο, μην εκφρασθώ διαφορετικά....

Μπορεί ο καθένας να κάνει ένα blog και να λέει τον πόνο του. Σε ένα εξειδικευμένο ενυδρειακό forum δεν νομίζω ότι τέτοιου τύπου παρεμβάσεις έχουν κάποιο νόημα.

Για το αν θέλω να δημιουργήσω θέμα, δεν είμαι σίγουρος, αλλά σίγουρα αν δημιουργήσω δεν θα είναι "από το πουθενά".

Αν μπαίνεις στο forum μέσω των "Νέων Δημοσιεύσεων" όπως εγώ, και δεις κάποιους τύπους που κάθε μέρα εύχονται χρόνια πολλά ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, στο μισό forum, αν προσθέσεις και τις φατσούλες που βάζουν κάποιοι ως απαντήσεις σε οποιοδήποτε θέμα, ώστε να ανέβει ο αριθμός των δημοσιέυσεών τους (και πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι θα κερδίσουν με αυτό), αν προσθέσεις και τα post "σώστε τον κόσμο" θα δεις ότι θα ψάχνεις με το φανάρι να βρεις κάποιο Post που σε ενδιέφερε...

Θα μου πεις: "μην μπαίνεις πια σε αυτό το forum αν ενοχλείσαι τόσο πολύ". ΟΚ αυτό είναι το εύκολο, ας πούμε ότι δεν ξαναποστάρω, αλλά δεν συμφωνείς ότι πρέπει επιτέλους να μάθουμε να φερόμαστε τόσο στην πραγματική ζωή όσο και στον ηλεκτρονικό μας βίο, και να μην παιδιαρίζουμε;;;

Με όλη την φιλική διάθεση, Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χρήστο έχεις απόλυτο δίκιο αλλά τι να κάνουμε τώρα; και εγώ έχω εκνευριστεί άπειρες φορές με τα παραδείγματα που φέρνεις αλλά καλός ή κακός είναι ένα δημόσιο forum που ο καθένας έχει δικαίωμα να γίνει μέλος και να εκφράσει στην ανάλογη κατηγορία τις απόψεις του και να ανοίξει κάποια θέματα που για αυτόν είναι άξια λόγου ,θα μου πέις ναι αλλά τι δουλειά έχουν τα ενυδρειακά με ότι του κατέβει στο κεφάλι του καθενός ναι και σε αυτό έχεις δίκιο αλλά και πάλι...

Μήν χαλάμε την ζαχαρένια μας και μήν αρπαζόμαστε με το παραμικρό σκέψου το λίγο...εδω μέσα μπαίνουμε για να χαλαρώσουμε και να πούμε 2 κουβέντες με μερικούς φίλους που μοιραζόμαστε το ίδιο πάθος δέν είπα να μήν ξαναμπούμε απλά να κοιτάμε αυτά που μας ενδιαφέρουν και μόνο...

Φιλικά Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...