Jump to content

λετε να ναι Gurami???


Recommended Posts

γεια σας.σημερα ειμαι πολυ χαρουμενος.εχω ενα ενυδρειο 2 μετρα (600λιτρα)στο περιπτερο μου.ναι καλα ακουσατε.στο κεντρο της δραμας.καθε μερα το χαζεβει πολυς κοσμος.ειναι μπροστα σε καφετερια.συναιχως εχει μπροστα μικρα παιδακια.και ομως τα ψαρακια αντι να στρεσαριστουνε δειχνουν πολυ χαρουμενα.και οχι μονο...αυτες τις μερες ημουν στεναχωριμενος γιατι ειχαν γεμισει με πολυ βρομια τα δυο εσωτερικα φιλτρα που εχω ενω το ενυδρειο ηταν πεντακαθαρο.ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ?μηπως επιδη δεν επλεινα την λαβα οταν την εβαλα?τι να πω?τελος παντων οταν αρχισα σημερα να τα καθαριζω τι να δω?προς μεγαλη μου εκπλιξη ειδα ενα νεογενητο ψαρακι.δηστυχος ηταν το μονο που επεζησε μαλον γιατι μπηκε στο χωρο του φιλτρου.ΑΡΑΓΕ ΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?το εδειξα στην γειτωνεισα απ το πετ σοπ και μου ειπε οτι μαλων ειναι gurami.που το καταλαβε τοσο μικρο που ηταν?στο ενυδρειο εχω 25 ψαρια περιπου.και μενα κατι μου λεει οτι ειναι γκουραμι επειδι τελευταια ολο κρυβοντουσαν.θελω πολυ να ζησει μονο και μονο για να καταλαβω τι εινα,και να βαλω τους γωνεις σε αλλο ενυδρειο για αναπαραγωγη.ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑ΄Ι΄ΖΩ?αυτη απ το πετ σοπ μου εδωσε ενα κουτακι της SERA : mikropan.TO ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ? (α!τωρα το εχω μεσα στο ενυδρειο σε γενηστρα) ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

γνωριζω αγαπητε μου φιλε για την υπαρξη του ενυδρειου σου μεσα στο περιπτερο απο φιλη μου δραμινη χομπιστρια την Λουση.

αν και εχω αρκετες αμφιβολιες σχετικα με την κατασταση που υπαρχει στο ενυδρειο σου,εντουτοις θα σου ευχηθω καλη συνεχεια.

οσο για την τροφη που σου εδωσαν για το μικρο,ειναι μια χαρα,αλλα θα σε παρακαλουσα να το βγαλεις απο τη γεννηστρα γιατι το στρεσαρεις απιστευτα,και καλυτερα να το δωσεις στο πετ σοπ η να το χαρισεις σε καποιο χομπιστα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε klaz σ ευχαριστω για την απαντιση σου.αν στρεσαρετε τοτε να το βαλω σε ενα 17 λιτρο που εχω?απλα δεν εχει φιλτρο.ρε συ ειναι το προτο μου παιδι και δεν το αλλαζω με κανενα αλλο.τι να το δοσω?ωστε αυτη τροφη κανει ε? οσο για την λουση την γνωρισα μια μερα και δεν την ξανα ειδα.θα σου ειπε ισος για περσι που ειχα 3 100 λιτρα στο περιπτερο.αν εχεις επικηνονια πεστην να περασει κανα απογευμα απ το πειπτερο.εχουμε κοινους γνωστους. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...