Jump to content

εγκυος και παρενοχληση...


vaggelis p

Recommended Posts

μια γκαπινα μου ειναι μαλλον ετοιμη να γεννησει (σχεδον τετραγωνη κοιλια) αλλα ενας ενοχλητικος αρσενικος (guppy) την εχει συνεχεια σε στενο μαρκαρισμα κ την "παρενοχλει" συνεχως.αυτο δεν ειναι προβλημα επειδη δεν μπορει να μεινει ησυχη για να γεννησει?δεν θελω να την βαλω σε γεννηστρα γιατι θελω να μεγαλωσουν κ να αναπτυχθουν τα μικρα σωστα σε περισοτερα λιτρα (απο την γεννηστρα)

Link to comment
Share on other sites

αυτο φιλε μου ειναι φυσιολογικο που βλεπεις,και μειωνεται μονο με την προσθηκη ποερισσοτερων θηλυκων..

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!

εχω αλλες 2 θυλικες κ εναν αρσενικο,δε θα τις δημιουργησει προβλημα αυτο δλδ?πως θα καταλαβω πως οντως ειναι η ωρα της να γεννησει?καπια περιεργη συμπεριφορα?καποιο ενδεικτικο στοιχειο?

Link to comment
Share on other sites

υπομονη,και ασε τη φυση να κανει τη δουλεια της...

Link to comment
Share on other sites

ΤΗν ενοχλει γιατι θελει να ζευγαρωσει μαζι της και αν τον δει την τσιμπαει στο πισω μερος της κοιλιας. Βαλε κι αλλες θηλυκιες θα ειναι πολυ καλυτερα και δεν θα στρεσαρει τις θηλυκες

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να το κανει για να ζευγαρωσει αλλα επειδη βλέπει τα μικρά στη κοιλιά της, οπότε την τσιμπαει εκεί για να τα βγάλει πιο γρήγορα και να τα φάει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...