Jump to content

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM Κ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΤΑ REEF ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ. ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ REEF ΑΛΛΑ ΜΕΝΩ ΣΕ ΝΗΣΙ Κ ΤΑ ΡΕΤ SHOP ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ Κ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΟΣΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ??? ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ......

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες αγαπητη μας φιλη στην ομορφη παρεα μας..!!!

το θαλασσινο ενυδρειο ειναι ενα στολιδι για τον κατοχο του,και η αληθεια ειναι οτι εκτος απο καποια χρηματα και μερακι που πρεπει να δωσουμε απλοχερα,χρειαζεται καποιο σχετικο διαβασμα και ΥΠΟΜΟΝΗ,εαν θελουμε να το στησουμε σωστα και με επιτυχια.

εδω μεσα θα εχεις οση βοηθεια χρειαστεις,και αυτο που θα σου ευχηθω εγω ειναι καλη αρχη,και καλο διαβασμα..!!! :wub::D

μπορεις ανετα,και με την ησυχια σου να ξεκινησεις απο...ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM Κ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΤΑ REEF ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ. ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ REEF ΑΛΛΑ ΜΕΝΩ ΣΕ ΝΗΣΙ Κ ΤΑ ΡΕΤ SHOP ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ Κ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΟΣΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ??? ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ......

Ιωάννα καλημέρα, Χρόνια Πολλά και καλώς όρισες στο forum.

Όσον αφορά την ερώτησή σου δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το είδος(αν και μ' αρέσει πολύ)έχω κάποιες γνώσεις αλλά με τον κίνδυνο ότι μπορεί να κάνω λάθος καλύτερα να σου απαντήσουν άλλοι χομπίστες που

ασχολούνται με το είδος.Απλά ήθελα να σου ευχηθώ και να σε ρωτήσω σε πιο νησί μένεις γιατί κι εγώ έχω

κάποια σχέση.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΘΥΜΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!

ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΜΥΚΟΝΟ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΔΩ TA PET SHOP ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ, Κ ΟΣΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ REEF EINAI ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ Κ ΠΟΛΥΕΞΟΔΑ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Κ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ Κ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

KLAZ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΩ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΘΥΜΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!

ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΜΥΚΟΝΟ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΔΩ TA PET SHOP ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ, Κ ΟΣΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ REEF EINAI ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ Κ ΠΟΛΥΕΞΟΔΑ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Κ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ Κ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

KLAZ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΩ ΠΟΛΥ!

Ο.Κ Ιωάννα.

Σε ρώτησα σε πιο νησί μένεις γιατί η καταγωγή της μαμάς μου ήταν από Πάρο,έχω ένα μικρό εξοχικό εκεί

αλλά δυστυχώς λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων πάμε για λίγες μέρες το καλοκαίρι κι αυτό αν τα καταφέρουμε.

Τα λέμε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ! ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ, KLAZ ΜΑ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΤΙΣ ΤΥΠΩΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ, ΚΑΘΩΣ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΘΡΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ FORUM Κ ΕΧΩ ΣΤΡΩΘΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ.

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ E-SHOP ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ?

ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΣΥΧΝΑ Κ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΣΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

=ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ E-SHOP ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ?

ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΣΥΧΝΑ Κ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΣΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Καλημέρα Ιωάννα και χρόνια πολλά,

Για εξοπλισμό, κοίτα προς γερμανία...

http://www.aquaristikshop.com

http://www.aquaristik.net

http://www.shop-meeresaquaristik.de/index.php?language=en

Καλές τιμές, αλλά θέλει υπομονή σε κάποια προϊόντα που δεν στοκάρουν (1-2 εβδομάδες)

Αν δεν προμηθευτείς κάτι βαρύ τα μεταφορικά πάνε γύρω στα 20,00€ (η διαφορά στην τιμή ενός μικρού κυκλοφορητή σε σχέση με τους Έλληνες έμπορους...)

Φιλικά

Γιάννης

Υ.Γ. Καλή αρχή να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισες στο θαλασσινό aquazone και χρόνια πολλά !!..

για να σε βοηθήσουμε περισσότερο καλό είναι να μας πεις πόσα λίτρα θέλεις να είναι το ενυδρείο και τι κοράλλια θέλεις να έχει

καλή συνέχεια :wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο θαλασσινο Aquazone!!!

Οπως σου΄εγραψε και ο Τασος πες μας τι σκοπευεις να φτιαξεις για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

Υπαρχουν και αρκετα Ελληνικά καταστηματα που μπορουν να σε εξηπηρετήσουν!!!

Περιμενουμε τα νεα σου

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ! ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΛΙΤΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ, ΑΝΑΛΟΓΑ Κ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΘΑ ΒΡΩ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΚΟΜΑ. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ REEF, ΟΠΟΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΑ ΕΙΔΗ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ SITE ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ. Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ..... ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΩΑ, Η ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ Η ΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ?

Link to comment
Share on other sites

σου προτείνω να αγοράσεις η να φτιάξεις ενυδρείο με υπερχείλιση για να έχεις τη δυνατότητα να τοποθετήσεις sump .. δυστυχώς τα περισσότερα τυποποιημένα δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα

ο εξοπλισμός και τα ζωντανά μπορούν να ταξιδέψουν 24 ώρες τουλάχιστον χωρίς πρόβλημα υπό κανονικές συνθήκες

υπάρχει έτοιμο ενυδρείο στις διαστάσεις που θέλεις , φτιαγμένο με άριστα υλικά και πολύ μεράκι .. θα το πάρεις σε πολύ καλή τιμή γιατί το αφεντικό τρελάθηκε ..

NAVY για σένα μιλάω :wub: ..

Έγινε επεξεργασία - salTasos
Link to comment
Share on other sites

[quote

υπάρχει έτοιμο ενυδρείο στις διαστάσεις που θέλεις , φτιαγμένο με άριστα υλικά και πολύ μεράκι .. θα το πάρεις σε πολύ καλή τιμή γιατί το αφεντικό τρελάθηκε ..

NAVY για σένα μιλάω :wub: ..

Τάσο σε παρακολουθώ :D:rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ SITE ΝΑ ΔΩ Κ ΕΚΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΞΕΝΑ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ Η ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΗ

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ SITE ΝΑ ΔΩ Κ ΕΚΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΞΕΝΑ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ Η ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΗ

Μα σου λέμε το AQUAZONE!!! Σου μιλάμε σε ορολογία που δεν καταλαβαίνεις?? Τι ακριβώς ζητάς να μάθεις που δεν βρίσκεις εδώ μέσα??

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ Ε-SHOP, ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ Κ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ, Ε?

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που ψάνχεις να πάρεις ενα καλό reef απο την αρχή ριξε μια ματια στο παρακατω link.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=15976

Ρώτα όπου θες γι αυτό το ενυδρειο (υλικά κατασκευής, μηχανήματα) και θα καταλαβεις για τι ευκαιρία μιλαμε.

Δεν εχω να κερδίσω κατι απο αυτό απλά στο συστηνω γιατί ειναι παρα πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ Ε-SHOP, ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ Κ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ, Ε?

Κοίταξε eshop όπως τα ξένα link που σου δώσαμε δεν υπάρχουν στην ελλάδα. Το water inn στο site που φτιάχνει κάνει μία προσπάθεια να δημιουργήσει κάτι τέτοιο αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμα (λείπουν οι τιμές από τα προιόντα , φωτογραφίες κλπ) Το link είναι http://www.waterinn.eu/index.php έχει κάποιες τιμές για ενυδρεία σε προσφορές αν δε κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...